Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Co dělají finalisté soutěže SPARK FRESH BLOOD?

Co dělají finalisté soutěže SPARK FRESH BLOOD?

Vydáno: 30.04.2018 14:44 v sekci Aktuality - Zdeněk Pospíšil

Šest ambiciózních želízek v ohni, které vyprodukoval ročník s číslovkou 2017, neskrývalo ze svého postupu do závěrečné fáze soutěže velkou radost. Posunul je dílčí úspěch v jejich tvůrčím snažení?


Vítězství v očích odborné poroty Spark Fresh Blood získaly při slavnostním večeru kuřimští EMBRACE THE DARKNESS, kteří byli ze svého triumfu v upřímném šoku. Napumpovaní úspěchem aktuálně pracují na novém singlu, který by měl vyjít již brzy.

Nejlepší kapelou podle diváků se stali karlovarští řezníci HORRIBLE CREATURES, kteří svému prvnímu místu nemohli uvěřit o nic víc. Povzbudilo je do další práce, jejíž největší součástí zůstávají živé koncerty u nás i v zahraničí. Naposledy se HC představili v německém klubu Festung Bitterfeld.

Mezi finalisty také patřili olomoučtí BORN THIS WAY, kteří překvapili svou živelnou frontwoman. V současnosti se kapela nachází v období klidu po zkoušení štěstí v různých soutěžích, aby nabrala sílu pro další tvorbu.

Hardcoristé z Tábora. To jsou chasníci MERESIEW, kteří skutečně nelení. Nejen, že pilně koncertují, ale také aktuálně vydávají nové EP „Like a Wolf“. Nové kousky nabízí i ve svém pestrém merchandise.

Zřejmě neznámějším jménem mezi finalisty byli šumperští progresivci DYING PASSION. Aktuálně dokončili nové video ke skladbě „Tremor“ a chystají se na letní Czech Death Fest.

HC-crossover parta z Příbrami jménem PAWNSHOP tráví svůj čas čilým koncertováním, naposledy ve svém domovském městě. Na svém kapelním profilu pánové zveřejnili krátké video z jejich tvůrčího života v měsíce březen. Hoďte oko!

Pawnshop - Březen 2018DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Post-blacková BESNA zveřejnila své debutové video Post-blacková BESNA zveřejnila své debutové video
Vydáno: 26.09.2020 v sekci Aktuality
Bratislavská kapela BESNA vydala v září pod hlavičkou vydavatelství Wolfmond Production splitko s německými blackoši ABYSS. Součástí alba byla i skladba "Jazero", ke kterému BESNA natočila a aktuálně představila videoklip. O jeho... číst dále
Lenka Dusilová dokončila album Řeka Lenka Dusilová dokončila album Řeka
Vydáno: 26.09.2020 v sekci Aktuality
Devět let po vydání svého předchozího sólového alba a šest let po posledním titulu vydaném společně s kapelou BAROMANTIKA vydává Lenka Dusilová v letošním roce nové album "Řeka", které právě dokončila ve studiu Sono Records... číst dále
SYMFOBIA představuje novou tvář SYMFOBIA představuje novou tvář
Vydáno: 25.09.2020 v sekci Aktuality
Celosvetová pandémia koronavírusu spôsobujúceho ochorenie Covid-19 ochromila život na celej planéte. Obzvlášť dotknutým odvetvím je hudobný priemysel. Svoje o tom vedia aj slovenské jednotky symfonického metalu - SYMFOBIA... číst dále
Slovenští drtiči ABYSS ABOVE představili videoklip Slovenští drtiči ABYSS ABOVE představili videoklip
Vydáno: 25.09.2020 v sekci Aktuality
Slovenští deathcoroví drtiči ABYSS ABOVE se připomínají novým videoklipem "Voidwalker... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále