Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
BLAMAGE: Netvoříme hudbu chaoticky

BLAMAGE: Netvoříme hudbu chaoticky

Vydáno: 26.10.2018 12:59 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Dnes už zavedená jihočeská úderka pracuje velmi cílevědomě na vlastní kariéře, proto není divu, že letos už vykutálí do světa páté řadové album, které opět nese stopy kytarového génia od sousedů. Nejen o nové desce si se mnou povídal zpěvák Milan Černoch.


Letos je vám patnáct let. Jde podle vás o zlomový moment v kariéře rockové kapely v rámci jejího vývoje?

Patnáct let pro nás znamená především slušný úsek našich životů, které jsme zasvětili muzice. Zda tento rok bude zlomový či nikoliv těžko odhadnout, náš vývoj na hudební scéně je plynulý. Neočekáváme žádné velké zlomy bez ničeho, nespoléháme na zázraky. Snažíme se dělat dobrou muziku, letos vydáváme nové album, které je pro nás samotné velkým skokem dopředu a doufáme, že se našim fans bude líbit. Pokud ano, bude to velký stimul do další práce.

Sypete poctivý thrash, ale zakládáte si i na melodii. Jak vlastně skládáte písničky?

Skladby vznikají většinou z nějakého konkrétního nápadu, který většinou vzejde od jednoho z našich kytaristů. Následuje společné zamyšlení nad možnostmi, kam a jakým způsobem nápad posunout. Netvoříme hudbu chaoticky, z nápadů vybíráme a je pro nás důležité, aby skladba byla nástrojově kompaktní. Souběžně s tvorbou jednotlivých částí skladby se již pracuje na melodii, která uzavírá celý tvar písně. Posledním, co se přidává do již hotové věci, je text. Ale i lyrické téma skladby je mnohdy jasné právě z nástrojového vyznění celé věci během jejího vzniku.

Nové album „Kavalerie“ vychází právě tento měsíc. O čem vypráví?

Na albu je celkem deset skladeb, snažili jsme se o různorodost ať již hudební, rytmickou nebo tematickou. Každá skladba je samostatným kouskem na desce, kdy společným jmenovatelem je melodický thrash. Úvod desky zajišťuje skladba „Senžen“, klasická thrashová vypalovačka, následují pak skladby, jakými jsou například „Zeď“, „Zapalte ohně“ nebo „Království mé“, ke kterému jsme dotočili před nedávnem klip. Následují pak skladby „Parchanti“, „Černobílej svět“ a titulní skladba „Kavalerie“, ve které zanechal svou stopu v podobě kytarového sóla Victor Smolski.  V poslední třetině alba jsou skladby „Mý jméno je kat“, „Rána z milosti“ a posledním songem desky je skladba s netypickým epickým koncem s názvem „Kurvu tu nechceš“.

Jak jste se vlastně zkámošili s Victorem Smolskim?

Naše hudební „kamarádství“ s Victorem je letité.  Náš kytarista Tomáš Kuchta se s Victorem seznámil před mnoha lety během evropského turné, na kterém vystupovali RAGE a Tomáš s jiným hudebním projektem dělali kapele support. Následně jsme Victora několikrát pozvali k nám do Českých Budějovic, kde jsme měli možnost si společně zahrát. Především proto Victor slíbil, že zahostuje na našem novém albu, což dodržel a my mu prostřednictvím rozhovoru ještě jednou děkujeme.

 

Diskografie:

2007 Vzpoura otroků

2008 Exit Absolut

2011 Valkýra

2014 Bez pravidel

2018 Kavalerie

 

Sestava:

Milan Černoch – zpěv

Tomáš Kuchta – kytara

Robin Kopřiva – kytara

Milan Hořava – baskytara

Jaroslav Rod – bicí


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
SYMPHONITY představují nové členy SYMPHONITY představují nové členy
Vydáno: 25.04.2019 v sekci Aktuality
V současné sestavě kapely je mnoho nových tváří. Proto se SYMPHONITY rozhodli, že v nejbližších týdnech je svým příznivcům představ... číst dále
Týnecký Mazec 2019 Týnecký Mazec 2019
Vydáno: 24.04.2019 v sekci Aktuality
22. červen - Týnec nad Labem / Letní parket Ostrov 15:30... číst dále
AHARD chystají nové album na začátek června AHARD chystají nové album na začátek června
Vydáno: 24.04.2019 v sekci Aktuality
Devět nových skladeb ponese příznačný název "Devítka... číst dále
Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek
Vydáno: 16.05.2018 v sekci Aktuality
Za pár dní se v Praze uskuteční jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování, který tradičně nabídne přehlídku nejlepších tetovacích studií z celého světa... číst dále
ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou
Vydáno: 15.05.2018 v sekci Aktuality
Švédská ikona AMARANTHE vyráží v druhé polovině května na turné do Pobaltí. Doprovázet je bude dravá brněnská formace ALIA TEMPORA, která tak opět dokazuje, že česká rocková scéna má světu co nabídnout... číst dále