Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
ASTAROTH: Třeba po nás budou děvčata házet podprsenky

ASTAROTH: Třeba po nás budou děvčata házet podprsenky (+ video)

Vydáno: 31.08.2017 08:17 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Po pěti letech existence hodlají krnovští ASTAROTH na podzim konečně vydat svůj debut. S jeho dokončením finišují a současně už myslí i na další desku. Jejich styl se vyvíjí, jejich chuť prosadit se je velká. Na otázky odpověděl bubeník Mordus.

Pět let existence hodláte oslavit prvním albem. V jakém stádiu je jeho nahrávání?
Nahrávání pokračuje skvěle, v podstatě nás čeká už jen práce na střihu skladeb a mastering. Takže plánované vydání kolem letošního podzimu vidíme reálně. Kromě skladeb taky pracujeme na vzhledu obalu, myslím si, že bude stát za to si naše CD vystavit na viditelné místo… (smích)

V poslední době jste se odklonili od death-blacku více k melodičtějšímu metalu. Budou skladby na desce v tom duchu, anebo se vrátíte i ke starším?
Na albu bude pár nových skladeb, ale i starých v novém kabátě. Byla by totiž škoda některé starší na CD nemít. Navíc změna stylu a hudební směr, kterým se chceme dále vinout, bude znát až na dalším albu, na kterém jsme mimochodem začali již pracovat. I když zatím jen ve zkušebně, ale připravené máme tři songy a album by od první skladby po poslední mělo textově i atmosféricky být jako jeden velký příběh. Ale nebudeme předbíhat.

Přijali vaši skalní fanoušci ten posun?
Spousta lidí si nové písničky pochvaluje, zejména „Běse“. Sami jsme si všimli, že na koncertech lidé i zpívají jeho text, což nás těší. Ale tolik možností koncertovat jsme zatím právě kvůli práci na albu neměli, snad se to změní. S CD plánujeme od podzimu mini turné s představením placky po celé České republice, mimo jiné i se spoustou dalších památečních blbinek.

Můžete přiblížit, co lze od vašeho debutu čekat?
Těžko říct, my budeme mít radost, že máme hotovo a po tolika letech si budeme moci do přihrádky vložit CD s naší tvorbou. Druhá otázka je, co na to lidé. Doufáme, že je naše tvorba zaujme, budou nás nosit na tričkách, děvčata po nás budou házet podprsenky na hromadě koncertů a v mobilech mít jako vyzvánění „Bestii“.

Spojuje něco témata vašich textů?
Od počátku jsem měl odpor k náboženstvím, takže téma našich textů spojuje buď zaobalená, nebo narovinu vyřčená nenávist k tomuto největšímu světovému zlu zaobaleném v roušce toho nejvyššího dobra. Často se nás lidé ptají, jak můžeme zpívat o znásilňování malých chlapečků knězi. Já jim ale dokola vysvětluji, že to není naše ideální představa o skvěle prožitém víkendu, ale realita, na kterou je třeba upozornit. Však všichni čteme noviny.

Natočíte k albu nějaký videoklip?
Klip je také v plánu, dolaďujeme i naši koncertní image, která by v klipu měla být použita v celé své kráse. Každopádně ke klipu potřebujeme ponuré prostředí a k tomu nejlépe i počasí, takže natáčení si pomalu, ale jistě domlouváme na letošní podzim, aby se lidé mohli i po vydání CD těšit na nějakou další věc od ASTAROTH.

Vznik: 2012
Místo: Krnov
Styl: melodický metal
Zajímavost: V textech vyjadřují i odpor k náboženství

Sestava
Petr – zpěv
Dan – kytara
Míra - baskytara
Mordus - bicí

Astaroth - Smrt
 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Motorky, bigbít a adrenalin na východě Čech Motorky, bigbít a adrenalin na východě Čech
Vydáno: 19.07.2018 v sekci Aktuality
Už příští víkend se bude konat jubilejní dvacátý ročník Motosrazu DOLÍK 2018 v Semíně u Přelouče pořádaný partičkou DEAD MOTORS SEMÍN... číst dále
Domácí HORRIBLE CREATURES jako support legendárních SOULFLY! Domácí HORRIBLE CREATURES jako support legendárních SOULFLY!
Vydáno: 18.07.2018 v sekci Aktuality
Tuto neděli, tedy 22. 7. se v pražském klubu Roxy uskuteční koncert brazilských šamanů pod vedením Maxe Cavalery. Štěstěna sáhla tentokrát i na západočeský kvartet thrasherů, kteří celý večer otevřou... číst dále
Věčný oheň extrémního metalu ve Volyni Věčný oheň extrémního metalu ve Volyni
Vydáno: 13.07.2018 v sekci Aktuality
Čas letí jako blázen, týden uběhne jak voda a šumavská příroda zažije hřmění, které se zaryje do místních kopců. Už příští pátek startuje ENTER THE ETERNAL FIRE, ke kterému přinášíme aktuální časový harmonogram... číst dále
Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek
Vydáno: 16.05.2018 v sekci Aktuality
Za pár dní se v Praze uskuteční jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování, který tradičně nabídne přehlídku nejlepších tetovacích studií z celého světa... číst dále
ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou
Vydáno: 15.05.2018 v sekci Aktuality
Švédská ikona AMARANTHE vyráží v druhé polovině května na turné do Pobaltí. Doprovázet je bude dravá brněnská formace ALIA TEMPORA, která tak opět dokazuje, že česká rocková scéna má světu co nabídnout... číst dále