Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Symfonici THANALLIAN chystají koncepční album

Symfonici THANALLIAN chystají koncepční album

Vydáno: 09.05.2018 15:30 v sekci Rozhovory - Czech Blade

S THANALLIAN musí jeden opatrně, zvlášť když je debutové EP „Between Worlds“ bráno samotnou kapelou jako pokus o vytvoření předělu mezi starou a novou tvorbou. Hovoří baskytarista Ondřej Žádný.


Jak má posluchač rozumět ohlášenému posunu ke komplexnějším melodiím?
První dvě písně na EP složil z velké většiny náš bývalý kytarista David Herrmann v době, kdy jsme ještě neměli jasnou vizi. Postupem času v nás však víc a víc uzrávala představa toho, co chceme v budoucnu vytvářet, a čím dál víc se to točilo kolem příběhu, který píše naše zpěvačka. Při skládání každé z písní je pro nás tedy cílem, aby představovala událost, která se v příběhu odehrává. Navíc jsme vždy toužili, aby naše písně byly jedinečné a posluchač byl překvapený tím, co následuje. Všichni velmi rádi experimentujeme, a tak jsme mohli popustit uzdu naší hudební fantazii a snažíme se více si hrát s melodiemi a tempem.

I na aktuálním EP „Between Worlds“ si fanoušek melodií užije do sytosti. Všiml jsem si, že i oproti debutovému demo EP „Where My Demon’s Waiting“ udělala kapela pořádný posun kupředu. Následný krok má být ještě výraznější?
Vlastně ano; už dlouho si pohráváme s myšlenkou, že naše první dlouhohrající album bude mít konceptuální charakter. Písně budou vyprávět příběh, jehož hlavním tématem je jak fyzická, tak duševní pouť nejen mezi světy, a svým způsobem budeme navazovat na EP „Between Worlds“.

Kapelu během nahrávání opustil sólový kytarista David Herrmann. Jak jste EP dotáhli do konce?
David se zachoval jako správný chlap: nahrál své party a finančně se podílel tak, jak jsme se na počátku dohodli. Byl to vlastně takový rozlučkový večírek; poslední projekt, který jsme ve starém složení dotáhli do konce. Nedávno se s námi ale podílel na skládání nové písně a my doufáme, že tato spolupráce bude pokračovat i nadále.

Nový kytarista na obzoru je? Jistě není jen tak sehnat kytaristu, který by odehrál v jedné skladbě tolik postupů, sól a vyhrávek, jak to hudba THANALLIAN vyžaduje.
Už přes rok s námi hraje kytarista Lukáš Horčic. Přiznáváme, že to nemá jednoduché, ale už jsme s ním odehráli pár koncertů a věříme, že s dalšími koncerty bude jistější a jistější. Také proto jsme měli na podzim a v zimě delší pauzu od koncertování. Na jarních koncertech se ukážeme i s pár novými písničkami a některé starší jsme trochu upravili, takže je určitě na co se těšit.

Zpěvačka Anna Pavlů obsluhuje i housle. Jak to provozujete na koncertech?
V první řadě se snažíme písničky psát tak, aby se linie zpěvu a houslí nekřížily, a častokrát z této snahy vznikají zajímavé nápady, mezihry nebo i duety mezi kytarou a houslemi. Jestli chcete vidět, jak zpěvačka lítá mezi houslemi a zpěvem, přijďte se podívat na některý z plánovaných koncertů.

 

Diskografie:

2017 – EP Between Worlds

Sestava:

Ondřej Hecík Žádný – baskytara
Martin Bauík Bauer – bicí
Tomáš Urna Kududurna – doprovodná kytara
Lukáš Horčic – sólová kytara
Anna Pavlů – zpěv, housle


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rockový Malý princ zaujme i nejmenší diváky Rockový Malý princ zaujme i nejmenší diváky
Vydáno: 21.02.2019 v sekci Aktuality
RockOpera Praha uvede poprvé v letošním roce svoji rodinnou rockovou operu Milana Steigerwalda a Pavly Forest Malý princ. Dílo, které je určené jak dospělým, tak těm nejmenším, se na jevišti divadla objeví 24. února v 15 hodin... číst dále
ANACREON se chystají pokřtít novou desku ANACREON se chystají pokřtít novou desku
Vydáno: 20.02.2019 v sekci Aktuality
Kapela Anacreon po třech letech vydává své třetí, osudové album s názvem (S)VĚDOMÍ, které představí fanouškům na svém koncertu v klubu Nová Chmelnice... číst dále
Rokycanští MORRIGAN konečně našli klid Rokycanští MORRIGAN konečně našli klid
Vydáno: 18.02.2019 v sekci Aktuality
Kapela MORRIGAN byla založena na podzim roku 2011 a v původní sestavě se skládala z pěti členů. Carloss (zpěv), Fill (kytara, zpěv), Bouvard (basa, zpěv), Míra (kytara) a Vlasta (bicí). V této sestavě skupina nahrála i své prvn... číst dále
Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek
Vydáno: 16.05.2018 v sekci Aktuality
Za pár dní se v Praze uskuteční jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování, který tradičně nabídne přehlídku nejlepších tetovacích studií z celého světa... číst dále
ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou
Vydáno: 15.05.2018 v sekci Aktuality
Švédská ikona AMARANTHE vyráží v druhé polovině května na turné do Pobaltí. Doprovázet je bude dravá brněnská formace ALIA TEMPORA, která tak opět dokazuje, že česká rocková scéna má světu co nabídnout... číst dále