Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
ARAWN: Pořádná hudba musí mazat

ARAWN: Pořádná hudba musí mazat

Vydáno: 03.09.2018 14:54 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Bůh ARAWN je podle mytologie vládcem podsvětí, které se dá však přirovnat k pozemskému ráji. Jak se člověk chová v životě, tak je na konci svých dnů odměněn, tvrdí mostecká kapela.


V ARAWN jste se všichni uchýlili pod žánrová křídla thrashcoru. Z jakých muzikantských kruhů se rekrutují jednotliví členové kapely?

Každý z nás je samozřejmě ovlivněn nějakým stylem. Proto se u nás mísí dost vlivů z více žánrů a vzniká hudba, která se dá zařadit i do thrashcoru. Stále si však myslíme, že převažuje thrash metal, jelikož Petr si libuje v poctivé drbárně thrashe z devadesátých let. Tomáš miluje MACHINE HEAD a TRIVIUM. Milan mezi nás přináší nejnovější kapely a prvky z moderního metalu, jinak poslouchá folkmetal a severskou hudbu. Mě zase v pubertě hodně ovlivnil nu metal, hardcore a punk. Všichni ale chceme, aby hlavně hudba mazala.

Chováte v kapele velkou zálibu v bohaté historii válečnictví?

Mno, záliba ve válečnictví. SLAYER jsou dodnes u spousty lidí za fašisty, protože popisují ve skladbě „Angel of Death“ muka vězňů z Osvětimi. Naše generace nemá svoji válku, nefunguje soudržnost a každej se zajímá hlavně sám o sebe. Proto upadá obdiv v minulost a v lidi, kteří se museli postarat o své holé životy a bojovat za rodinu, za své kamarády, za svou vlast proti tyranovi. My si myslíme, že máme co obdivovat.

Debutové album „Zrození“ obsahuje také citlivý motiv lidické tragédie. Proč padla volba právě na téma vyhlazení?

Skladba popisuje hrůzu války a obludnost zvěrstva, které bylo zbaběle spácháno na bezbranných civilistech. A jak rád říkám před skladbou na koncertě: Ať se historie nikdy neopakuje. Prostě nápad, popis historické události, která se nás týká, a ke které by nemělo už nikdy za žádnou cenu dojít.

Pocházíte z Mostu, ale album jste točili v Brně. Z jakého důvodu jste si tak zajeli?

Důvod je jednoduchý. Milan s Tomášem spolu už hráli v projektu FINAL PAIN a ze singlu „Křídla“ měli výbornou zkušenost se studiem Sonidos v Brně, odkud pochází kupříkladu desky od EPONINE nebo EAGLEHEART, které zní skvěle. Po nahrání alba jsme si jednotně řekli, že příští album natočíme zase s panem Ondráčkem. Takže DYCKY Brno. (smích)

Jaké aspekty čerstvé hudební tvorby ARAWN považujete za nejdůležitější?

Aspekty? Potkala nás obrovská dávka štěstí, že jsme se všichni čtyři našli. Nadšenci, blázni možná i fanatici do hudby, co mají chuť tvořit a hrát. Žádný odpískaný zkoušky nebo snad koncerty. Makáme na doraz. Kluci po dvanáctkách sotva stojí na nohou a prostě jdem drtit. Buď něco chci dělat, nebo ne. Nic mezi.


Diskografie:

2018 Zrození

 

Sestava:

Jirka – growl, scream

Zakk Zakk – kytara, scream

Tomáš – baskytara

Petr – bicí


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Post-blacková BESNA zveřejnila své debutové video Post-blacková BESNA zveřejnila své debutové video
Vydáno: 26.09.2020 v sekci Aktuality
Bratislavská kapela BESNA vydala v září pod hlavičkou vydavatelství Wolfmond Production splitko s německými blackoši ABYSS. Součástí alba byla i skladba "Jazero", ke kterému BESNA natočila a aktuálně představila videoklip. O jeho... číst dále
Lenka Dusilová dokončila album Řeka Lenka Dusilová dokončila album Řeka
Vydáno: 26.09.2020 v sekci Aktuality
Devět let po vydání svého předchozího sólového alba a šest let po posledním titulu vydaném společně s kapelou BAROMANTIKA vydává Lenka Dusilová v letošním roce nové album "Řeka", které právě dokončila ve studiu Sono Records... číst dále
SYMFOBIA představuje novou tvář SYMFOBIA představuje novou tvář
Vydáno: 25.09.2020 v sekci Aktuality
Celosvetová pandémia koronavírusu spôsobujúceho ochorenie Covid-19 ochromila život na celej planéte. Obzvlášť dotknutým odvetvím je hudobný priemysel. Svoje o tom vedia aj slovenské jednotky symfonického metalu - SYMFOBIA... číst dále
Slovenští drtiči ABYSS ABOVE představili videoklip Slovenští drtiči ABYSS ABOVE představili videoklip
Vydáno: 25.09.2020 v sekci Aktuality
Slovenští deathcoroví drtiči ABYSS ABOVE se připomínají novým videoklipem "Voidwalker... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále