Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

CHECKPOINT - "Svítání"

Vydáno: 27.10.2014 00:00 v sekci Recenze - Michal Křížek

CHECKPOINT

Svítání

vlastní náklad – 30:01

crossover  ČR

Pražští CHECKPOINT nejsou rozhodně žádní zelenáči. Ve svém působišti si už naopak vydobyli pověst klubové stálice. Nyní přicházejí se svoji třetí plnohodnotnou deskou, která dostala název „Svítání“.

A přijít jí na chuť mi trvalo překvapivě jen pár chvil. Není se ale čemu divit, protože na posluchače nic moc náročného nečeká. Hudba sází na údernost, energii a přímočarost a tohohle přístupu se drží zuby nehty. Kapela sice na pár místech občas zvolní, ostřejší pasáže nicméně přece jen převažují. Z nástrojů asi nejvíce baví kytary - ať už v podobě tvrdých a úderných riffů či vybrnkávání pomalu se nesoucí melodie. Pochvalu si pak jistě zaslouží i zpěvák Martin, který svým příjemně zabarveným a sebevědomým hlasem dodává skladbám ten správný rockový drajv. CHECKPOINT to navíc umí i s refrény. Nejsou vlezlé, mají nápad a navíc jen tak neomrzí.


Stejně tak působí i celé album, které vzniklo pod taktovkou producenta Richarda Scheuflera Jr. „Svítání“ je tak přímo stvořené pro koncertní účely. Slušných hitů má totiž hned několik. Za zmínku stojí chytlavá skladba „O vlku, hadu a ovci“ či titulní píseň „Svítání“, která mimo jiné zaujme i svým zajímavým textem (ne nadarmo proto kapela vytvořila i oficiální „lyrics“ video). Prostor zde dostane i čistokrevná balada „Pokolikátý“ nebo divočejší skladba „Na rohu končí svět“, jež má stylově blízko ke kolegům FIVE O’CLOCK TEA.

Říká se, že třetí deska je v mnoha případech zlomová. U kapely CHECKPOINT se jedná o vyšperkování stylu a zúročení dosavadních zkušeností. 

Hodnocení: 5/6

2772DOPORUČENÉ ČLÁNKY
DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost. DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Letní klip ke skladbě "Iron, The Sun" chomutovských DOKRUHU doprovázelo tvrzení o „prašném náletu z amerického středozápadu, který dorazil do Podkrušnoho... číst dále
Nové split album 0n0/OWL Nové split album 0n0 a OWL
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Slovenští 0N0 a němečtí OWL spojili síly a vydávají společně album s lakonickým názvem "Owl / 0N0... číst dále
HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
HANZ´S FUCKERS je česká rocková kapela původem z Kroměřížska, která několik let fungovala pouze jako boční projekt, ale od podzimu 2017 funguje jako plnohodnotná kapela a postupně nabírá na obrátkách... číst dále
HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia. HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia.
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Aktuality
Skupina HARLEJ natočila první singl z připravovaného studiového alba... číst dále
Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty!
Vydáno: 09.07.2019 v sekci Aktuality
Soutěž talentovaných kapel Spark Fresh Blood zná své 3 finalisty. Jak si kapely vedly v hlasování vás fanoušků? Podívejte se na konečný stav... číst dále