Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
BLACK TIGER - Olomoucko-bruntálský rock pro dospělé

BLACK TIGER - Olomoucko-bruntálský rock pro dospělé

Vydáno: 24.10.2015 17:10 v sekci Tuzemské Podhoubí - Honza Sedlák

Marně si lámu hlavu, kdo z českých kapel hraje tak ryzí AOR (Adult Oriented Rock) jako olomoucko-bruntálští BLACK TIGER. Možná, že nějaké pokusy tu jsou, ale BLACK TIGER nad scénou ční do daleka.


Marně si lámu hlavu, kdo z českých kapel hraje tak ryzí AOR (Adult Oriented Rock) jako olomoucko-bruntálští BLACK TIGER. Možná, že nějaké pokusy tu jsou, ale BLACK TIGER nad scénou ční do daleka.  Kapela vznikla v roce 2010 původně jako studiový projekt zpěváka Jana Trbuška a kytaristy Jiřího Doležela, který následně dostal podobu regulérní kapely. V současném složení funguje skupina od roku 2014. Má za sebou řadu úspěšných koncertů jak v České republice, tak v zahraničí (Německo, Polsko, Slovensko) a předskakování opravdovým hvězdám světové melodicko rockové a AOR scény jakými jsou Dan Reed (ex. DAN REED NETWORK), PRETTY MAIDS, Mike Tramp (ex. WHITE LION), HOUSE OF LORDS či MICHAEL SCHENKER GROUP.
BLACK TIGER mají na kontě zatím dvě EP - “All Over Night” EP (2010) a “Road To Rock” EP (2013) se zahraničním hostem, již zmíněným Danem Reedem, světově uznávaným frontmanem kultovní kapely 80. let DAN REED NETWORK (USA), jež s kapelou odzpíval i některé koncerty. Druhé EP proniklo i do zahraničních médií, konkrétně do magazínů Powerplay a Classic rock presents AOR.
Aktuálně kapela nahrála tři skladby - „Who Is To Blame“, „Peace In Your Heart“, „Don´t Leave Me“ ve studiu Propast pod produkčním vedením Petra Kovandy. Písně se nahrávaly analogově. Ke spolupráci na skladbě „Peace In Your Heart“ si kapela přizvala opět Dana Reeda.
Ve studiu Propast vznikl i první oficiální videoklip kapely k písni „Who Is To Blame“, který bude v říjnu představen na TV Rebel.

Kapela plánuje v blízké budoucnosti další koncerty v ČR i zahraničí a rovněž nahrávání regulérní dlouhohrající desky.
Více info na www.blacktigerband.com

Popis
DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kolik toho zbyde z ALBANDU? Kolik toho zbyde z ALBANDU?
Vydáno: 17.02.2020 v sekci Aktuality
Desáté výročí své existence ALBAND oslavili novým videoklipem... číst dále
UMBRTKA - Komíny smrti UMBRTKA - Komíny smrti
Vydáno: 17.02.2020 v sekci Recenze
WEREWOLF PRODUCTIONS – 49:23, regionální black metal... číst dále
POLETÍME? představují videoklip ke skladbě Kameny. POLETÍME? představují videoklip ke skladbě Kameny.
Vydáno: 16.02.2020 v sekci Aktuality
Kapela POLETÍME? začala od 15. února opět naplno koncertovat. Aby navnadila své hudební příznivce, připravila si pro ně příjemné překvapen... číst dále
INGOTT + MENHIR - Live mezi nebem a peklem 2020 INGOTT + MENHIR - Live mezi nebem a peklem 2020
Vydáno: 15.02.2020 v sekci Aktuality
České a moravské metalové kladivo udeří společnou silou... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále