Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
CONTINUE…: Jen se procpat záplavou muziky

CONTINUE…: Jen se procpat záplavou muziky

Vydáno: 16.11.2017 10:17 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Pražští hardrockeři CONTINUE… jsou na scéně od konce roku 2011. První album „Take Me“ vydali loni a písně z něho hrají na běžných elektrických koncertech i v unplugged verzi. Momentálně pracují na videoklipu a pomalu chystají desku. Na otázky odpověděli zpěvák a kytarista Mirek „Ex“ Jech a bubeník Honza „Johnnie Walker“ Procházka

Jaké bylo vaše koncertní léto?
Honza: V létě jsme si poprvé vyzkoušeli pár unplugged vystoupení a hlavně se sešlo hraní na motorkářských srazech, pro které je, myslím, naše hudba jako šitá na míru.
Mirek: Na tomhle létu se mi nejvíc líbilo, že se termíny koncertů zaplnily samy. Než jsme se stačili zamyslet, co a kde budeme dělat, bylo toho najednou tak akorát. Lidi volali sami, ať už předtím slyšeli CD, byli na koncertě nebo nás někdo doporučil.

Cítíte, že je mezi českými fanoušky zájem o hudbu, kterou děláte?
Honza: Jsme v podstatě undergroundová kapela a ještě k tomu zpíváme anglicky. Přesto se za těch pět let, co působíme, povědomí o nás pozvolna rozšiřuje, z čehož máme radost. Na naše koncerty chodí lidé s podobným hudebním vkusem, jaký máme my. Jsou to takové spřízněné duše.
Mirek: No, underground vidím hudebně někde jinde. My hrajeme takřka dřevní hard rock, ale vím, jak to Honzík myslí - žánr mimo záběr mainstreamu. Tak to je. I když myslím, že lidí lačných právě po tomhle je dost, jen to k nim procpat to tou záplavou muziky všude okolo.

První album „Take Me“ jste nahrávali od roku 2012 do roku 2015. Proč tak dlouho
Mirek: My vlastně nenahrávali plnohodnotné CD. Když jsme se dali dohromady a začali koncertovat, bylo potřeba něco nahrát, abychom se mohli prezentovat, ať už na netu nebo mít v ruce nějaké placky a ty rozhazovat mezi lidi jako promo. Takže v našem oblíbeném studiu ExAvik Pavla Broma vznikly první tři skladby. Přibližně rok na to další tři, aby se něco dělo, a když nastal čas zase něco natočit, doplnili jsme to pěti dalšími songy a vydali to jako řadové album.

Kteří umělci z rockové historie CONTINUE… nejvíce ovlivnili a ovlivňují?
Honza: Obecně je to rocková hudba. Každý máme své oblíbené kapely, své oblíbené muzikanty. Jsou jména, na kterých se shodneme všichni. Ti, kteří slyšeli album „Take Me“, nebo nás někdy viděli naživo, určitě poznají, odkud vítr vane.
Mirek: Já bych asi také zůstal v obecné rovině. Ovlivňuje nás asi úplně všechno, co jsme za své ne už zrovna krátké životy nasáli, a k tomu rocku, hard rocku, bigbítu, jedno jak to pojmenujete, nás to všechny táhlo už od dětství. Takže když jsme začali sami brnkat, muselo se to projevit.

Občas hrajete akustické koncerty. Co vás na takové prezentaci přitahuje?
Mirek: Ten unplugged jsme se snažili postavit už léta, ale nějak nikdy nezbyl čas. Teď nás oslovila majitelka naší oblíbené hospůdky U Pivoje, že by tam chtěla občas nějakou hudbu. Výčep tam je oblepený našimi plakáty, tak proč ne my? Je to tam malé a vzít tam bicí a péáčko, nezbylo by místo pro lidi a sousedi by se navíc asi posrali. A tak jsme oprášili myšlenku unpluggedu, A jelikož zase nebyl čas dělat nějaké akustické úpravy, dali jsme to z voleje. Sami jsme netušili, jak to poleze ven, něco znělo trošku divně, ale něco chytlo takový zajímavý švuňk a byla to docela obohacující zkušenost. Navíc bylo narváno. No a pak jsme si to zopákli v Blues sklepu, poučení a neskromně řečeno ještě lepší. A co nás na tom přitahuje? Právě ta možnost hrát i na místech, kde by to ve full size & volume verzi nešlo. Takové rozšíření záběru. A také ta změna, zpestření.

Jaké jsou vaše nejbližší plány?
Honza: Máme roztočený klip na skladbu „Take Control“ z  alba „Take Me“. Snad se nám ho do konce roku podaří vypustit. Tím uzavřeme kapitolu Take Me a příští rok už chceme jít do studia natočit něco nového. Ještě nevíme, zda to bude celé album, nebo singl, nové songy se ale každopádně rodí. Některé z nich už hrajeme na našich koncertech.
Mirek: Pohráváme si s myšlenkou natočit striktně analogově vinylový singl, protože takovou píčovinu už dlouho nikdo neudělal. Vinylová LP se vydávají, ale singl? Vím, že doba, kdy fanoušci netrpělivě čekali na každou novou pecku svých favoritů a stáli fronty před krámy s gramodeskami, je definitivně v prdeli, ale stejně… Navíc, mohlo by to být dobré promo.

Vznik: 2011
Místo: Praha
Styl: hard rock
Zajímavost: Chtějí analogově nahrát vinylový singl

Diskografie
2016 Take Me

Sestava
Mirek „Ex“ Jech – zpěv, kytara
Cyril „Mr. Hamster“ Křeček – kytara
Lukáš „Lucky“ Horský – baskytara
Honza „Johnnie Walker“ Procházka – bicí

Continue... - Face To Face
DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tachovské rockové léto přinese WALDA GANG či CITRON Tachovské rockové léto přinese WALDA GANG či CITRON
Vydáno: 23.05.2018 v sekci Aktuality
Tradiční festival konaný v západočeském Tachově od roku 2009 přinese i letos nabitý program, který pravidelně láká zástupy fanoušků z Česka i Německa... číst dále
Pegas a HYPNOS. Toto spojení už bohužel neplatí Pegas a HYPNOS. Toto spojení už bohužel neplatí
Vydáno: 21.05.2018 v sekci Aktuality
Neodmyslitelný muž na bubenické stoličce kapely Peter "Pegas" Hlaváč opouští řady death/black moravské stálice vedené Brunem Kovaříkem... číst dále
Ostré oko: ŠKWOR a Ostré oko: ŠKWOR a "Pokřivenej pohled"
Vydáno: 20.05.2018 v sekci Aktuality
Pražská rockmetalová stálice vydala loni nové album "Uzavřenej kruh". Pokračující turné k desce vyprodukovalo live klip, který vám při neděli nabízíme... číst dále
Kapelník Hereš stůně a jeho kapely pauzírují Kapelník Hereš stůně a jeho kapely pauzírují
Vydáno: 18.05.2018 v sekci Aktuality
Pivně rocková legenda ALKEHOL i black'n'rolloví klasici TÖRR ohlásili nedobrovolnou pauzu, kterou zapříčinil akutní zdravotní problém... číst dále
Pekelný ostrov je oázou všech rockerů Pekelný ostrov je oázou všech rockerů
Vydáno: 17.05.2018 v sekci Aktuality
Letos to bude již po sedmé, co se první červencový víkend otevřou brány Pekelného ostrova. Minulý rok tisíce lidí přijalo svoji identitu správného pekelníka a dorazilo na již tradiční rockový open-air do Holýšova... číst dále