Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
MEOW! pokřtili debut kočkolitem v zaplněném Café V lese a přidávají další videoklip

MEOW! pokřtili debut kočkolitem v zaplněném Café V lese a přidávají další videoklip

Vydáno: 26.06.2019 05:42 v sekci Aktuality - Czech Blade

Svůj debut pokřtili punk-rockoví MEOW! na konci května před bezmála 200 posluchači v pražském Café V lese. V ten samý večer předali charitativní dar psychologické poradně Vigvam a natočili videomateriál, který doprovodí celou desku při jejím zveřejňování na YouTube. Začínají skladbou "Grand Theft Identity".


Na křtu zaznělo všech devět písní ze stejnojmenného debutu MEOW!, přičemž při skladbě "Light up the Torches" proběhl samotný akt křtění, kterého se ujal milovník koček, producent a frontman loučící se kapely Imodium, Tomáš Fröde: „Přál bych týhle kapele všechno krásný a ať to žije!,“ řekl do mikrofonu hned poté, co poděkoval za doposud nepoznanou zkušenost, kdy dle jeho slov spolupracoval s kapelou, která se za celou dobu natáčení nedotkla žádného alkoholu. I takhle může vypadat spolupráce s kapelou označenou Majkláčem (Bandzone.cz) za ‚postpunkovej all-star team‘.
Jako vzpomínku na křest kapela zveřejní kompletní desku na svém YouTube kanálu, kterou doprovodí videozáznamem právě z tohoto večera. „Videa sice nemají profesionální obraz, ale za to perfektně vystihují syrovost naší show i energii, která zaleje pódium, když jsou na něm čtyři kluci, který baví to, co dělají – to žádný produkčně navoněný klip nedokáže. Zároveň videa doprovází jakási melancholie spojená s jedním z nejvýznamnějších dní pro naši kapelu,“ komentuje kytarista Tomáš ‚Cibi‘ Cibor. První ze zveřejněných videí je ke skladbě "Grand Theft Identity", která metaforizuje bankovní loupež ve smyslu krádeže své vlastní ztracené identity.

MEOW! na křtu také oznámili spolupráci s poradnou Vigvam, která pomáhá dětem vyrovnat se s nenávratnou ztrátou blízkých osob a při té příležitosti jí předali dar ve výši 3 000 Kč.

Večer odstartovali hardcoroví MAD RABBITS svým zběsilým setem, ve kterém zazněl i jejich nejnovější singl "Behind Bars".

MEOW! - 'Grand Theft Identity'
 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Prosinec se v RockOpeře Praha ponese hlavně ve znamení antiky Prosinec se v RockOpeře Praha ponese hlavně ve znamení antiky
Vydáno: 07.12.2019 v sekci Aktuality
RockOpera Praha nabízí v posledním měsíci roku 2019 bohatý program... číst dále
Vychází nový thriller z prostředí českého metalového undergroundu – Vychází nový thriller z prostředí českého metalového undergroundu – "Krev černých vran"
Vydáno: 07.12.2019 v sekci Aktuality
Rok od vydání knihy "Šumavský Děs II" přichází jihočeský spisovatel Václav Votruba s novým beletristickým dílem... číst dále
BAD VICTIM - S bombou na stage BAD VICTIM - S bombou na stage
Vydáno: 06.12.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
Původně neometalová kapela BAD VICTIM vznikla na konci prázdnin roku 2002 v garáži ve Velkém Mezi... číst dále
V klipu SYMPHONITY ožil objevitel Marco Polo V klipu SYMPHONITY ožil objevitel Marco Polo
Vydáno: 06.12.2019 v sekci Aktuality
Česká melody-power stálice přichystala pro své fanoušky epický klip „Marco Polo (Pt. 2) - Crimson Silk“, který je zavede do exotiky... číst dále
Finálový koncert Spark Fresh Blood 2019 bude v Brně! Finálový koncert Spark Fresh Blood 2019 bude v Brně!
Vydáno: 02.12.2019 v sekci Fresh Blood
Talentová soutěž českých a slovenských rockových a metalových kapel Spark Fresh Blood 2019 dospěla do svého finále. Vítěze určí finálový kocenrt 16. ledna 2020 v brněnském klubu Kabinet Múz. Jako speciální host večera vystoup... číst dále