Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
EUFORY:  Power speed je stále silný

EUFORY: Power speed je stále silný

Vydáno: 08.08.2018 16:21 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Power speed metal má po světě zástupy fanoušků, a byť další obrozenecká vlna tohoto stylu už odezněla, stále se po scéně promenuují kapely, které dávají svým věrným pořádné životodárné šlehy. Třeba i martinští EUFORY, kteří se svým aktuálním albem „Higher and Higher“ přináší melodii a sílu po pořádných hrstech. Slovo má bubenice Miriama Hodoňová.


Když tak poslouchám „Higher and Higher", říkám si, že je moc dobře, že EUFORY nezůstali u přehrávání DEF LEPPARD...
Kapela vznikla v roku 2008, ktorú som založila ja samotná, bubeníčka Miriama Hodoňová. Na začiatku sme hrali covery od skupiny DEF LEPPARD, neskôr sme začali tvoriť vlastné skladby. Kapela aktívne hrá a koncertuje až od roku 2015 a na konte máme dva albumy.
V roce 2015 vyšlo první album „Flying Island Eufory". Čekali jste tak nadšené recenze i ohlas fans?
Bol to náš prvý album a pre niektorých členov kapely prvý v živote vôbec. Isté očakávania sme mali, no nie až také veľké, aké prišli neskôr. Boli sme naozaj prekvapení. Recenzie a záujem o našu kapelu nás príjemne prekvapil.

Velkou devízou EUFORY je dozajista zpěvák Ľuboš Senko, který dokáže vyšplhat do obdivuhodných výšek. Ale už se stalo, že by řekl, ne, tohle už nevyzpívám?
Ľuboš si svoje spevové linky vytvára sám a myslím, že to robí veľmi dobre. Niekedy nám vážne odpáli dekle , čo z neho vystrelí. Skladby prevažne skladajú gitaristi a do štúdia ideme s tým, že máme jasnú predstavu o tom, čo sa nahrá. Viacmennej sme pripravení a potrpíme si na detailoch.

Aktuální deska „Higher and Higher" je plná power speed metalu, na druhou stranu není úplně tak přímočará jako desky mnoha vašich souputníků. Mohu použít v závorce za přízviskem power i progres?
Ale áno. Snažíme sa do našich skladieb vložiť zaujímavé prvky, aby nebola jedna skladba podobná druhej. Šperkujeme každý song tak, aby to nebolo prehnané, ale zároveň zaujímavé.

EUFORY nabízí i jistou perličku v tom, že kapelu táhneš ty coby žena. Jaké to je, kočírovat takovou bandu?
Nie je zvyčajné, aby v metalovej bande sedela za bicími žena. Aj keď tento trend sa stáva v poslednom čase rozšírenejší, ešte stále je to rarita. Ako zakladateľka síce mám výrazné slovo, ale nie vždy. Kapela je v prvom rade o tímovej práci a každý má čo povedať, či už k tvorbe alebo k iným veciam okolo kapely. S bratom sme už vyrástli a aj keď príde nejaká súrodenecká nezhoda, dokážeme nájsť kompromis.

Diskografie:
2015 – Flying Island Eufory
2018 – Higher and Higher

Sestava:
Miriama Hodoňová – bicí
Štefan Hodoň – kytara
Ľuboš Senko – zpěv
Adrián Benca – baskytara
Peter Drábik – kytara


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
MICHAL PAVLÍČEK vydává sólové album MICHAL PAVLÍČEK vydává sólové album "Pošli to tam"
Vydáno: 22.03.2019 v sekci Aktuality
Jedná se o autorské album zčásti tvořené instrumentálními skladbami a částečně písněmi v podání několika hostů. Michal Pavlíček sestavil novinkové album v duchu svého vnímání hudby jako svobodného horizontu bez hranic a... číst dále
Vymítače doprovodí autogramiáda s Kamilem Střihavkou Vymítače doprovodí autogramiáda s Kamilem Střihavkou
Vydáno: 21.03.2019 v sekci Aktuality
RockOpera Praha připravuje na 28. března reprízu jedné z nejúspěšnějších rockových oper Milana Steigerwalda a Pavly Forest Vymítač. Po představení pak fanoušky čeká autogramiáda s hlavními hvězdami, mezi nimiž nebude chybět ani... číst dále
THE SNUFF? Zapomeňte, jsou tu BLITZ UNION THE SNUFF? Zapomeňte, jsou tu BLITZ UNION
Vydáno: 20.03.2019 v sekci Aktuality
Mladí čeští muzikanti, které v minulosti ještě pod jménem THE SNUFF proslavilo kupříkladu hraní na polském obřím festivalu Woodstock, pozměnili identitu a jdou dobýt svět jinak... číst dále
Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek
Vydáno: 16.05.2018 v sekci Aktuality
Za pár dní se v Praze uskuteční jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování, který tradičně nabídne přehlídku nejlepších tetovacích studií z celého světa... číst dále
ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou
Vydáno: 15.05.2018 v sekci Aktuality
Švédská ikona AMARANTHE vyráží v druhé polovině května na turné do Pobaltí. Doprovázet je bude dravá brněnská formace ALIA TEMPORA, která tak opět dokazuje, že česká rocková scéna má světu co nabídnout... číst dále