Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Symfonici THANALLIAN chystají koncepční album

Symfonici THANALLIAN chystají koncepční album

Vydáno: 09.05.2018 15:30 v sekci Rozhovory - Czech Blade

S THANALLIAN musí jeden opatrně, zvlášť když je debutové EP „Between Worlds“ bráno samotnou kapelou jako pokus o vytvoření předělu mezi starou a novou tvorbou. Hovoří baskytarista Ondřej Žádný.


Jak má posluchač rozumět ohlášenému posunu ke komplexnějším melodiím?
První dvě písně na EP složil z velké většiny náš bývalý kytarista David Herrmann v době, kdy jsme ještě neměli jasnou vizi. Postupem času v nás však víc a víc uzrávala představa toho, co chceme v budoucnu vytvářet, a čím dál víc se to točilo kolem příběhu, který píše naše zpěvačka. Při skládání každé z písní je pro nás tedy cílem, aby představovala událost, která se v příběhu odehrává. Navíc jsme vždy toužili, aby naše písně byly jedinečné a posluchač byl překvapený tím, co následuje. Všichni velmi rádi experimentujeme, a tak jsme mohli popustit uzdu naší hudební fantazii a snažíme se více si hrát s melodiemi a tempem.

I na aktuálním EP „Between Worlds“ si fanoušek melodií užije do sytosti. Všiml jsem si, že i oproti debutovému demo EP „Where My Demon’s Waiting“ udělala kapela pořádný posun kupředu. Následný krok má být ještě výraznější?
Vlastně ano; už dlouho si pohráváme s myšlenkou, že naše první dlouhohrající album bude mít konceptuální charakter. Písně budou vyprávět příběh, jehož hlavním tématem je jak fyzická, tak duševní pouť nejen mezi světy, a svým způsobem budeme navazovat na EP „Between Worlds“.

Kapelu během nahrávání opustil sólový kytarista David Herrmann. Jak jste EP dotáhli do konce?
David se zachoval jako správný chlap: nahrál své party a finančně se podílel tak, jak jsme se na počátku dohodli. Byl to vlastně takový rozlučkový večírek; poslední projekt, který jsme ve starém složení dotáhli do konce. Nedávno se s námi ale podílel na skládání nové písně a my doufáme, že tato spolupráce bude pokračovat i nadále.

Nový kytarista na obzoru je? Jistě není jen tak sehnat kytaristu, který by odehrál v jedné skladbě tolik postupů, sól a vyhrávek, jak to hudba THANALLIAN vyžaduje.
Už přes rok s námi hraje kytarista Lukáš Horčic. Přiznáváme, že to nemá jednoduché, ale už jsme s ním odehráli pár koncertů a věříme, že s dalšími koncerty bude jistější a jistější. Také proto jsme měli na podzim a v zimě delší pauzu od koncertování. Na jarních koncertech se ukážeme i s pár novými písničkami a některé starší jsme trochu upravili, takže je určitě na co se těšit.

Zpěvačka Anna Pavlů obsluhuje i housle. Jak to provozujete na koncertech?
V první řadě se snažíme písničky psát tak, aby se linie zpěvu a houslí nekřížily, a častokrát z této snahy vznikají zajímavé nápady, mezihry nebo i duety mezi kytarou a houslemi. Jestli chcete vidět, jak zpěvačka lítá mezi houslemi a zpěvem, přijďte se podívat na některý z plánovaných koncertů.

 

Diskografie:

2017 – EP Between Worlds

Sestava:

Ondřej Hecík Žádný – baskytara
Martin Bauík Bauer – bicí
Tomáš Urna Kududurna – doprovodná kytara
Lukáš Horčic – sólová kytara
Anna Pavlů – zpěv, housle


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
GAIA MESIAH musela přesunout vydání alba GAIA MESIAH musela přesunout vydání alba
Vydáno: 20.09.2018 v sekci Aktuality
Člověk míní, život mění. Gaia Mesiah přesouvá vydání alba Excellent Mistake i plánované stejnojmenné podzimní turné na začátek příštího roku. Důvodem je vážné onemocnění kytaristky Santa Morelly, které ji nedovolí v... číst dále
TITANIC valí do fanoušků čerstvou fošnu TITANIC valí do fanoušků čerstvou fošnu
Vydáno: 19.09.2018 v sekci Aktuality
Jedna z nejzásadnějších tuzemských heavy metalových kapel se po necelém roce opět vrací na domácí půdu a vydává po pěti letech nové studiové album "Soumrak Titán... číst dále
Zemřel Vláďa Šafránek, hlas kapely WALDA GANG Zemřel Vláďa Šafránek, hlas kapely WALDA GANG
Vydáno: 18.09.2018 v sekci Aktuality
Známému rockerovi a muzikantovi, který prošel také kapelami HARLEJ, BRIAN, AUTOGEN nebo KREVEL, bylo pouhých šestačtyřicet let. Čest jeho památce... číst dále
Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek
Vydáno: 16.05.2018 v sekci Aktuality
Za pár dní se v Praze uskuteční jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování, který tradičně nabídne přehlídku nejlepších tetovacích studií z celého světa... číst dále
ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou
Vydáno: 15.05.2018 v sekci Aktuality
Švédská ikona AMARANTHE vyráží v druhé polovině května na turné do Pobaltí. Doprovázet je bude dravá brněnská formace ALIA TEMPORA, která tak opět dokazuje, že česká rocková scéna má světu co nabídnout... číst dále