Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

THE THRILL - Hangin´ On The Rope

Vydáno: 09.09.2015 00:00 v sekci Recenze - Michal Křížek

THE THRILL

„Hangin´ On The Rope“

VLASTNÍ NÁKLAD - 47:40 

psychedelic/stoner rock  ČR

 

Psychedelický stoner rock k nám dorazil z jihomoravského města Kyjov s cílem „posunout hranice hudebních možností zas o kousek dál“. Alespoň to tvrdí kapela THE THRILL, která se nyní prezentuje se svojí aktuální novinkou „Hangin´ On The Rope“.

 

Vysoké ambice potvrzuje celková náročnost desky. Skladby se (až na jednu výjimku) pohybují kolem desetiminutové hranice a do paměti se vryjí až po několika trpělivých posleších. THE THRILL v cestě za úspěch používají typický „stonerový“ zvuk, který je umocněn důrazným a osobitým vokálem a dle svého označení i špetkou psychedelie. Výsledkem je velmi vyspělý, vyvážený a odvážný materiál, který se neřídí zaběhlými pravidly a naopak jde svojí vlastní cestou. Kapelu bych si tak docela živě představil ve večerních hodinách nějakého „undergroundového“ festivalu, kde by se nádherně vyjímala jak její naléhavost, tak i působivá atmosféra. Příkladem budiž skladba „As Dead As Stone“, která se nikam moc nežene a svoji celistvostí a těžkopádností doléhá na posluchačovu psychiku. Z řady malinko vybočuje jen pětiminutová píseň „I Can Beat The Way To Dawn“, jež sice neztrácí nic ze své žánrové orientace, za to ale má přímočařejší a o trochu svižnější přístup.    

 

THE THRILL jsi jdou za svým cílem a mají stále co nabídnout. Zatím sice nepředstavují v rámci naší scény vyloženě senzaci, nakročeno ale už dávno mají více než dobře.

 

Hodnocení: 4,5/6

 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kolik toho zbyde z ALBANDU? Kolik toho zbyde z ALBANDU?
Vydáno: 17.02.2020 v sekci Aktuality
Desáté výročí své existence ALBAND oslavili novým videoklipem... číst dále
UMBRTKA - Komíny smrti UMBRTKA - Komíny smrti
Vydáno: 17.02.2020 v sekci Recenze
WEREWOLF PRODUCTIONS – 49:23, regionální black metal... číst dále
POLETÍME? představují videoklip ke skladbě Kameny. POLETÍME? představují videoklip ke skladbě Kameny.
Vydáno: 16.02.2020 v sekci Aktuality
Kapela POLETÍME? začala od 15. února opět naplno koncertovat. Aby navnadila své hudební příznivce, připravila si pro ně příjemné překvapen... číst dále
INGOTT + MENHIR - Live mezi nebem a peklem 2020 INGOTT + MENHIR - Live mezi nebem a peklem 2020
Vydáno: 15.02.2020 v sekci Aktuality
České a moravské metalové kladivo udeří společnou silou... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále