Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel

CONFIDANCE - Inspirováni raným melodickým death/black metalem

Vydáno: 03.06.2015 00:00 v sekci Tuzemské Podhoubí - Honza Sedlák

Tak vida, i ve Vysokém Mýtě čichli k seversky laděnému death metalu a tvoří ho po svém a to nijak špatně. Skupina CONFIDANCE na to jde spíše „postaru“, tedy žádné srdcervoucí zpívané refrény, ale tah na bránu jako ve zlatých letech göteborského death metalu. Tedy poctivá práce kytar a odsýpající rytmika na EP „(T)Error Belongs To Us“.

 

Oproti EP „Pactum Ad Postremum Saltationem“ jste na novince mohutně zapracovali na zvuku. Určitě na tom mělo podíl i rozhodnutí jít nahrávat do studia Shaark. Jste s výsledkem spokojeni?

Pajus: „Pactum Ad Postremum Saltationem“ jsme nahrávali ve vysokomýtském studiu. Po nahrání jsme se rozhodli, že demo pošleme na závěrečný mastering do Shaarku, kde byla naše první dobrá zkušenost s tímto studiem. Se zvukem na ,,(T)Error Belongs To Us“ jsme spokojeni i přesto, že promo bylo natočeno během jednoho víkendu. S odstupujícím časem na něm nacházíme určité nedostatky, kterým bychom se chtěli na naší další nahrávce vyhnout.

 

Podle skladby „Politicians“ je zjevné, že politika se vkradla i do skladeb melodicko death metalových skladeb. O čem jsou další texty na „(T)Error Belongs To Us“?

Studňa: „Politicians“ jsou opravdu skladbou s politickým textem i poselstvím. V případě dalších dvou songů pak oproti nějakému hlubokému významu dostala přednost moje potřeba dělat si ze všeho na světě legraci. Proč by měla být ušetřena náboženství? „Kingdom of Heaven“ je tak humornou povídkou o satanistovi, který přešel ke křesťanství a může proto po své smrti vstoupit na nebesa, kde bude vládnout s Ježíšem a dalšími zombiemi. Text písně „Satangod“ je pak věnován našemu nejvyššímu vládci – Satanbohovi - a jasně říká, že všechna náboženství jsou stejná!

 

CONFIDANCE se vlastně před nedávnem dali znovu dohromady a to po cirka tříleté přestávce. Mrtvý byl i profil kapely na bandzone. Co se vlastně stalo?

Studňa: Zůstaňme u vysvětlení, že v roce 2010, někdy po nahrání prvního dema, odešel z kapely Pajus (kytarista) a chvíli po něm i náš bubeník, což znamenalo konec skupiny. I když jsem se dlouho bál, že to bude konec definitivní, Pajus nakonec zauvažoval o obnově, silou své vůle sehnal nového bubeníka, pak i kytaristu a hlavně vytvořil kupu nových songů, které jsme dali v roce 2013 dohromady.

 

Hledání nových členů bylo nakonec úspěšné. Jak se shánějí muzikanti melodické death metalové kapely ve Vysokém Mýtě?

Pajus: Dnes je hodně složité někoho najít, resp. někoho, koho bychom do kapely potřebovali. Jsou tu typy lidí, co chtějí hrát a udělají si na kapelu čas a u kterých vidíš co týden nějaký pokrok. Pak jsou druzí, kteří by chtěli, ale nakonec zjistíš, že po týdnu přijedou na zkoušku s tím, že neměli čas a pokrok mají následně nulový. Museli jsme hledat skoro jeden a půl roku bubeníka a kytaristu, abychom mohli začít zkoušet v plné sestavě. Na post bubeníka jsme se domlouvali s lidmi, co jsme hledali přes inzeráty, ale i po domluvě ani na tu první zkoušku nedojeli. Bubeníka jsme nakonec sehnali přímo ve Vysokém Mýtě a kytaristu v České Třebové, což není nakonec taková dálka pro dojíždění na zkoušky.

 

„(T)Error Belongs To Us“ vyšlo jako promo, obsahuje tři vyrovnané skladby. Jaké jsou další plány s tímhle materiálem? A co plány kapely dál?

Pajus: Chtěli jsme nahrát materiál, na kterém by se ukázala naše dnešní podoba, nová sestava a tím i styl muziky, který hrajeme s nadšením a jsme jím všichni ovlivnění. Na „Kingdom of Heaven“ jsme chtěli také připomenout raný melodický death/black (IN FLAMES, GATES OF ISHTAR), jak hudebně, tak i po stránce pěveckého projevu, kde se vyřádil Studňa. Do tohoto léta bychom chtěli natočit videoklip a začátkem příštího roku nahrát plnohodnotné CD a hlavně odehrát i nějaké ty koncerty, což je dnes pro kapelu nejpodstatnější.

 

Sestava: Studňa – zpěv, Pajus – kytara, Jirka – kytara, Drobek – baskytara, Miloš – bicí

 

Diskografie:
2010 Pactum Ad Postremum Saltationem (EP)
2014 (T)error Belongs To Us (EP)

 

Web


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
BKKNY představují nový singl Oceans, svoji variaci na MTV Unplugged BKKNY představují nový singl Oceans, svoji variaci na MTV Unplugged
Vydáno: 03.12.2020 v sekci Aktuality
Na jaře letošního roku se svět změnil. Nástupem pandemie Covid-19 se nespočtu lidí obrátil život naruby. A když se zdálo, že má to nejhorší za sebou, udeřila druhá vlna. Následná vládní opatření se logicky a drtivě dotkla i... číst dále
DARK GAMBALLE připravují nové album DARK GAMBALLE připravují nové album
Vydáno: 03.12.2020 v sekci Aktuality
Tohle je love story, jaká tu ještě nebyla, tohle je love story, romance panenky a kladiva... číst dále
Daniel Sarkány posílá energii Daniel Sárkány posílá energii
Vydáno: 03.12.2020 v sekci Aktuality
Ste smutní? Potrebujete výrazný, chytľavý rytmus a text ako liek na splín... číst dále
ARAKAIN: „Thrash the Trash“ na exkluzivním tričku ARAKAIN: „Thrash the Trash“ na exkluzivním tričku
Vydáno: 01.12.2020 v sekci Aktuality
Československo dýchalo první rok bez rdoušení prackami totalitního režimu a čerstvě nabytý pocit svobody prýštil z rockových muzikantů jako láva. V roce 1990 pak hudba v naší kotlině zažila neuvěřitelný boom napříč žánry... číst dále
Perverzní debut RAMMSTEIN „Herzeleid“ slaví 25 let. Předobjednejte si vymazlenou reedici Perverzní debut RAMMSTEIN „Herzeleid“ slaví 25 let. Předobjednejte si vymazlenou reedici
Vydáno: 22.11.2020 v sekci Aktuality
Největší hudební fenomén Německa, metalově industriální gigant RAMMSTEIN oslavil 25. září 2020 pětadvacáté výročí své debutové desky „Herzeleid“. Ta vychází 4. prosince v reedici „Herzeleid (XXV Anniversary Edition... číst dále