Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
BUTTERFLY KISS: Budeme dělat pouze hudbu, kterou máme rádi a která nám dělá dobře.

BUTTERFLY KISS: Budeme dělat pouze hudbu, kterou máme rádi a která nám dělá dobře.

Vydáno: 14.06.2019 00:00 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

Zeptáte-li se muzikantů na plány na léto, většina začne sypat termíny festivalů. Letošní letní sezóna v podání crossoverových BUTTERFLY KISS bude sice mít zcela odlišnou podobu, ale práce na vlastní tvorbě v ní chybět nebude.


Představ prosím kapelu BUTTERFLY KISS a její historii.
Kapelu jsme založili v roce 2010 po skončení projektu rockového muzikálu Srdce v Havířově. V původní sestavě hrál jen Standa s Martinem Ferkovými a Pavlína Kajzarová, přičemž sestava prošla několika obměnami a nakonec se ustálila v dnešní podobě s baskytaristou Kubou Mojem, kterého můžete znát i z kapely Postcards From Arkham. Martin Ferko zase získal několik cen za videoklipy pro různé kapely. Měli jsme vždycky plno hudebních nápadů a v úplně původní tvorbě jsme měli i zpěváka, který dělal growl, pak druhého zpěváka, který zpíval společně s Pavlínou už čistým hlasem. Upustili jsme od složitostí a zjednodušili vše na jeden ženský zpěv, jednu kytaru, basu, bicí a samply. První album se nám podařilo vydat přes Popron, druhé přes Leviathan a třetí s názvem „Inside A Good Atmosfear“, které je k poslechu na bandzone.cz , teď jde ven přes Nemoros jako zástupce Kobalt Publishing. Jinak jsme klasická skupina potící  se ve zkušebně, hrající několik koncertů ročně, žijící přitom spořádané životy. Jsme naprosto v klidu, záleží nám na tom, aby skladby měly melodii a smysluplný a často překvapivý  průběh. Třetí album je výsledkem naší poslední čtveřice a chystáme se na další výplody.

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
2.místo v celostátní soutěži RockNymburk 2012 (z 200 kapel), Masters of Rock, festival Juwenalia Politechniki Warszawa 2019, rozhodnutí být čtyři pouze s ženským zpěvem. Snad i rozhodnutí spolupracovat s Nemoros, tady máme velké očekávání do budoucna.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Nejvíce nás zajímalo, zda nás naše tvorba dostane ze strany poroty mezi třicet semifinalistů, jestli vůbec stojíme za to, aby naše muzika oslovila erudované lidi. Na koncertech víme, jak nás lidi berou, zajímalo nás to takto přes web. To, že nás může tahle soutěž dostat na festivaly je bonus, určitě bychom toho rádi dosáhli, myslíme si, že na těch festivalech umíme podat zapamatovatelný výkon v tom pozitivním smyslu. (smích) Ale u těch klikacích soutěží nebo té klikací fázi  tomu reálně nedáváme moc šancí, je to o neúnavné a trpělivé práci s lidmi, kteří by mohli helfnout s hlasem. Radši slyšíme potlesk na živáku, tam je ta pravá odměna.  Takže pro nás je výběr mezi třicet semifinalistů to, s čím jsme do toho reálně šli, a splnilo se. Festivaly snad přijdou, až si je zasloužíme pozvánkou organizátorů,  stejně jako se stalo teď v květnu z varšavského  klubu Stodola, kteří nás vzali na největší fest v Polsku. Neskutečný zážitek. Jen houšť a větší kapky.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla BUTTERFLY KISS pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Jednoduše: naše tvorba, zpěv Pavlíny, kornovské kytary a riffy, elektronika, progresivní prvky, propojení s publikem. Vycházíme ze zpětné vazby účastníků našich koncertů, netřeba měnit, naopak posadit to na těchto věcech i do budoucna, takto nám to sedí a tak to budeme dělat pořád.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Jelikož byla řízeně naplánovaná koncertní pauza, která měla skončit po roce prvním koncertem na obecních slavnostech v Dobré u Frýdku-Místku 7.9.2019, tak na léto jsme neřešili žádné hraní, nicméně jsme měli dva koncerty na pozvánku a to v dubnu a jeden právě ve Varšavě, což se nedalo odmítnout. Takže na léto jsme připraveni tak, že máme opalovací krémy, plavky, spoustu wavek v telefonech s nápady, texty a valíme po nové tvorbě. Pokud chcete vědět, kde budeme, tak nejprve v Řecku a pak v Havířově a v Ostravě, tak přijďte na pivo. (smích) Pokud nás tahle soutěž dostane na nějaký festival, tak tento klídek přerušíme a jedeme si brnknout a pak nás uvidí lidé tam. (smích)

BUTTERFLY KISS se aktuálně vrací po rodičovské pauze, takže čeho nového se od vaší kapely v nejbližší době dočkáme? 
Máme koncerty v Dobré (jak jsme předeslali) , v Havířově, u Opavy , řešíme Prahu, Brno, atd… Nicméně chceme teď zplodit hlavně nové písně, nějaký velmi slušný singl, budeme něco dělat i v češtině. Kdo má kapelu, tak ví, že to je kupa práce – doskládat, obehrát to na koncertech, dopitvořit to do kalboidně-emoční podoby dle reakcí z hraní  a pak to natočit a vydat. Každopádně, budeme dělat pouze hudbu, kterou máme rádi a která nám dělá dobře.  

Profil BUTTERFLY KISS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
HANZ´S FUCKERS je česká rocková kapela původem z Kroměřížska, která několik let fungovala pouze jako boční projekt, ale od podzimu 2017 funguje jako plnohodnotná kapela a postupně nabírá na obrátkách... číst dále
HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia. HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia.
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Aktuality
Skupina HARLEJ natočila první singl z připravovaného studiového alba... číst dále
Split AT FOLSOM PRISON a CUMULONIMBUS Split AT FOLSOM PRISON a CUMULONIMBUS
Vydáno: 20.10.2019 v sekci Aktuality
Dvě české hc kapely AT FOLSOM PRISON a CUMULONIMBUS vydaly společný split... číst dále
Debutové album DUSTBORN je na světě Debutové album DUSTBORN je na světě
Vydáno: 19.10.2019 v sekci Aktuality
Vážení přátelé, je to tady! Čekání na debutovou desku českobudějovické symphonic death metalové party DUSTBORN kon... číst dále
MAESSORR STRUCTORR - Metaloví mravenci MAESSORR STRUCTORR - Metaloví mravenci
Vydáno: 18.10.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
Projekt a později kapela MAESSORR STRUCTORR vznikla jako životní sen bratrů Milvuse (Miloše) a Dennyho (Zdeňka) Kleinbergových na podzim roku 2011... číst dále