Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
CRIPPLED FINGERS: My chceme krev!

CRIPPLED FINGERS: My chceme krev!

Vydáno: 19.06.2019 00:00 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

Do vydání nového alba zbývají metal - hard corovým CRIPPLED FINGERS rovné tři měsíce. Přípravy jsou v plném proudu...


Představ prosím kapelu CRIPPLED FINGERS a její historii.
Jsme metal/hardcore hrající kapela původně z České Lípy. Teď máme základnu v Praze a v nové sestavě. Už existujeme nějaký ten rok, vydali jsme jedno album, několik singlů a dva videoklipy. Máme spoustu odehraných převážně klubových koncertů, hráli jsme i za hranicemi, například v Itálii a Maďarsku! Pořádáme i dost vlastních akcí a zveme ostatní kapely, které nás něčím zaujmou… někdo to dělat musí, ne?! Nepodléháme přechodným trendům a hrajeme naši hudbu tak, jak bychom ji my sami chtěli poslouchat. Což je zajímavý, když se každému z nás líbí jiný žánr, ale ono je to nejspíš dobře. Úspěšné koncerty a spokojení fans jsou pak naše odměna!

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
Nejdůležitější okamžik byl, asi když se pozměnila sestava na novou krev a začalo to teprve být dobrý! (smích) Byl to příchod nového zpěváka Aleše. On nám prostě chyběl a kapela pak dostala jasný směr, co se týče skládání, živého vystupování a motivace. Ta chemie funguje a posunulo nás to několik levelů dál! Máme energii na rozdávání, o čemž se koneckonců můžete sami přesvědčit na vlastní oči a uši na koncertech!

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Vzhledem tomu, jak se poslední dobu stavíme k promu, tak nám to hrálo do noty. Obzvlášť když jsme zjistili, že nás porota vybrala do semifinále z původních pěti set kapel. Musela to být fuška, takže za to děkujeme. Na to dotáhnout to do konce už ale nějak nezbývají síly, protože teď 100% volného času věnujeme nové desce. Svým způsobem jsme už teď spokojeni s tímto výsledkem, tak snad to příště vyjde o trochu lépe. Zbylým kapelám, které jsou ještě ve hře, přejeme hodně zdaru.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla CRIPPLED FINGERS pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Rozhodně nasazením! Baví nás to a my sami jsme více méně fanoušci vlastní hudby, takže necháváme na pódiu vše - fyzicky i psychicky - až tak nás to baví! Naše songy už skládáme tak, aby se na nich člověk zničil, pod pódiem nebo s námi na něm, ale samozřejmě se snažíme, aby to mělo i skladatelskou váhu. Neházíme nesmyslně riffy za sebe. Krom toho náš zpěvák má brutální, výš posazený hlas, který doplňuje svým hlubokým growlem kytarista. Takže monotónnost nehrozí. Máme tendence skákat k lidem z pódia, protože i my si chceme zamoshovat, i když nás to bude stát nějaký ten šrám (díky bohu za bezdrátový systém). Jsme čtyřčlenná kapela s jednou kytarou. Naše hraní je sofistikovanější a agresivnější, nemáme prostor na něžný melodie…, my chceme krev. (smích)

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Na půlku července se od těch veder zavíráme ve studiu a nahráváme desku, ale 13.7. si v České Lípě dáme náš "Aggressive Fest Open Air" a 3.8. Chrudim "Hardcore Day" po boku FIRST BLOOD, KOMAH, SUNSET TRAIL nebo třeba MALIGNANT TUMOUR. Zbytek srpna máme odpočinek. Musíme nabrat sílu. než dorazí nový album z lisu, protože do konce roku se do toho chceme obout jako nikdy. Sledujte náš FB a odchyťte si nás na nějaké zastávce a uvidíte sami.

Máte už stanovený nějaký termín, kdy by měla nová deska vyjít a co na ní posluchačům nabídnete, můžeš vaši aktuální tvorbu porovnat s tou zachycenou na tři roky starém albu „Mass Of Terror“?
Jak už jsme zmiňovali, tak v druhé polovině září vyjde naše nová deska, na kterou už je plánované říjnové tour společně s kapelou "Backfist", kterou vede sám mocný Tomáš Hájíček. Všechna data budou postupně na našem Facebooku. Na desce bude deset songů a bude to úplně jiná liga, než náš debut. Hudebně jsme světelný roky jinde, co se týče komponování, psaní textu nebo frázování. Zvukově máme taky jasnější vizi, které se chceme držet. Podobně, jako tomu je na našem posledním klipu "Brainwashed". Deska bude směřovaná vyloženě do metalu, obrovský vliv na nás má thrash metal s hardcorovým groovem. Moc se nechceme škatulkovat, místy se i vydáme úplně jinam. Žádné balady bohužel nečekejte. K desce pak taky budeme během listopadu točit další klipy.

Profil CRIPPLED FINGERS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Prosinec se v RockOpeře Praha ponese hlavně ve znamení antiky Prosinec se v RockOpeře Praha ponese hlavně ve znamení antiky
Vydáno: 07.12.2019 v sekci Aktuality
RockOpera Praha nabízí v posledním měsíci roku 2019 bohatý program... číst dále
Vychází nový thriller z prostředí českého metalového undergroundu – Vychází nový thriller z prostředí českého metalového undergroundu – "Krev černých vran"
Vydáno: 07.12.2019 v sekci Aktuality
Rok od vydání knihy "Šumavský Děs II" přichází jihočeský spisovatel Václav Votruba s novým beletristickým dílem... číst dále
BAD VICTIM - S bombou na stage BAD VICTIM - S bombou na stage
Vydáno: 06.12.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
Původně neometalová kapela BAD VICTIM vznikla na konci prázdnin roku 2002 v garáži ve Velkém Mezi... číst dále
V klipu SYMPHONITY ožil objevitel Marco Polo V klipu SYMPHONITY ožil objevitel Marco Polo
Vydáno: 06.12.2019 v sekci Aktuality
Česká melody-power stálice přichystala pro své fanoušky epický klip „Marco Polo (Pt. 2) - Crimson Silk“, který je zavede do exotiky... číst dále
Finálový koncert Spark Fresh Blood 2019 bude v Brně! Finálový koncert Spark Fresh Blood 2019 bude v Brně!
Vydáno: 02.12.2019 v sekci Fresh Blood
Talentová soutěž českých a slovenských rockových a metalových kapel Spark Fresh Blood 2019 dospěla do svého finále. Vítěze určí finálový kocenrt 16. ledna 2020 v brněnském klubu Kabinet Múz. Jako speciální host večera vystoup... číst dále