Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
ROSA NOCTURNA: Všechno zlé je pro něco dobré

ROSA NOCTURNA: Všechno zlé je pro něco dobré

Vydáno: 06.06.2019 00:00 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

O tom, jak se brněnskou kapelu ROSA NOCTURNA, nacházející se před dvěma lety téměř ve stavu klinické smrti, podařilo nejen udržet při životě, ale i rozvinout ji do krásy vypráví kapelník a kytarista Tonda Buček.


Představ prosím kapelu ROSA NOCTURNA a její historii.
ROSA NOCTURNA je symphonic-power metalová kapela z Brna. Ovšem neradi bychom se škatulkovali. Myslím, že naše hudba má přesah do více žánrů, aktuálně zejména folk metalu a filmové hudby. Do budoucna to bude zřejmě ještě pestřejší.
ROSA vznikla už kdysi hodně dávno, nicméně v roce 2017 nastal důležitý zlom. Z kapely totiž odešli všichni moji spoluhráči a já na to zůstal sám. Nechtěl jsem se ovšem jen tak vzdát, kapelu ukončit a pak chodit brečet na facebook jak je to s hudbou špatný. Takže jsem pokračoval sám a s hosty jsem natočil třetí album "Za hradbami času". Podle výsledku si dovolím souhlasit s rčením, že všechno zlé je pro něco dobré.
Nyní jsme už téměř kompletní, chybí nám jen bubeník, abychom mohli vyrazit pravidelně hrát koncerty. Není zde nutné rozebírat detaily, neboť každý si o nás může přečíst všechny informace na našich stránkách www.rosanocturna.cz.

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
Jak jsem už řekl, přeformování kapely v novou sestavu a natočení alba "Za hradbami času". Od té doby se snažíme kapelu mnohem víc propagovat a dělat všechno na vyšší úrovni. Ať se zvuku nahrávek týká nebo třeba grafiky a image kapely.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Přihlásili jsme se proto, abychom vyhráli. Jak jinak! (smích) Samozřejmě to záleží na našich fanoušcích a ostatních metalheads, jestli nám dají dostatek hlasů. Nicméně už i postup do semifinále nás těší. Je to pro nás jakási zpětná vazba, že dělat věci poctivě a pořádně se vyplácí. A také je to forma propagace, za kterou jsme nesmírně vděční.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla ROSY NOCTURNY pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Naše největší síla je rozhodně v hudbě a naší pódiové show. Už z dřívějších koncertů máme ověřeno, jak fanoušci pozitivně reagují. Nyní jsme k tomu přidali ještě image, kostýmy a máme naplánované i další rekvizity na pódium. Navíc dost interagujeme s publikem, což se nám hodně osvědčilo.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Kvůli chybějícímu bubeníkovi zatím nemůžeme pravidelně koncertovat. Věříme ale, že se nějaký zapálený bicman brzy najde a my vyrazíme.
Ovšem nezahálíme. Přes prázdniny budeme nahrávat nové EP. První singl už je téměř hotový. Kromě stálých členů kapely jsme pozvali opět plno zajímavých hostů, takže je určitě se na co těšit. A samozřejmě budeme dokončovat videoklip, který právě natáčíme.

Můžeš k videoklipu chystanému na skladbu "O lásce, o válce a o krvi" prozradit víc - proč jsi zvolil právě tuhle skladbu, kdy chcete klip představit, co v něm vašim příznivcům nabídnete, jak se podařilo domluvit spolupráci s Heri Joensenem?
Když jsem tuhle písničku před lety psal, ten klip jsem celou dobu viděl před očima. A když jsme pak zvažovali, kterou další písničku po "Alegorii smrti" ztvárnit hraným klipem, nešlo to jinak. Musel jsem si splnit svůj sen, jinak bych nemohl klidně umřít. Také si myslíme, že tímhle songem můžeme oslovit širší publikum, protože se právě v této písničce nejvíce prolíná folklór a metal. Docela zajímavé spojení, což nám potvrdilo i mnoho našich posluchačů. Klip pustíme do světa hned jak bude hotový, což doufáme bude do konce prázdnin. Teď v červnu nás ještě čeká natáčení a pak začne postprodukce, která nebude vůbec lehká. V písničce totiž ukážeme regulérní bitvu z napoleonské doby. Natáčeli jsme ji přímo na státním hradě Veveří. Střílelo se z pušek i z děl a hodně se tam umíralo. Dále jsme natáčeli v historické vesničce Tvrz u Rosic a ještě nás čeká natáčení mimo jiné ve Skanzenu na jižní Moravě. Což je regulérní historická vesnice pod Národním ústavem lidové kultury. Mimochodem se tam natáčelo nespočet filmů a pohádek.Takže výprava klipu bude opravdu velkolepá. V podstatě se bude jednat o krátký hraný film, kde se v různých rolích představí členové kapely a mnoho dalších komparzistů. A k tvojí otázce na Heriho. Hlavního hrdinu hraje náš kytarista Petr Vosynek, hlavní hrdinku zpěvačka Viktorie Surmová no a Heri je její přítel. Takže si vzal třetí hlavní roli, jejího manžela.
Jak už jsem jednou říkal. Všechno zlé je pro něco dobré a nás osud a v podstatě série několika událostí nás spojila i s frontmanem věhlasné kapely Týr. Věříme tedy, že se posluchačům zalíbíme a přihodí nám své hlasy do Spark Fresh Blood. A pokud už hlasovali pro někoho jiného, tak si nás alespoň poslechnou a mrknou na naše klipy.

Profil ROSA NOCTURNA


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
BLACKOSH představil novou netradiční skladbu BLACKOSH představil novou netradiční skladbu
Vydáno: 26.05.2020 v sekci Aktuality
Petr Hošek, známý pod pseudonymem BLACKOSH a v současnosti působící u švédských blackmetalových NIFELHEIM, v době koronavirových opatření vytvořil novou skladbu, která je zasazena mimo jeho tradiční hudební teritorium. . Skladba... číst dále
MEDEA REY - Hrajeme, co nás baví a jsme rádi, když to baví i druhé. MEDEA REY - Hrajeme, co nás baví a jsme rádi, když to baví i druhé.
Vydáno: 26.05.2020 v sekci Rozhovory
„Tu eres mi media naranja, perra!“ Kdepak, tenhle rozhovor nevznikal někde na slunečném španělském pobřeží, ale v naší domovině. To jen prostějovská parta Medea Rey využila takhle poeticky znějící titul pro své debutové EP. A... číst dále
One woman show LOVE MY SCIENCE na jej prvom online koncerte One woman show LOVE MY SCIENCE na jej prvom online koncerte
Vydáno: 26.05.2020 v sekci Aktuality
Bola pripravená hrať koncerty pred živým publikom, ktorému chcela predstaviť nové piesne. Koronavírus tieto plány prekazil, ale úplne nezahatal... číst dále
Vilém ČOK - Ten, kdo ke své vlasti necítí nic, je sám nic Vilém ČOK - Ten, kdo ke své vlasti necítí nic, je sám nic
Vydáno: 25.05.2020 v sekci Rozhovory
I když by si Vilém Čok mohl užívat svého legendárního statusu, opak je pravdou. Tento slavný člen Pražského výběru je totiž aktuálně ve studiu, kde pracuje na nové desce své kapely Vilém Čok & BYPASS. Současné koncertn... číst dále
Semifinále hudební soutěže Sumorock výzva 2020 je zahájeno Semifinále hudební soutěže Sumorock výzva 2020 je zahájeno
Vydáno: 25.05.2020 v sekci Aktuality
Šest semifinálových kapel - SEARCH AND DESTROY, DW8, NATŘIJE, WAIT, WO.CO.DE, REHAB - bojuje na facebooku o postup do finále. Poslechněte si kapely a dejte hlas té, kterou byste rádi viděli ve finále. Postoupit mohou jen tři, které budou... číst dále