Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

Ze šuplíku: DEATHSTAR - "Beyond All Fears"

Vydáno: 27.02.2015 00:00 v sekci Recenze -

DEATHSTAR – Beyond All Fears

2013
Radiation Noise Productions

34:44 (11 skladeb)
death metal

5922

Mostečtí DEATHSTAR provedli největší chybu zvolením toho zřejmě nejblbějšího názvu, jaký si vůbec lze představit, ale to už je obehraná písnička, kterou není třeba dále rozebírat. Mnohem smutnější je totiž skutečnost, že poněkud obehraně působí i jejich muzika.
Klišovitý obal s lebkami ukrývá zručně realizovaný, dobře se poslouchající, ale přesto průměrný až tuctový melodický death metal, stěží rozeznatelný od stovek jiných skupin. Podobně jako u nich jde o kombinaci deathmetalové syrovosti a thrashmetalové údernosti, kterážto je servírována s tradičně brutálním vokálem, melodickými kytarovými sóly či instrumentální a zvukovou vyspělostí, ale také bez téměř jakéhokoli oživení, zpestření, nápadu, úkroku jinam nebo snahy zaujmout čímkoli, co by tvorbu souboru vydělilo z nekonečného zástupu podobných.

Při velmi pozorném poslechu lze zaregistrovat celou řadu silných a solidně zahraných pasáží, které v daném okamžiku působí natolik přesvědčivým dojmem, že mnohý posluchač může získat chuť se k nim občasně navracet, jenže i po opakovaném poslechu celého alba splývají do sebe a jen asi stěží se jim daří setrvat v paměti. Intro, outro a intermezza vcelku dobře plní roli krátkodobých zklidnění, nicméně ani ona nejsou v rámci celku ničím spásonosným.

Jistě netřeba pochybovat o tom, že nekritickým či žánrově omezeným deathmetalovým fanouškům tohle bude nejen stačit, ale i naprosto vyhovovat. Leč v rámci veškerého metalu tohle stačit nemůže, a to i přesto, že tito pánové dělají vše dobře. Jenže také naprosto neosobitě a zaměnitelně, tedy bez toho, čemu se říká vlastní ksicht. A to je žel hodně velké mínus.

Hodnocení: 3,5/6


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost. DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Letní klip ke skladbě "Iron, The Sun" chomutovských DOKRUHU doprovázelo tvrzení o „prašném náletu z amerického středozápadu, který dorazil do Podkrušnoho... číst dále
Nové split album 0n0/OWL Nové split album 0n0 a OWL
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Slovenští 0N0 a němečtí OWL spojili síly a vydávají společně album s lakonickým názvem "Owl / 0N0... číst dále
HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
HANZ´S FUCKERS je česká rocková kapela původem z Kroměřížska, která několik let fungovala pouze jako boční projekt, ale od podzimu 2017 funguje jako plnohodnotná kapela a postupně nabírá na obrátkách... číst dále
HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia. HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia.
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Aktuality
Skupina HARLEJ natočila první singl z připravovaného studiového alba... číst dále
Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty!
Vydáno: 09.07.2019 v sekci Aktuality
Soutěž talentovaných kapel Spark Fresh Blood zná své 3 finalisty. Jak si kapely vedly v hlasování vás fanoušků? Podívejte se na konečný stav... číst dále