Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
ARAWN: Pořádná hudba musí mazat

ARAWN: Pořádná hudba musí mazat

Vydáno: 03.09.2018 14:54 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Bůh ARAWN je podle mytologie vládcem podsvětí, které se dá však přirovnat k pozemskému ráji. Jak se člověk chová v životě, tak je na konci svých dnů odměněn, tvrdí mostecká kapela.


V ARAWN jste se všichni uchýlili pod žánrová křídla thrashcoru. Z jakých muzikantských kruhů se rekrutují jednotliví členové kapely?

Každý z nás je samozřejmě ovlivněn nějakým stylem. Proto se u nás mísí dost vlivů z více žánrů a vzniká hudba, která se dá zařadit i do thrashcoru. Stále si však myslíme, že převažuje thrash metal, jelikož Petr si libuje v poctivé drbárně thrashe z devadesátých let. Tomáš miluje MACHINE HEAD a TRIVIUM. Milan mezi nás přináší nejnovější kapely a prvky z moderního metalu, jinak poslouchá folkmetal a severskou hudbu. Mě zase v pubertě hodně ovlivnil nu metal, hardcore a punk. Všichni ale chceme, aby hlavně hudba mazala.

Chováte v kapele velkou zálibu v bohaté historii válečnictví?

Mno, záliba ve válečnictví. SLAYER jsou dodnes u spousty lidí za fašisty, protože popisují ve skladbě „Angel of Death“ muka vězňů z Osvětimi. Naše generace nemá svoji válku, nefunguje soudržnost a každej se zajímá hlavně sám o sebe. Proto upadá obdiv v minulost a v lidi, kteří se museli postarat o své holé životy a bojovat za rodinu, za své kamarády, za svou vlast proti tyranovi. My si myslíme, že máme co obdivovat.

Debutové album „Zrození“ obsahuje také citlivý motiv lidické tragédie. Proč padla volba právě na téma vyhlazení?

Skladba popisuje hrůzu války a obludnost zvěrstva, které bylo zbaběle spácháno na bezbranných civilistech. A jak rád říkám před skladbou na koncertě: Ať se historie nikdy neopakuje. Prostě nápad, popis historické události, která se nás týká, a ke které by nemělo už nikdy za žádnou cenu dojít.

Pocházíte z Mostu, ale album jste točili v Brně. Z jakého důvodu jste si tak zajeli?

Důvod je jednoduchý. Milan s Tomášem spolu už hráli v projektu FINAL PAIN a ze singlu „Křídla“ měli výbornou zkušenost se studiem Sonidos v Brně, odkud pochází kupříkladu desky od EPONINE nebo EAGLEHEART, které zní skvěle. Po nahrání alba jsme si jednotně řekli, že příští album natočíme zase s panem Ondráčkem. Takže DYCKY Brno. (smích)

Jaké aspekty čerstvé hudební tvorby ARAWN považujete za nejdůležitější?

Aspekty? Potkala nás obrovská dávka štěstí, že jsme se všichni čtyři našli. Nadšenci, blázni možná i fanatici do hudby, co mají chuť tvořit a hrát. Žádný odpískaný zkoušky nebo snad koncerty. Makáme na doraz. Kluci po dvanáctkách sotva stojí na nohou a prostě jdem drtit. Buď něco chci dělat, nebo ne. Nic mezi.


Diskografie:

2018 Zrození

 

Sestava:

Jirka – growl, scream

Zakk Zakk – kytara, scream

Tomáš – baskytara

Petr – bicí


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
SYMPHONITY představují nové členy SYMPHONITY představují nové členy
Vydáno: 25.04.2019 v sekci Aktuality
V současné sestavě kapely je mnoho nových tváří. Proto se SYMPHONITY rozhodli, že v nejbližších týdnech je svým příznivcům představ... číst dále
Týnecký Mazec 2019 Týnecký Mazec 2019
Vydáno: 24.04.2019 v sekci Aktuality
22. červen - Týnec nad Labem / Letní parket Ostrov 15:30... číst dále
AHARD chystají nové album na začátek června AHARD chystají nové album na začátek června
Vydáno: 24.04.2019 v sekci Aktuality
Devět nových skladeb ponese příznačný název "Devítka... číst dále
Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek
Vydáno: 16.05.2018 v sekci Aktuality
Za pár dní se v Praze uskuteční jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování, který tradičně nabídne přehlídku nejlepších tetovacích studií z celého světa... číst dále
ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou
Vydáno: 15.05.2018 v sekci Aktuality
Švédská ikona AMARANTHE vyráží v druhé polovině května na turné do Pobaltí. Doprovázet je bude dravá brněnská formace ALIA TEMPORA, která tak opět dokazuje, že česká rocková scéna má světu co nabídnout... číst dále