Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

Z DAVU - "My z mraků"

Vydáno: 22.12.2014 00:00 v sekci Recenze - Michal Křížek

Z DAVU

My z mraků

VLASTNÍ NÁKLAD – 27:36

alternativa (rock)  ČR

Nemyslím si, že by to vyčnívání z davu bylo u rakovnické formace nějak zvlášť výrazné. Je pravda, že jejich tvorba je svým způsobem jiná (nebo se o to aspoň snaží), k tomu aby však byla šokující, ji podle mě ještě něco chybí.

Nová deska „My z mraků“ mi to jen potvrzuje. Zajímavých hudebních nápadů má sice na rozdávání, kapela jim ale zatím neumí dát řád a potřebnou celistvost. Její osobitý přístup ostatně už tak bude pro mnoho posluchačů těžko stravitelný. Samotní protagonisté s vtipem dodávají, že hrají hudbu, která je „nepopulární“. A v tom mají do jisté míry pravdu! Album jde proti veškerým zaběhlým konvencím a skutečně naplňuje pojem „alternativní“. Zábavný potenciál v něm ale také najdeme. Mě třeba baví díky chytlavým (a skákavým) rytmům a také kvůli své pestrosti. O tu se stará zejména instrumentální složka, které netradičně dominuje dechová sekce společně s klavírem. Jisté rockové cítění se zde tak střetává s mnoha dalšími styly a různými náladami. Někdy to funguje, občas ale také ne. Vokály jsou v tomhle ohledu daleko jednotvárnější. Na můj vkus dokonce působí až moc obyčejně a posluchače ničím zásadním nepřekvapí.

„My z mraků“ je tak počin, který vnímám velmi rozporuplně. K dobru mu ale určitě připočtěme to, že za poslech určitě stojí! Z davu sice nevyčnívá, „jiné“ ale opravdu je.

Hodnocení: 3/6

4766


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kolik toho zbyde z ALBANDU? Kolik toho zbyde z ALBANDU?
Vydáno: 17.02.2020 v sekci Aktuality
Desáté výročí své existence ALBAND oslavili novým videoklipem... číst dále
UMBRTKA - Komíny smrti UMBRTKA - Komíny smrti
Vydáno: 17.02.2020 v sekci Recenze
WEREWOLF PRODUCTIONS – 49:23, regionální black metal... číst dále
POLETÍME? představují videoklip ke skladbě Kameny. POLETÍME? představují videoklip ke skladbě Kameny.
Vydáno: 16.02.2020 v sekci Aktuality
Kapela POLETÍME? začala od 15. února opět naplno koncertovat. Aby navnadila své hudební příznivce, připravila si pro ně příjemné překvapen... číst dále
INGOTT + MENHIR - Live mezi nebem a peklem 2020 INGOTT + MENHIR - Live mezi nebem a peklem 2020
Vydáno: 15.02.2020 v sekci Aktuality
České a moravské metalové kladivo udeří společnou silou... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále