Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
QUATTRO BUGGY: Rock’n’roll in our soul

QUATTRO BUGGY: Rock’n’roll in our soul

Vydáno: 29.10.2018 10:28 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Bláznivé severomoravské komando umí udělat dobrou zábavu. Postupem času trochu vážní a z rock’n’rollových vod přeplouvá víc do rtuťovité metalové lázně. Stále však drží hodně pospolu, o čemž nepochybuje frontman Miguell.


Málokterá česká kapela se může pochlubit, že si zahrála na Masters of Rock. Jak jste si uchovali v paměti vzácný okamžik vy?

Na koncert ve Vizovicích máme skvělé vzpomínky. V podstatě se nám splnil sen naší kapely a taky nás velmi potěšila nemalá audience fanoušků i pozitivní zpětná vazba. Vystoupení nás nakoplo k další tvorbě a celkově vše probíhalo, tak jak mělo. Přál bych stejný zážitek všem kapelám. Horší byly těžké dny potom. (smích) Ale tak to chodívá i po ostatních koncertech.

Nová věc „Okovy“ zní tematicky hodně mnohoznačně. Objasněte prosím vaše pojetí.

Píseň „Okovy“ je v podstatě naše současné směřovaní do metalovějších vod. Songem chceme sdělit, že jedinej nepřítel sobě je člověk sám a největší souboj celej život vede vlastně hlavně sám se sebou. V průběhu života jsme často v okovech, který nás zkoušejí, jestli to celý zmáknem. Můžeš si představit chlast, drogy, gambling a podobný věci, který tě jen tak nepustěj. Je prostě na každém z nás, jestli svoje okovy umí strhnout.

Museli jste někdy podobné „okovy“ řešit i mezi sebou, jinak řečeno měli jste někdy v kapele problém s disciplínou?

V kapele ani ne, musím říct, že jak ve staré sestavě, tak v aktuálním složení vše funguje a musím poděkovat vyšší moci, že není třeba řešit personální nepohodu nebo někoho tahat ze sraček. Spíš v mém okolí jsem měl tu čest přijít o pár kamarádů a skvělých lidí v důsledku nekontrolované závislosti na drogách a chlastu, což mě asi inspirovalo nejvíc ke složení písně.

Berete svou uměleckou tvorbou jako poselství?

Ano, dá se to tak říci, jako poselství a něco co nás v kapele drží nohama na zemi mimo náš pracovní a systémový život. Bereme muzikantství jako jinej svět, ve kterém si tvoříme vlastní pravidla a melodie, kde se realizujeme po svém svobodně a společně sdílíme naši tvorbu. V kapele k sobě chováme určitý respekt, ale o ničem nemlčíme a mluvíme o všech neshodách nahlas. Proto asi nemáme potíže společně fungovat.

Jak vlastně vedete umělecký proces, kterým tvoříte jednotlivé songy?

V první fázi vzniká skladba kytarovým riffem, kdy buď já nebo Vašek přijdeme s nějakou základní strukturou riffů, která osloví všechny ostatní. Ne vše projde sítem. Ze základu poskládám píseň a vytvořím jednoduchý bicí s vokálem a textem, kterej obvykle nemá smysl. A samozřejmě jde o melodii vokálu. Jakmile je základní pyramida postavená řešíme dodělávky, finální text a sdělení, sólo a všechno pilujeme. Stejně jako většina kolegů z branže děláme písničky při práci, takže tvorba jednoho kousku, se kterým bychom byli spokojení, zabere i dva nebo tři měsíce.

 

Diskografie:

2015 Blackened Pistols

 

Sestava:

Michal „Miguell“ Adamec – kytara, zpěv

Václav Barvenčík – kytara

Roman Sznapka – baskytara

Michal Krupka – bicí


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Druhé pokračovanie česko-slovenského ORgazma Rock Festu Druhé pokračovanie česko-slovenského ORgazma Rock Festu
Vydáno: 21.07.2019 v sekci Aktuality
Môžete sa tešiť na špičkové kapely z Čiech a Slovenska – tento rok ich bude rovných dvadsať – príjemné prostredie Autokempu Tomky, kde je možné po celý čas festivalu stanovať, či nasať príjemnú, doslova rodinn... číst dále
INSIDE s novým albem INSIDE s novým albem
Vydáno: 21.07.2019 v sekci Aktuality
Svou třetí desku tato slovenská kapela pojmenovala "Čas... číst dále
Kapela EUFORY chystá novinky Kapela EUFORY chystá novinky
Vydáno: 20.07.2019 v sekci Aktuality
Kapela EUFORY z Martina sa pohybuje pravidelnejšie na pódiách už od roku 2015 . Za tú dobu už navštívila množstvo klubov i festivalov na Slovensku, v Čechách i Poľsku. V ustálenej zostave : Ľuboš Senko - spev, Števo Hodoň - gitara... číst dále
ĎYVINA - Počva ĎYVINA - Počva
Vydáno: 20.07.2019 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD, pagan folk - 23:20... číst dále
ANTHEMS vystupují v novém singlu z komfortní zóny! ANTHEMS vystupují v novém singlu z komfortní zóny!
Vydáno: 19.07.2019 v sekci Aktuality
Pražská metalcorová kapela ANTHEMS vypouští do světa nový singl s názvem "Patience" doprovázený videoklipem, který vznikl na základě jejich jarní New Horizons Tour 2019, v rámci které navštívili celkem 18 českých a slovenských... číst dále