Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
DEVIANT: Svět je plný úchyláků (+ videoklip)

DEVIANT: Svět je plný úchyláků (+ videoklip)

Vydáno: 15.12.2017 07:51 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Tepličtí DEVIANT přišli na svět v devětadevadesátém, ale po roce existence se odmlčeli a vrátili se až roku 2010. Není tedy divu, že po následujících letech práce vydali svůj debut „Jsem to já…“ až letos. Na otázky odpověděli kytarista Black a baskytarista Ondra.

Proč se kapela jmenuje DEVIANT?
Ondra: Název Deviant se mi před lety zdál jako dost dobrý pro rockovou kapelu. Řekl bych to asi takto - když se dnes podívám okolo sebe, mrknu na net nebo výjimečně na televizi, tak zjišťuji, že svět je plný úchyláků. Každý má svou úchylku, někdo chlastá, někdo sbírá známky, někdo honí na stará kolena mladé holky a nám se podařilo všechny tyto naše postřehy spojit, zhudebnit a ještě dát do názvu kapely.
Black: Lidi, kteří s námi hovoří poprvé, nejdříve patnáct minut divně koukají, pak se patnáct minut smějí a pak pomalu začínají chápat název kapely a začínají opatrně komunikovat.

Ondro, tvé texty jsou osobní, z tvého života. Lze si po jejich poslechu udělat obrázek o tom, jaký tvůj život je?
Ondra: Texty jsou sice víceméně z mého života, ovšem to naznamená, že jsou to všechno pouze mé zážitky. I ostatní členové kapely mají dost peprných zážitků, o většině z nich mi ale zakázali psát. Jasně, mám dost zážitků sám, ale píšu o všem, co se děje okolo mě, a všeobecně o tom, co se děje. Je plno věcí, které mám rád a které se mi líbí, a také je dost věcí, které mi vadí. To vše se snažím vecpat do textů.

Co tě nejvíc štve?
Ondra: No, jsou to asi reklamy, které mi fakticky lezou krkem.

S prvním albem jste uzavřeli úvodní kapitolu existence kapely. Jaká by měla být ta druhá?
Ondra: Úvodní kapitola byla uzavřena po dlouhé a trnité cestě plné budování kapely a hledání se v sobě sama. Kapelou prošlo pár muzikantů, než se sestava ustálila a sešlo se pět opravdových úchyláků, kteří táhnou za jeden provaz, mají stejný směr a našli bez výjimky společnou řeč. Hodně nám pomáhá i manažerka Magda. Dnes je to tak, že kapela přestává být jen koníčkem a stává se milou, ale nutnou povinností svých členů. Tudíž druhá kapitola by měla být už jen o dalším rozkvětu a našem rozletu.
Black: Je to tak, první kapitola bylo složitá, ale prakticky všechno, co se začalo dít za poslední dva roky, jako je točení klipu, nahrávání alba a podobně, pro nás bylo něco nového a učíme se v tom chodit. Vůbec jsme nevěděli, co nás čeká, ale nějak jsme se s tím porvali a na druhou kapitolu jsme připraveni zase o něco lépe. I když nás čeká spousta věcí, od kterých nevíme, co čekat.

Daří se vám vystupovat tak často, abyste byli spokojeni?
Jirka: Je to těžké. Kdo si dnes na koncert nebo festival vezme kapelu, kterou prakticky nikdo nezná, když potřebuje kapely, které přitáhnou lidi a zaplatí mu tak celou akci. Takže realita je taková, že přijdu z práce domů a do třiadvaceti hodin do večera na Facebooku hledám akce a události a obepisuju je. A velmi si vážím toho, když organizátoři odpovědí, i když je to negativní. Ale komunikují a někteří i sami nabídnou jinou akci, nebo hraní příští rok, a za to všem děkujeme. A děkujeme i těm, kteří se nebojí zkusit na svou akci pozvat novou kapelu.

Jaké jsou teď vaše nejbližší plány?
Ondra, Black: Odehrát co nejvíce koncertů, sehnat opět sponzory a příští rok vydat další desku, na kterou již máme skoro hotový materiál, točit klipy a makat co to jde.

Vznik: 1999
Místo: Teplice
Styl: hardrock-metal
Zajímavost: Vstupují do druhé etapy existence, silnější a zkušenější

Diskografie
2011 Promo 2011
2017 Jsem to já…

Sestava
Maik – zpěv
Matěj – kytara
Black - kytara
Ondra – baskytara
Tomáš II. – bicí

Deviant - ReklamyDOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ostré oko: WOHNOUT a Ostré oko: WOHNOUT a "Bída s nouzí"
Vydáno: 09.12.2018 v sekci Aktuality
Klipovou novinku pražských boogie pankáčů točil Michal Skořepa, v hlavních tragikomických rolích se objeví krom kapely Anna Heribanová s Martinem Šafusem... číst dále
POST-IT oslaví 20 let narozeninovým koncertem POST-IT oslaví 20 let narozeninovým koncertem
Vydáno: 06.12.2018 v sekci Aktuality
V loňském roce se špička klubové scény z nultých let POST-IT po pěti letech vrátila na scénu koncertem „Vrací nás to zpět“. Lví podíl na comebacku měl odchod zpěváka Czendy ze Support Lesbiens a jeho návrat zpět k domovsk... číst dále
Rock´n´roll s maňásky: SNAP CALL mají nový klip a EP Rock´n´roll s maňásky: SNAP CALL mají nový klip a EP
Vydáno: 05.12.2018 v sekci Aktuality
Videoklip "Shake Shake" z nového EP "Let That Roll!" představili borci na dvou speciálních koncertech v Turnově a Praze. Děj je zasazen do obýváku znuděného mladého páru, který tráví večery v křesle před televizí. S pizzou v jedn... číst dále
Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek
Vydáno: 16.05.2018 v sekci Aktuality
Za pár dní se v Praze uskuteční jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování, který tradičně nabídne přehlídku nejlepších tetovacích studií z celého světa... číst dále
ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou
Vydáno: 15.05.2018 v sekci Aktuality
Švédská ikona AMARANTHE vyráží v druhé polovině května na turné do Pobaltí. Doprovázet je bude dravá brněnská formace ALIA TEMPORA, která tak opět dokazuje, že česká rocková scéna má světu co nabídnout... číst dále