Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
CONTINUE…: Jen se procpat záplavou muziky

CONTINUE…: Jen se procpat záplavou muziky

Vydáno: 16.11.2017 10:17 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Pražští hardrockeři CONTINUE… jsou na scéně od konce roku 2011. První album „Take Me“ vydali loni a písně z něho hrají na běžných elektrických koncertech i v unplugged verzi. Momentálně pracují na videoklipu a pomalu chystají desku. Na otázky odpověděli zpěvák a kytarista Mirek „Ex“ Jech a bubeník Honza „Johnnie Walker“ Procházka

Jaké bylo vaše koncertní léto?
Honza: V létě jsme si poprvé vyzkoušeli pár unplugged vystoupení a hlavně se sešlo hraní na motorkářských srazech, pro které je, myslím, naše hudba jako šitá na míru.
Mirek: Na tomhle létu se mi nejvíc líbilo, že se termíny koncertů zaplnily samy. Než jsme se stačili zamyslet, co a kde budeme dělat, bylo toho najednou tak akorát. Lidi volali sami, ať už předtím slyšeli CD, byli na koncertě nebo nás někdo doporučil.

Cítíte, že je mezi českými fanoušky zájem o hudbu, kterou děláte?
Honza: Jsme v podstatě undergroundová kapela a ještě k tomu zpíváme anglicky. Přesto se za těch pět let, co působíme, povědomí o nás pozvolna rozšiřuje, z čehož máme radost. Na naše koncerty chodí lidé s podobným hudebním vkusem, jaký máme my. Jsou to takové spřízněné duše.
Mirek: No, underground vidím hudebně někde jinde. My hrajeme takřka dřevní hard rock, ale vím, jak to Honzík myslí - žánr mimo záběr mainstreamu. Tak to je. I když myslím, že lidí lačných právě po tomhle je dost, jen to k nim procpat to tou záplavou muziky všude okolo.

První album „Take Me“ jste nahrávali od roku 2012 do roku 2015. Proč tak dlouho
Mirek: My vlastně nenahrávali plnohodnotné CD. Když jsme se dali dohromady a začali koncertovat, bylo potřeba něco nahrát, abychom se mohli prezentovat, ať už na netu nebo mít v ruce nějaké placky a ty rozhazovat mezi lidi jako promo. Takže v našem oblíbeném studiu ExAvik Pavla Broma vznikly první tři skladby. Přibližně rok na to další tři, aby se něco dělo, a když nastal čas zase něco natočit, doplnili jsme to pěti dalšími songy a vydali to jako řadové album.

Kteří umělci z rockové historie CONTINUE… nejvíce ovlivnili a ovlivňují?
Honza: Obecně je to rocková hudba. Každý máme své oblíbené kapely, své oblíbené muzikanty. Jsou jména, na kterých se shodneme všichni. Ti, kteří slyšeli album „Take Me“, nebo nás někdy viděli naživo, určitě poznají, odkud vítr vane.
Mirek: Já bych asi také zůstal v obecné rovině. Ovlivňuje nás asi úplně všechno, co jsme za své ne už zrovna krátké životy nasáli, a k tomu rocku, hard rocku, bigbítu, jedno jak to pojmenujete, nás to všechny táhlo už od dětství. Takže když jsme začali sami brnkat, muselo se to projevit.

Občas hrajete akustické koncerty. Co vás na takové prezentaci přitahuje?
Mirek: Ten unplugged jsme se snažili postavit už léta, ale nějak nikdy nezbyl čas. Teď nás oslovila majitelka naší oblíbené hospůdky U Pivoje, že by tam chtěla občas nějakou hudbu. Výčep tam je oblepený našimi plakáty, tak proč ne my? Je to tam malé a vzít tam bicí a péáčko, nezbylo by místo pro lidi a sousedi by se navíc asi posrali. A tak jsme oprášili myšlenku unpluggedu, A jelikož zase nebyl čas dělat nějaké akustické úpravy, dali jsme to z voleje. Sami jsme netušili, jak to poleze ven, něco znělo trošku divně, ale něco chytlo takový zajímavý švuňk a byla to docela obohacující zkušenost. Navíc bylo narváno. No a pak jsme si to zopákli v Blues sklepu, poučení a neskromně řečeno ještě lepší. A co nás na tom přitahuje? Právě ta možnost hrát i na místech, kde by to ve full size & volume verzi nešlo. Takové rozšíření záběru. A také ta změna, zpestření.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?
Honza: Máme roztočený klip na skladbu „Take Control“ z  alba „Take Me“. Snad se nám ho do konce roku podaří vypustit. Tím uzavřeme kapitolu Take Me a příští rok už chceme jít do studia natočit něco nového. Ještě nevíme, zda to bude celé album, nebo singl, nové songy se ale každopádně rodí. Některé z nich už hrajeme na našich koncertech.
Mirek: Pohráváme si s myšlenkou natočit striktně analogově vinylový singl, protože takovou píčovinu už dlouho nikdo neudělal. Vinylová LP se vydávají, ale singl? Vím, že doba, kdy fanoušci netrpělivě čekali na každou novou pecku svých favoritů a stáli fronty před krámy s gramodeskami, je definitivně v prdeli, ale stejně… Navíc, mohlo by to být dobré promo.

Vznik: 2011
Místo: Praha
Styl: hard rock
Zajímavost: Chtějí analogově nahrát vinylový singl

Diskografie
2016 Take Me

Sestava
Mirek „Ex“ Jech – zpěv, kytara
Cyril „Mr. Hamster“ Křeček – kytara
Lukáš „Lucky“ Horský – baskytara
Honza „Johnnie Walker“ Procházka – bicí

Continue... - Face To Face
DOPORUČENÉ ČLÁNKY
EVOLUCIE novinka, na kterou se čekalo šestnáct let EVOLUCIE novinka, na kterou se čekalo šestnáct let
Vydáno: 14.11.2018 v sekci Aktuality
Nejslavnější česká skupina Lucie vydává nové řadové album. Následovník 16 let staré nahrávky "Dobrá kočzka která nemlsá" dostal název "EvoLucie". Kapela na něm pracovala s přestávkami sedm měsíc... číst dále
ŠKWOR buší na brány O2 areny a vydává exkluzivní fotoknihu ŠKWOR buší na brány O2 areny a vydává exkluzivní fotoknihu
Vydáno: 13.11.2018 v sekci Aktuality
Do speciálního koncertu, kterým Škwor v pátek 16. listopadu v pražské O2 areně oslaví 20 let existence, zbývá už jen posledních pár dnů. Nicméně už teď je jasné, že v historii kapely půjde - ať už jde o návštěvnost nebo... číst dále
Novici HI-FLY razí cestu Metal Crystal Space Novici HI-FLY razí cestu Metal Crystal Space
Vydáno: 09.11.2018 v sekci Rozhovory
Plzeňská úderka se netají svými ambicemi v rámci moderního metalu. Má i na co navazovat, protože je personálně spřízněná s místním kultem FERAT. Jak uvedený mix funguje v praci, prozradí sami muzikanti v rozhovoru pro Czech Blade... číst dále
Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek
Vydáno: 16.05.2018 v sekci Aktuality
Za pár dní se v Praze uskuteční jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování, který tradičně nabídne přehlídku nejlepších tetovacích studií z celého světa... číst dále
ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou
Vydáno: 15.05.2018 v sekci Aktuality
Švédská ikona AMARANTHE vyráží v druhé polovině května na turné do Pobaltí. Doprovázet je bude dravá brněnská formace ALIA TEMPORA, která tak opět dokazuje, že česká rocková scéna má světu co nabídnout... číst dále