Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Festival ROCKTHERAPY znovu pomáhá dětem

Festival ROCKTHERAPY znovu pomáhá dětem

Vydáno: 14.08.2019 00:00 v sekci Aktuality - Czech Blade

Orlovský charitativní festival Rocktherapy letos nakousne svým pokračováním už druhou dekádu a určitě se bude snažit překonat loňský rekordní ročník. Ten letošní nese podtitul 'Hudbou na pomoc dětem s mentálním onemocněním' a uskuteční se 31. srpna areálu Letního kina v Orlové.


Tvářemi letošního ročníku se stali Tadeáš Babiš (10 let), Ondřej Blaho (14 let) a Daniel Týn (17 let). Blíže se s nimi můžete seznámit například na oficiálních festivalových stránkách www.rocktherapy.cz.

A aby vše klaplo podle představ hlavního organizátora Ivana 'Jekiho' Jekielka – kytaristy skupiny Ahard –, je potřeba lidi nalákat i na nějakou tu kvalitní muziku. A letos to vypadá, že line-up se opravdu mimořádně povedl. Tak jako loni, i letos bude hudební dění probíhat na dvou pódiích, takže prostor dostanou vedle zkušených a špičkových kapel i ty méně okoukané či teprve začínající. Těm bude patřit prostor na Stagi B od 12.40 hod., kde celý program odstartuje tvrdá rock'n'rollová parta HARD BALLS z Nového Jičína. Tu pak vystřídá pohodová ostravská rocková kapela ADOBRE. Tím už se začne pomalu prolínat program i s hlavní Stagí A, kde se jako první představí zkušení hardrockeři DR.HEKTO, kteří na jaře potvrdili přípravu nového alba; a jeho ochutnávky se jistě dočkají i návštěvníci Rocktherapy.

Ostravští ZEZADU BLUES si zopakují své loňské vystoupení na 'malé' scéně, aby je pak na té hlavní vystřídali tuzemští rock'n'rolloví nestoři HLAHOL z Teplic. Debut V zajetí osudu přijede představit mladá ostrá punkrocková formace ZOSTRA, oproti tomu zkušení HELPNESS naservírují svůj jedovatý crossover thrash. Z Frýdku-Místku pak dorazí na Stage B rock/metalová skupina RECONQUISTA, která se pomalu, ale jistě dobře zabydluje na festivalových pódiích, a na 'áčku' pak budou řádit brněnští divočáci GATE CRASHER posílení o nový singl Bestie. Poslední kapelou na B Stagi budou stále mladí, ale se srdcem zarostlým v 'osmdesátkách' glamrockoví BAD JOKER'S CREAM.

Poté už bude čekat všechny návštěvníky vyvrcholení celého festivalu. Teplický MOTORBAND se zde skvěle předvedl před dvěma lety a soudě podle právě absolvovaných festivalů lze očekávat, že to bude letos ještě větší jízda. Ačkoliv se jedná o 11. ročník, domácí AHARD zde představí své zbrusu nové výborné album s názvem Devítka. A jak už se stalo dobrým zvykem, ke křtu dojde právě zde v rámci Rocktherapy. A ani LIMETALL nebudou pro místní fans žádnou novinkou. Před třemi lety Letní kino málem zbourali a letos to stoprocentně udělají, a to jak s novým počinem Znamení, tak i s novým bubeníkem Daliborem Mrázem. A letošní headliner dorazí z nedalekého Polska. Budou jím industriální metalisti OBERSCHLESIEN. Kapela soustředěná kolem zakladatele a bubeníka Marcela Ró¿anky je často označována jako polští Rammstein, takže na své by si mohli přijít jak příznivci německé legendy, tak i místní fans, kteří budou jistě rozumět slezskému nářečí a tématům točícím se kolem dolů a hornictví.

Připraven je i bohatý doprovodný program – balonkování, malování na obličej, crazy účesy, airbrush tetování či boxování v kleci. Vstupné na takto bohatý program činí pouhých 100 Kč, děti do 120 cm výšky mají vstup zdarma. Vše podstatné najdete zejména na FB události, kde jsou k nahlédnutí i video pozvánky jednotlivých účinkujících nebo přímo i hudební ukázky. Nezbývá tedy než si poznamenat do diářů, že 31. srpna to bude v Orlové opět pořádně vřít; a hlavně se bude tak jako vždy pomáhat dobré věci. A to pravidelní návštěvníci opravdu umí, jak potvrzují předchozí ročníky.

Související odkazy:
www.rocktherapy.cz
www.facebook.com/rocktherapy
www.facebook.com/events/277667746398411

text: Jiří Olszar


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Split AT FOLSOM PRISON a CUMULONIMBUS Split AT FOLSOM PRISON a CUMULONIMBUS
Vydáno: 20.10.2019 v sekci Aktuality
Dvě české hc kapely AT FOLSOM PRISON a CUMULONIMBUS vydaly společný split... číst dále
Debutové album DUSTBORN je na světě Debutové album DUSTBORN je na světě
Vydáno: 19.10.2019 v sekci Aktuality
Vážení přátelé, je to tady! Čekání na debutovou desku českobudějovické symphonic death metalové party DUSTBORN kon... číst dále
KANDAR chystají nové EP a reedici  „Tromaville“ KANDAR chystají nové EP a reedici „Tromaville“
Vydáno: 18.10.2019 v sekci Aktuality
KANDAR jsou nepřehlédnutelná grindová čtveřice z Brna založená v roce 2015, jejímiž členy jsou vokalista Topi (PIGSTY, ex-MINCING FURY), kytarista Kubýk (ex-SOMNUS AETERNUM), bicman Denis (MINCING FURY, SPACE HAMSTER) a basák Martin... číst dále
MAESSORR STRUCTORR - Metaloví mravenci MAESSORR STRUCTORR - Metaloví mravenci
Vydáno: 18.10.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
Projekt a později kapela MAESSORR STRUCTORR vznikla jako životní sen bratrů Milvuse (Miloše) a Dennyho (Zdeňka) Kleinbergových na podzim roku 2011... číst dále
RYBIČKY 48 navazují na svůj první hit RYBIČKY 48 navazují na svůj první hit
Vydáno: 17.10.2019 v sekci Aktuality
Po deseti letech je tu druhý díl v podobě klipu "Zamilovaný/Nešťastná 2". Podívejte se, jak se za 10 let členové skupiny změnili! Nechybí ani Bára Zemanová a Pok... číst dále