Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
ASTAROTH: Třeba po nás budou děvčata házet podprsenky

ASTAROTH: Třeba po nás budou děvčata házet podprsenky (+ video)

Vydáno: 31.08.2017 08:17 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Po pěti letech existence hodlají krnovští ASTAROTH na podzim konečně vydat svůj debut. S jeho dokončením finišují a současně už myslí i na další desku. Jejich styl se vyvíjí, jejich chuť prosadit se je velká. Na otázky odpověděl bubeník Mordus.

Pět let existence hodláte oslavit prvním albem. V jakém stádiu je jeho nahrávání?
Nahrávání pokračuje skvěle, v podstatě nás čeká už jen práce na střihu skladeb a mastering. Takže plánované vydání kolem letošního podzimu vidíme reálně. Kromě skladeb taky pracujeme na vzhledu obalu, myslím si, že bude stát za to si naše CD vystavit na viditelné místo… (smích)

V poslední době jste se odklonili od death-blacku více k melodičtějšímu metalu. Budou skladby na desce v tom duchu, anebo se vrátíte i ke starším?
Na albu bude pár nových skladeb, ale i starých v novém kabátě. Byla by totiž škoda některé starší na CD nemít. Navíc změna stylu a hudební směr, kterým se chceme dále vinout, bude znát až na dalším albu, na kterém jsme mimochodem začali již pracovat. I když zatím jen ve zkušebně, ale připravené máme tři songy a album by od první skladby po poslední mělo textově i atmosféricky být jako jeden velký příběh. Ale nebudeme předbíhat.

Přijali vaši skalní fanoušci ten posun?
Spousta lidí si nové písničky pochvaluje, zejména „Běse“. Sami jsme si všimli, že na koncertech lidé i zpívají jeho text, což nás těší. Ale tolik možností koncertovat jsme zatím právě kvůli práci na albu neměli, snad se to změní. S CD plánujeme od podzimu mini turné s představením placky po celé České republice, mimo jiné i se spoustou dalších památečních blbinek.

Můžete přiblížit, co lze od vašeho debutu čekat?
Těžko říct, my budeme mít radost, že máme hotovo a po tolika letech si budeme moci do přihrádky vložit CD s naší tvorbou. Druhá otázka je, co na to lidé. Doufáme, že je naše tvorba zaujme, budou nás nosit na tričkách, děvčata po nás budou házet podprsenky na hromadě koncertů a v mobilech mít jako vyzvánění „Bestii“.

Spojuje něco témata vašich textů?
Od počátku jsem měl odpor k náboženstvím, takže téma našich textů spojuje buď zaobalená, nebo narovinu vyřčená nenávist k tomuto největšímu světovému zlu zaobaleném v roušce toho nejvyššího dobra. Často se nás lidé ptají, jak můžeme zpívat o znásilňování malých chlapečků knězi. Já jim ale dokola vysvětluji, že to není naše ideální představa o skvěle prožitém víkendu, ale realita, na kterou je třeba upozornit. Však všichni čteme noviny.

Natočíte k albu nějaký videoklip?
Klip je také v plánu, dolaďujeme i naši koncertní image, která by v klipu měla být použita v celé své kráse. Každopádně ke klipu potřebujeme ponuré prostředí a k tomu nejlépe i počasí, takže natáčení si pomalu, ale jistě domlouváme na letošní podzim, aby se lidé mohli i po vydání CD těšit na nějakou další věc od ASTAROTH.

Vznik: 2012
Místo: Krnov
Styl: melodický metal
Zajímavost: V textech vyjadřují i odpor k náboženství

Sestava
Petr – zpěv
Dan – kytara
Míra - baskytara
Mordus - bicí

Astaroth - Smrt
 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TOTÁLNÍ NASAZENÍ ve čtyřech v dalším bláznivém klipu TOTÁLNÍ NASAZENÍ ve čtyřech v dalším bláznivém klipu
Vydáno: 22.03.2018 v sekci Aktuality
Už osmadvacátou sezónu zahájila slánská punkrocková skupina TOTÁLNÍ NASAZENÍ. Ke dvacítce titulů vydaných jako CD, DVD, LP i MC letos už brzy přidá koncert s pořadovým číslem 1600, plánuje natáčení nového alba a hlavn... číst dále
Předávání Cen Anděl ovládla skupina J.A.R. Předávání Cen Anděl ovládla skupina J.A.R.
Vydáno: 20.03.2018 v sekci Aktuality
Kapela J.A.R. se s albem Eskalace dobra stala v hlasování českých hudebních akademiků vítězem sedmadvacátého ročníku tuzemských odborných Cen Anděl. Kromě kategorie Album roku bodovala coby Skupina roku a její píseň Zhublas je... číst dále
HORKÝŽE SLÍŽE nahráli klip s novou baskytaristkou HORKÝŽE SLÍŽE nahráli klip s novou baskytaristkou
Vydáno: 20.03.2018 v sekci Aktuality
Slovenská skupina HORKÝŽE SLÍŽE vydala loni, v pětadvacátém roce své existence, album Pustite Karola. Je na něm i písnička Nervy, ke které zveřejnila videoklip.Příběh klipu doprovází text o tom, jak je těžké mít trpělivost... číst dále
BARBORA POLÁKOVÁ natočila nový klip v pražském metru BARBORA POLÁKOVÁ natočila nový klip v pražském metru
Vydáno: 19.03.2018 v sekci Aktuality
Ještě v březnu by měla vyjít druhá sólová deska zpěvačky BARBORY POLÁKOVÉ. Bude se jmenovat ZE.MĚ a budí velká očekávání. Po klipu Po válce, nominovaném na cenu Anděl 2017, ji aktuální předznamenává druhý singl Vono. Klip... číst dále
ADAM MIŠÍK nabízí v klipu K.O. hudbu do klubů ADAM MIŠÍK nabízí v klipu k písni K.O. hudbu do klubů
Vydáno: 16.03.2018 v sekci Aktuality
ADAM MIŠÍK přichází se singlem a videoklipem k písničce K.O.  Taneční party v luxusní vile zrežíroval Ondřej Urbanec a role femme fatale se zhostila Anička Kadeřávková.„Vždycky jsem chtěl dělat hudbu do klubů. S kamarády... číst dále