Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel

Až nás budou miliony!

Vydáno: 20.01.2015 00:00 v sekci Publicistika - Gerd Muller

Foto: zdroj 

A ještě něco vám řeknu. Nový rok je opravdu blbý den. To lepší jaksi už skončilo, a to další je v neznámu. A navíc si život kazíme bilancemi. Dost na tom, že hlavy státu svým poddaným a národům nastavují zrcadlo. Je daleko hůř! Hudební průmysl totiž vytahuje na světlo boží statistiky.

Podle oficiální tiskové zprávy jednoho tuzemského vydavatelství z 30. prosince 2014 naši daňoví poplatníci během roku 2014 na youtube masově shlédli následující hudební klenoty:

  1. místo: AQUABABES –„Neříkej mi baby“ – 4 975000 shlédnutí

  2. místo: XINDL X – „V blbým věku“ – 4 425 000 shlédnutí

  3. místo: EGO & BEN CRISTOVAO - Molly“ - 4 328 000 shlédnutí

  4. místo: EKTOR – „Jak jinak“ – 3 950 000 shlédnutí

  5. místo: ANDĚLÉ FT. JAKUB DĚKAN – ATMO music – 3 893 000 shlédnutí


Tramtarará, sláva vítězům a čest…. Hm, kdo je v tomto případě ten poražený? Nejsa zatím políben těmito federálními hudebními klenoty si se zarputilostí zpravodaje nasazuji sluchátka, ostřím obraz a pojďme se pokochat.

Auvajs! Tak toto jsem opravdu nečekal… Rád bych se o tu paletu tónů, zvuků a barev podělil. Bojím se totiž s nimi zůstat sám.


Ano, přátelé. Slyšeli jste dobře… a jako ve vrcholovém sportu je skvělé si ty nejlepší momentky vychutnat ještě jednou. A pomalu. Dýchejte zhluboka..

Neříkej mi baby, nejsem tvojí holčičkou.

Ti co chůvu dělat chtěj mi.

Nemaj šanci ani nejmíň.

Nejsem exponát co má tě hřát.
Tak neříkej mi baby akorát.
Protože jááááá.
Nejsem jenom tvá.

Může být ještě vůbec hůř? Ale ano, může. Bude to fakt hustý. Kůl. Masový maso pro bezmasý masy.


Kucí to maj těžký, i když jsou ta generation bez hodnot. Tahat se s anti-molly v trenclích je vopruz. A jak dvakrát do týdne nebrouzdají po Jižáku, Petržalke alebo Miami, tak jsou značně nejistí a votrávení. No nic, já byl v létě pár dnů v Jaroměři a jsem v poho. Třeba by to boys pomohlo. Detail pro hudební maniaky – to sólo na guitar je v závěru dost votřesně pekelný. Hellish. Život si za prachy fakt nekoupíš. A talent taky ne.


Pro větší umělecký a technický dojem nelze opominout zásadní zvukomalebnou pasáž:

Čaute baby, baby, baby 

neviem čo ste si dali,dali, dali 

ale poďte radšej s nami, s nami, s nami 

oni ho maju Molly molly molly


Není přátelé všem dnům konec. Večírek pokračuje. A máme tady dalšího tuzemského borce. Hm, do frasa … neverím, mama. Že by mi někdo hodil něco do pití? Fak. Dak. Pták. Kokodák. Jak jinak!


Někdo mi hodil něco do pití, dobrý
Někdo mi hodil něco do pití, jó-jó
Někdo ti hodil do něco pití
nebo ses chovala jak dilina,
protože si dilina?


Sér gut. Je vidět, že cimrmanovská finta s totálním absolutním veršem a akustickou konstantou „…naše staré hodiny bijí čtyři hodiny“ našla uplatnění v tuzemském rapu. Blahopřeji.

Než jsem svůj blog dopsal, u AQUABABES počítadlo na jůtroubě vyskočilo na závratných 4 996 245 shlédnutí. Jasně, i já jsem tomu kapku pomohl. A upřímně se obávám, že tento blog to může posunout ještě dál. K pěti milionům oblažených fanoušků chybí už jen ždibec.

Co s tím? Nic. Se statistikami se nepolemizuje. Za sebe mohu jen slíbit, že materiály o SINUHET, FLASH THE READIES, THE ILLS, MORGUE SON, KRABATHOR nebo BRUTALLY DECEASED jsou první novoroční salvou malého alternativního dieslu proti mohutné flotile letadlových lodí domácího popu.

P.S. Závěrem bych se chtěl veřejně omluvit všem kapelám českého a slovenského středního rockového proudu. Do této chvíle jsem si vás patřičně necenil. A nepřipustil jsem si, že jakýkoliv poctivý zemitý song o hořkosti chmelu na patře, blonckách ve šmolkových džínách, holkách a mašinách je ve srovnání s youtube-medailisty v kategorii „klik sem, klik tam“ počinem vskutku invenčním. Sorry, chlapi. Na zdraví a nadosmrti dobrý!


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
ALOCATION pokřtí album Victory v kladenské Poldofce ALOCATION pokřtí album Victory v kladenské Poldofce
Vydáno: 09.08.2020 v sekci Aktuality
Rocková kapela ALOCATION je v době koronaviru více než akční – 25. února vydala debutové album s názvem "Victory" a začátkem července k němu také natočila pilotní videoklip ke skladbě "HellBitch". Křest alba kapela chystá na 18... číst dále
SEBASTIEN roztáčí své Tornádo SEBASTIEN roztáčí své Tornádo
Vydáno: 08.08.2020 v sekci Aktuality
Domácí symfonická střela SEBASTIEN se nadechuje k novým velkým věcem. Nadcházející desku „Integrity“ se rozhodla nazpívat celou v češtině a prvním singlem „Tornádo“ ukazuje svou novou tv... číst dále
Brněnští REGON představili novou sestavu, se kterou připravují nové album Brněnští REGON představili novou sestavu, se kterou připravují nové album
Vydáno: 08.08.2020 v sekci Aktuality
Brněnská heavymetalová legenda REGON se musela začátkem tohoto roku opět potýkat s kapelním obsazením, když ji opustili hned dva původní členové – bratři Jiří a Pavel Štěpánkovi. To se ale podařilo zdárně vyřešit, a... číst dále
Festival hlásajúci návrat k rock/metalovej tradícií v Martine ohlásil hlavnú hviezdu Festival hlásajúci návrat k rock/metalovej tradícií v Martine ohlásil hlavnú hviezdu
Vydáno: 07.08.2020 v sekci Aktuality
Mesto Martin má dlhoročnú hudobnú tradíciu v modernej pop-music. Spomeňme len kapely ktoré sa tu sformovali, cvičili, obrusovali svoje hrany a zvýrazňovali svoje inštrumentálne umenie – napr. TEAM, HORSKÁ CHATA, HOMO SAPIENS a in... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále