Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
CIRCLE: Hutný moderní zvuk, kdy ulítnou kalhoty

CIRCLE: Hutný moderní zvuk, kdy ulítnou kalhoty

Vydáno: 02.10.2017 14:28 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Plzeňští CIRCLE vydali první nahrávku „Instinct“. Chtějí i kvůli její propagaci hodně koncertoval, současně jí uzavřeli první etapu své existence. Na otázky odpověděli kytarista Baxx, baskytarista Siky a zpěvák Mali.

Vaše letošní pětiskladbová nahrávka „Instinct“ má zajímavý obal. Jak vznikl?
Baxx: Vznikl jako kompromis mezi moderním a na druhou stranou od srdce vytvořeným motivem. Je to logo, které máme od vzniku kapely, a postupně nás provází.

Prý jste se kvůli němu v kapele hodně přeli. Skutečně kvůli tomu hrozil rozpad CIRCLE?
Baxx: Rozpad kapely byl takovou nadsázkou, a určitě nehrozil... Jsme všichni horké hlavy a většinou si každý chce prosadit to své. Kolikrát jsou debaty vášnivé, ale držíme při sobě. Pozitivní je, že nás to hecuje k tomu nejlepšímu z nás.
Siky: Náš zpěvák Dominik, který má na triku finální grafiku loga i klipy, pracuje jako grafik a má spoustu skvělých nápadů moderního typu. Půlka z nás zase chtěla něco míň modern. Nevěřil bys, že jsem měl nápad na obal i se spermií… A jak to ve finále skvěle dopadlo.

Fungujete tři roky. Jsou na EP ty nejlepší nahrávky, které za tu dobu vznikly?
Baxx: Delší dobu jsme se hledali. Byli jsme zavření ve zkušebně a ladili nějaký koncept. Pochopitelně si to nejlepší necháváme na později, to je jasné! Tohle byl takový pokus-experiment k tomu, jak to bude fungovat, co zvuk a tak. Spokojení ale jsme.
Siky: Na albu je podle mě rozhodně to nejlepší, ale je to vlastně starší tvorba, na které se druhý kytarista Larry ještě ne úplně na sto procent podílel. Nové věci, které tvoříme už i s jeho přispěním, jsou trochu jinde. Je v nich více melodičnosti, atmosféry, emocí. Je to trochu rozdílné, ale metal je to furt.

Jaký je textový koncept skladeb na EP?
Mali: Naše texty pojednávají především o životních zkušenostech, o našem vnímání okolí, o našich smyslech. Cítíme zlobu, především k autoritám a justicím, které dávno ztratily náš respekt. Cítíme lásku k našim rodinám a k milovaným. Cítíme strach, strach z nejisté budoucnosti našeho lidstva. A to všechno pro jeden jediný instinkt, a to přežít. Mezi životem a smrtí je velmi tenká linie, která se může během vteřiny přetrhnout.

Vyvíjí se nějakým způsobem zvuk kapely?
Siky: Určitě jo. Bez toho to nejde. Samozřejmě všichni víme, že je to otázka financí. Já už plánuju, že udělám banku (smích). Všichni máme rádi ten hutný moderní zvuk, kdy ti ulítnou kalhoty a po koncíku je hledáš v útrobách klubu. Začali jsme lehce používat sampler a různé elektro prvky, které ale nestavíme nad muziku. Fungují jako potřebný doplněk pro ucelení našeho zvuku.  Navíc bubeník Lukáš pracuje v nahrávacím studiu, a tak věřím, že to našemu budoucímu zvuku dodá ještě něco navíc.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?
Siky: Koncerty, koncerty, koncerty. Musíme se ukázat lidem.
Baxx:  Máme spoustu materiálu na plnohodnotnou desku, a už se těším, jaké budou reakce lidí na novou tvorbu. A jak už říkal Siky, je to hudebně trochu něco jiného než teď na EP.

Vznik: 2014
Místo: Plzeň
Styl: progressive-metalcore
Zajímavost: Muzikanti cítí zlobu k autoritám a justicím

Diskografie
2017 Instinct

Sestava
Mali - scream, growl, zpěv
Dominik - scream, growl, zpěv
Baxx - kytara
Larry - kytara
Siky - baskytara
Lukáš – bicí a elektronika

Circle - Child 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
GAIA MESIAH musela přesunout vydání alba GAIA MESIAH musela přesunout vydání alba
Vydáno: 20.09.2018 v sekci Aktuality
Člověk míní, život mění. Gaia Mesiah přesouvá vydání alba Excellent Mistake i plánované stejnojmenné podzimní turné na začátek příštího roku. Důvodem je vážné onemocnění kytaristky Santa Morelly, které ji nedovolí v... číst dále
TITANIC valí do fanoušků čerstvou fošnu TITANIC valí do fanoušků čerstvou fošnu
Vydáno: 19.09.2018 v sekci Aktuality
Jedna z nejzásadnějších tuzemských heavy metalových kapel se po necelém roce opět vrací na domácí půdu a vydává po pěti letech nové studiové album "Soumrak Titán... číst dále
Zemřel Vláďa Šafránek, hlas kapely WALDA GANG Zemřel Vláďa Šafránek, hlas kapely WALDA GANG
Vydáno: 18.09.2018 v sekci Aktuality
Známému rockerovi a muzikantovi, který prošel také kapelami HARLEJ, BRIAN, AUTOGEN nebo KREVEL, bylo pouhých šestačtyřicet let. Čest jeho památce... číst dále
Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek
Vydáno: 16.05.2018 v sekci Aktuality
Za pár dní se v Praze uskuteční jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování, který tradičně nabídne přehlídku nejlepších tetovacích studií z celého světa... číst dále
ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou
Vydáno: 15.05.2018 v sekci Aktuality
Švédská ikona AMARANTHE vyráží v druhé polovině května na turné do Pobaltí. Doprovázet je bude dravá brněnská formace ALIA TEMPORA, která tak opět dokazuje, že česká rocková scéna má světu co nabídnout... číst dále