Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
CIRCLE: Hutný moderní zvuk, kdy ulítnou kalhoty

CIRCLE: Hutný moderní zvuk, kdy ulítnou kalhoty

Vydáno: 02.10.2017 14:28 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Plzeňští CIRCLE vydali první nahrávku „Instinct“. Chtějí i kvůli její propagaci hodně koncertoval, současně jí uzavřeli první etapu své existence. Na otázky odpověděli kytarista Baxx, baskytarista Siky a zpěvák Mali.

Vaše letošní pětiskladbová nahrávka „Instinct“ má zajímavý obal. Jak vznikl?
Baxx: Vznikl jako kompromis mezi moderním a na druhou stranou od srdce vytvořeným motivem. Je to logo, které máme od vzniku kapely, a postupně nás provází.

Prý jste se kvůli němu v kapele hodně přeli. Skutečně kvůli tomu hrozil rozpad CIRCLE?
Baxx: Rozpad kapely byl takovou nadsázkou, a určitě nehrozil... Jsme všichni horké hlavy a většinou si každý chce prosadit to své. Kolikrát jsou debaty vášnivé, ale držíme při sobě. Pozitivní je, že nás to hecuje k tomu nejlepšímu z nás.
Siky: Náš zpěvák Dominik, který má na triku finální grafiku loga i klipy, pracuje jako grafik a má spoustu skvělých nápadů moderního typu. Půlka z nás zase chtěla něco míň modern. Nevěřil bys, že jsem měl nápad na obal i se spermií… A jak to ve finále skvěle dopadlo.

Fungujete tři roky. Jsou na EP ty nejlepší nahrávky, které za tu dobu vznikly?
Baxx: Delší dobu jsme se hledali. Byli jsme zavření ve zkušebně a ladili nějaký koncept. Pochopitelně si to nejlepší necháváme na později, to je jasné! Tohle byl takový pokus-experiment k tomu, jak to bude fungovat, co zvuk a tak. Spokojení ale jsme.
Siky: Na albu je podle mě rozhodně to nejlepší, ale je to vlastně starší tvorba, na které se druhý kytarista Larry ještě ne úplně na sto procent podílel. Nové věci, které tvoříme už i s jeho přispěním, jsou trochu jinde. Je v nich více melodičnosti, atmosféry, emocí. Je to trochu rozdílné, ale metal je to furt.

Jaký je textový koncept skladeb na EP?
Mali: Naše texty pojednávají především o životních zkušenostech, o našem vnímání okolí, o našich smyslech. Cítíme zlobu, především k autoritám a justicím, které dávno ztratily náš respekt. Cítíme lásku k našim rodinám a k milovaným. Cítíme strach, strach z nejisté budoucnosti našeho lidstva. A to všechno pro jeden jediný instinkt, a to přežít. Mezi životem a smrtí je velmi tenká linie, která se může během vteřiny přetrhnout.

Vyvíjí se nějakým způsobem zvuk kapely?
Siky: Určitě jo. Bez toho to nejde. Samozřejmě všichni víme, že je to otázka financí. Já už plánuju, že udělám banku (smích). Všichni máme rádi ten hutný moderní zvuk, kdy ti ulítnou kalhoty a po koncíku je hledáš v útrobách klubu. Začali jsme lehce používat sampler a různé elektro prvky, které ale nestavíme nad muziku. Fungují jako potřebný doplněk pro ucelení našeho zvuku.  Navíc bubeník Lukáš pracuje v nahrávacím studiu, a tak věřím, že to našemu budoucímu zvuku dodá ještě něco navíc.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?
Siky: Koncerty, koncerty, koncerty. Musíme se ukázat lidem.
Baxx:  Máme spoustu materiálu na plnohodnotnou desku, a už se těším, jaké budou reakce lidí na novou tvorbu. A jak už říkal Siky, je to hudebně trochu něco jiného než teď na EP.

Vznik: 2014
Místo: Plzeň
Styl: progressive-metalcore
Zajímavost: Muzikanti cítí zlobu k autoritám a justicím

Diskografie
2017 Instinct

Sestava
Mali - scream, growl, zpěv
Dominik - scream, growl, zpěv
Baxx - kytara
Larry - kytara
Siky - baskytara
Lukáš – bicí a elektronika

Circle - Child 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
JAKUB DĚKAN vydal singl. Ve skladbě Co bejvávalo, už není mu sekunduje Pokáč JAKUB DĚKAN vydal singl. Ve skladbě Co bejvávalo, už není mu sekunduje Pokáč
Vydáno: 11.12.2017 v sekci Aktuality
JAKUB DĚKAN bývá žádaným hostem v cizích nahrávkách. Do rádií pomohl hitům Atmo Music, zazpíval si se skupinami UDG a Rybičky 48, jeho hlas zní ve skladbách Paulieho Garanda i dalších ze smečky Ty nikdy. Tentokrát se však... číst dále
OLYMPIC slavil ve vyprodané O2 areně pětapadesátku OLYMPIC slavil ve vyprodané O2 areně pětapadesátku
Vydáno: 09.12.2017 v sekci Naživo
Skupina OLYMPIC si v sobotu 9. prosince večer jediným výročním koncertem připomněla, že v letošním roce oslavuje pětapadesát let na hudební scéně. Vystoupila v pražské O2 areně, která byla vyprodaná, a pozvala si řadu... číst dále
MANDRAGE představují klip, v němž řádí Berenika Kohoutová MANDRAGE představují klip, v němž řádí Berenika Kohoutová
Vydáno: 08.12.2017 v sekci Aktuality
Kapela MANDRAGE vydává nový singl Motýli. Je další ochutnávkou desky Po půlnoci, která vyjde 19. ledna 2018. Kapela ji poté představí v rámci jarního turné, jež odstartuje 2. února 2018 v pražském Foru Karlín.Scénáře a... číst dále
TOMÁŠ a TAMARA KLUSOVI spolu ve videoklipu k písni A pak TOMÁŠ a TAMARA KLUSOVI spolu ve videoklipu k písni A pak
Vydáno: 07.12.2017 v sekci Aktuality
Singl A pak, vůbec první píseň, kterou nazpíval TOMÁŠ KLUS společně se svou manželkou Tamarou, dostal obrazovou podobu. Videoklip vznikl v režii Jordana Haje a Givinara Kříže a premiéru měl prostřednictvím sociálních sítí 4... číst dále
THE ARCANE LEGACY: Nesmíme polevit, musíme přidat THE ARCANE LEGACY: Nesmíme polevit, musíme přidat
Vydáno: 06.12.2017 v sekci Tuzemské Podhoubí
THE ARCANE LEGACY jsou na začátku. Za sebou mají první dva koncerty, připravují debutové album, které bude monotematické a při dobré konstelaci hvězd vyjde příští rok. Z kapely ze Dvora Králové nad Labem jsou cítit entuziasmus a... číst dále