Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

CATASTROFY - Divoký tanec zbojníků

Vydáno: 10.07.2015 00:00 v sekci Aktuality - Honza Sedlák

 

Bratislavská thrash metalová kapela CATASTROFY vydala letos zajímavé album „Zbojnícky tanec“. Thrash metal se tu lehce otírá o folkové motivy, texty jsou inspirované zbojnickou tématikou. Kupodivu, vše sedí dokonale jako přilepené. Teď k němu vydala klip ke skladbě "Bastardi spoločnosti"

CATASTROFY vznikli v roce 2005, tehdy ještě pod názvem BASTARDS. Čtyřčlenná sestava změnila název ještě během prvních měsíců existence, přičemž hrála převzaté skladby. Po nějaké době odchází první kytarista Marek a dál se pokračuje asi dva a půl roku ve třech. V roce 2009 pak přichází nový kytarista Roman, ve kterém našla kapela doslova poklad. Zpěvákovi a basákovi v jedné osobě Borisovi však začne bolest krční páteře a všichni ví, že je zle. Bolest postupuje a Boris si tak vyzkouší zahrát jeden z koncertů bez baskytary. Show je skvělá a i proto se CATASTROFY rozrůstají o baskytaristu Lukáše.

V roce 2010 vzniká první EP „Deep Rotten Nation“, o rok později se začíná schylovat k debutovému albu, kterému předchází singl „There´s No God I Believe In“. Ale muzikant míní a okolnosti se mění. Kapela prochází personální krizí a nahrávání alba tak odpadá.

CATASTROFY zcela mění strategii, odstupují od angličtiny a EP „Tento stát sa musí zničiť“ obsahuje již slovenské texty.

Pár dní, pár koncertů a jsme v roce 2014. Kapela nastupuje do studia Shaark, odkud vytancuje se „Zbojníckym tancom“, který vychází v únoru 2015 pod hlavičkou Support Underground. I díky tomuto albu se pak daří vystupovat před takovými legendami žánru, jakými jsou HIRAX, či samotní TESTAMENT. 

                


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost. DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Letní klip ke skladbě "Iron, The Sun" chomutovských DOKRUHU doprovázelo tvrzení o „prašném náletu z amerického středozápadu, který dorazil do Podkrušnoho... číst dále
Nové split album 0n0/OWL Nové split album 0n0 a OWL
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Slovenští 0N0 a němečtí OWL spojili síly a vydávají společně album s lakonickým názvem "Owl / 0N0... číst dále
HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
HANZ´S FUCKERS je česká rocková kapela původem z Kroměřížska, která několik let fungovala pouze jako boční projekt, ale od podzimu 2017 funguje jako plnohodnotná kapela a postupně nabírá na obrátkách... číst dále
HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia. HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia.
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Aktuality
Skupina HARLEJ natočila první singl z připravovaného studiového alba... číst dále
Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty!
Vydáno: 09.07.2019 v sekci Aktuality
Soutěž talentovaných kapel Spark Fresh Blood zná své 3 finalisty. Jak si kapely vedly v hlasování vás fanoušků? Podívejte se na konečný stav... číst dále