Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

Sweet Fest: FORTY LIES, TONEHUNTER, SWEET LEOPARD, JEVELLS; 28.11. 2014, Ostrava (Barrák)

Vydáno: 09.12.2014 00:00 v sekci Naživo - Michaela Petrošová

Kompletní fotoreport z akce naleznete zde.

Druhé pokračování prvního ročníků glamového festivalu Sweet Fest, se opět odehrávalo v ostravském klubu Barrák. J.C. Smith ze SWEET LEOPARD, kteří jsou také pořadateli akce, zde oslavil své narozeniny a mezi diváky se průběžně objevoval i pejsek.

Celou akci otevřela hard rock-rock'n'rollová čtveřice z Ostravy FORTY LIES, kterou těsně před Vánoci čeká pražské finále v soutěži GBOB. Byl to hezký rozjezd a zhruba ve třetí čtvrtině koncertu se klukům podařilo přilákat posluchače blíže. Zpěvákovi, kterému bylo také na podiu připito k narozeninám, měl méně srozumitelnou angličtinu, a proto hudebně více vynikly chvíle bez zpěvu. Jejich songy měly příjemné melodie, chlapci mají pěknou baladu, ale chtělo by to trošku větší show. Bohužel je faktem, že právě oni jsou často na programu jako první obětní beránci. Každopádně potlesk sklidili a poděkování za pozvání bylo samozřejmostí.

4302

Jako druhá se přišla předvést hard rocková banda z Jihlavy TONEHUNTER. Tihle kluci byli pro hodně z nás novou záležitostí a hned ze startu bylo vidět, že stojí za pozornost. Měli sice trochu delší zkoušku a napínavý start, ale posluchači nakonec dostali vše, co potřebovali, a to v podání určitého nářezu a veselé hudby s odpichem. Bylo vidět, že si to všichni účinkující dostatečně užívali a energii rychle předali publiku, ve kterém zavládla příjemná atmosféra. Slečny (a někteří pánové) mohli zhodnotit příjemný a tematický styl oblečení. Zpěvák má takové charisma, že když přijde do klubu, všichni vědí, co je zač. Celkově byla kapela moc dobře přijata a diváci žádali přídavek. Z tohoto vystoupení mohl mít kdekdo dobrý pocit a věřím, že vzniklo několik nových fanoušků.

4303

Zlatý hřeb v podání SWEET LEOPARD začal exklusivním startem, přičemž kluci nelenili a dávali jeden song za druhým. Jsou v Ostravě doma, a proto i fanouškovskou základnu mají dostatečně velkou na vytvoření nejlepší atmosféry večera. Oceňuji snahu kreativních kostýmů a naběhnutí zpěváka v bílém plášti na song ,,Dr. Rock“. Tahle koťátka jsou známá také svou pyrotechnikou. Drápky vytasil J.C. Smith, když si cíleně potrhal struny na své basové kytaře. Vzhledem k tomu, že díky narozeninám měl nějaké ty struny navíc, mohl si to dovolit a své vystoupení si užil. Kluci měli trochu hůře nazvučený zpěv, ale za to byly dobře slyšet zpěvy doprovodné. Kytarová sóla byla velmi dobře zvládnuta a během performance kapely jsme mohli shlédnout třeba přehlídku tří basových kytar. Playlist byl obohacen novými songy, které byly posluchači přijaty kladně. I když já osobně si myslím, že mají lepší pecky. Bylo faktem, že skupina byla velmi dobře připravena a pro tento večer měla nachystané velké divadlo, bohužel se jim většina věcí z technických důvodů nepovedla. Nicméně snažili se zahraňovat na maximum.  Je pravdou, že jim opravdu vše prošlo a ve finále vytvořili parádní atmosféru. Akusticky zahraná píseň pouze s kytarou, za podpory zpívajících fanoušku mluvila samo za sebe. Právě toto mám na všech vystoupení SWEET LEOPARD opravdu ráda. Ať se děje, co se děje, vždy dokáží vykouzlit úsměv na rtech a všechny vtáhnout do děje, čímž každému zvednou náladu. Sám oslavenec z této bandy přiznal, že nejlepší na večeru byli zkrátka lidi.

4304

Pro ty, co vydrželi, večer uzavírala jediná dívčí kapela JEVELLS. Holky z Přerova, které se soustředí na glam-hard rock. Vzhledem k prodloužení vystoupení předešlé kapely, začínaly o chvíli později a tak jejich vystoupení nebylo nijak extra dlouhé. Stihli se však rozloučit s dosavadní bubenicí a přivítaly novou, která je doprovodila do konce show. V rámci končícího večera panovala uvolněnější atmosféra. Musí se nechat, že zpěvačce Joan to zpívalo a příjemným oživením večera byl větší počet různých cover verzí. Samozřejmě hráli i svou tvorbu a jako nejlepší se jevily songy ,,Midwest boy“ a ,,Renegade“. Holkám se ovšem taky nedařilo, jak si představovaly, ale celý večer hodnotí kladně.

4305

Celkově tuto akci a celou záležitost kolem ,,festivalu koťátek“ hodnotím také kladně s tím, že by se pořadatelé neměli vzdávat a bojovat dále. Akcí v glamovém duchu u nás v ČR mnoho není a věřím, že mají velmi dobrou budoucnost, stačí se chytit té správné doby, která stále ještě trvá.

 

FORTY LIES

Diskografie:

2014 Song ,,Unbound“ a ,,California Sun“

Sestava:

Andy – zpěv/kytara, Randy – bicí/vokály, Tommy – basová kytara/ vokály, RaZZoR – sólová kytara/ vokály

Web:

http://bandzone.cz/fortylies

 

TONEHUNTER

Diskografie:

2013 EP Big Magical Door

Sestava:

Filip Šťastný – zpěv/kytara, Eli Eliminator – bicí/vokály, Demy Damage – kytara, Tommas Sixx – basová kytara

Web:

http://bandzone.cz/tonehunter


SWEET LEOPARD

Diskografie:

2013 Wild Ride Hot Night

2014 Shock me! Thrill me! Love me!

Sestava:

Sany Angelo – zpěv/akustická kytara, Michal Kit – kytara/vokály, J. C. Smith – basová kytara/vokály, DogFox Pedro – bicí, vokály

Web:

http://bandzone.cz/sweetleopard

 

JEVELLS

Diskografie:

2014 Song ,,Midwest boy“

Sestava:

Joan Carr – zpěv, Frukko – kytara, Klára M. – kytara, Suzame – basová kytara, Krista – bicí

Web:

http://bandzone.cz/jevells


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost. DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Letní klip ke skladbě "Iron, The Sun" chomutovských DOKRUHU doprovázelo tvrzení o „prašném náletu z amerického středozápadu, který dorazil do Podkrušnoho... číst dále
Nové split album 0n0/OWL Nové split album 0n0 a OWL
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Slovenští 0N0 a němečtí OWL spojili síly a vydávají společně album s lakonickým názvem "Owl / 0N0... číst dále
HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
HANZ´S FUCKERS je česká rocková kapela původem z Kroměřížska, která několik let fungovala pouze jako boční projekt, ale od podzimu 2017 funguje jako plnohodnotná kapela a postupně nabírá na obrátkách... číst dále
HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia. HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia.
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Aktuality
Skupina HARLEJ natočila první singl z připravovaného studiového alba... číst dále
Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty!
Vydáno: 09.07.2019 v sekci Aktuality
Soutěž talentovaných kapel Spark Fresh Blood zná své 3 finalisty. Jak si kapely vedly v hlasování vás fanoušků? Podívejte se na konečný stav... číst dále