Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

TEMNÁ VÁŠEŇ - "Dies Irae"

Vydáno: 15.06.2015 00:00 v sekci Recenze - Michal Křížek

TEMNÁ VÁŠEŇ
„Dies Irae“

vlatní náklad 29:32
„dark“ metal ČR

 

Stále tápu nad tím, jak mám vlastně tvorbu kapely TEMNÁ VÁŠEŇ brát. Obal desky i texty napovídají, že určitě ne moc extra vážně. Deska „Dies Irae“ si totiž libuje hlavně v černém humoru a satiře a to si přiznejme, není pro každého.

 

Deska „Dies Irae“ se tak s ničím a nikým moc nepáře. Co na srdci, to na jazyku. A že toho kluci za dobu třiceti minut a osmi skladeb řeknou hodně! Jestli si z toho posluchač odnese něco víc, to si nejsem úplně jistý. Klukům ale nejde upřít zapálenost pro věc a vlastně (jak napovídá název skupiny) i určitá temná vášeň a energie. Škoda toho, že to vše v kombinaci s jejich nevybíravým humorem trochu ztrácí svoji sílu. Myslím, že špetka vážnosti by kapele ani trochu neuškodila, ba naopak.

9633

Vždyť k označení „dark metal“, které TEMNÁ VÁŠEŇ uvádí na svých facebookových stránkách, by to úplně sedlo. Hudební podklad ostatně onu temnotu nabízí. Některá slovní spojení typu „ejakulát boží lásky“ či „Car nahlas říhne“ a z velké části i samotné vokály však tento záměr úplně kazí a řadí kapelu mezi hudebně průměrné sebranky, které mají za úkol spíš bavit, než nějak více naplňovat.

 

TEMNÁ VÁŠEŇ určitě bude posluchače rozdělovat na dvě skupiny. Jedna se bude maximálně bavit, druhá bude spíše odsuzovat. Vsadím se, že s tím ale kapela počítá.

 

Hodnocení: 3/6


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost. DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Letní klip ke skladbě "Iron, The Sun" chomutovských DOKRUHU doprovázelo tvrzení o „prašném náletu z amerického středozápadu, který dorazil do Podkrušnoho... číst dále
Nové split album 0n0/OWL Nové split album 0n0 a OWL
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Slovenští 0N0 a němečtí OWL spojili síly a vydávají společně album s lakonickým názvem "Owl / 0N0... číst dále
HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
HANZ´S FUCKERS je česká rocková kapela původem z Kroměřížska, která několik let fungovala pouze jako boční projekt, ale od podzimu 2017 funguje jako plnohodnotná kapela a postupně nabírá na obrátkách... číst dále
HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia. HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia.
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Aktuality
Skupina HARLEJ natočila první singl z připravovaného studiového alba... číst dále
Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty!
Vydáno: 09.07.2019 v sekci Aktuality
Soutěž talentovaných kapel Spark Fresh Blood zná své 3 finalisty. Jak si kapely vedly v hlasování vás fanoušků? Podívejte se na konečný stav... číst dále