Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika

HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika

Vydáno: 21.10.2019 00:00 v sekci Tuzemské Podhoubí - Czech Blade

HANZ´S FUCKERS je česká rocková kapela původem z Kroměřížska, která několik let fungovala pouze jako boční projekt, ale od podzimu 2017 funguje jako plnohodnotná kapela a postupně nabírá na obrátkách.


České zpěvy na hutných rytmech, rockové skladby s hitovým potenciálem, to jsou HANZ'S FUCKERS. V řadách kapely hrají zkušení muzikanti, kteří mají zkušenosti s vystupováním na všech velkých festivalech v ČR, ale taky zkušenosti ze zahraničí nebo jako předskokani světovým ikonám. Členy HF můžete znát jako bývalé členy HANNIBAL LECTER, BETHRAYER, JUMPING DRUMS nebo jako současné či zaskakující členy DARK GAMBALLE, HAZYDECAY, TRNY & ŽILETKY. Borci HANZ'S FUCKERS mají na svém kontě spoustu singlů z dob rané tvorby, které poté následovaly oficiální nahrávky "Nechtěnej" (EP, 2014) a "Naživu" (EP, 2018). Kapele se během koncertů dostává stále větší a větší odezvy publika, což ji přirozeně stmeluje a nabíjí energií. Na jaře 2019 dochází k natočení dalšího videoklipu k songu "Rock n' Roll", opět ve spolupráci s Michalem Novákem.

Kapela HANZ’S FUCKERS možná působí na první pohled neznámě, ale při bližším ohledání rockový fanoušek pozná, že v jejích řadách potká samé známé. Za skupinu hovoří basák AleK.

Vaše kapela původně působila jako boční muzikantský projekt. Dá se označit impulz, který vás přiměl kapelu postavit na hlavní kolej?
Ano, jako boční projekt vše fungovalo někdy od roku 2007, hrálo se víceméně nárazově, párkrát do roka, a to v různých sestavách, kdo jak měl zrovna čas. Na začátku podzimu 2017 to ale vykrystalizovalo tak, že jsme si řekli, že z HF uděláme regulérní kapelu. Přispěly k tomu situace v našich tehdejších domovských kapelách. Všichni do jednoho jsme se shodli, že HF nás baví a naplňuje ze všeho nejvíc, tak že půjdeme přirozenou cestou. Ono nikdy ničemu neprospívá, když něco už děláš ze setrvačnosti, postupem času prostě vyhoříš a řekneš si, že už to stačilo. Asi to tak všechno mělo být a sešlo se ve správný čas.

Kam s kapelou míříte z hlediska ambicí? Určité zkušenosti už všichni máte, ale přece jen HANZ’S FUCKERS jsou nová značka.
Chceme hlavně hrát a dostat HF co nejvíce do povědomí. Jak říkáš, nějaké zkušenosti už všichni máme, a ne úplně malé, což je jen ku prospěchu věci, takže se toho budeme snažit co nejvíce využít. Na pódiu i ve studiu už jsme otrkaní a dá se říct pevní v kramflecích, takže uvidíme, kam až ten náš ansámbl dotáhneme. Muzikou žijeme všichni do jednoho, je to takový náš životní styl, bez toho by to nešlo. Zápal máme, což nás dohromady kope a posouvá.

Máte za sebou épéčka, singly i videoklipy. Směřuje vše k vydání regulérní řadové desky?
EP jsou vlastně čtyři. Poslední vyšlo loni, v roce 2018. Nyní už máme pohromadě nějaké nové nápady, které všichni průběžně shromažďujeme a nahráváme do šuplíku. Bavili jsme se už i o dlouhohrající desce, ale je otázka, jestli to v dnešní době má smysl. Nová nahrávka jistě bude, už teď se o ní bavíme, ale v jakém konceptu vyjde, jestli pěti- až šestiskladbové EP nebo celá deska o cca dseeti skladbách, to je zatím brzo předesílat.

Je možno podle vás hudební styl HANZ’S FUCKERS uchopit do jednoho souhrnného žánrového bloku?
My tomu říkáme rock’n’roll. Jsme prostě rocková kapela. Všichni máme rádi především starší poctivou muziku, řekněme starou školu. Moderní vlny jdou až na pár výjimek úplně mimo nás. Naše tvorba by se dala charakterizovat jako rockové songy na hutných spodcích s melodickým českým zpěvem.

Vznik: 2007
Místo: Hulín
Styl: rock’n’roll
Zajímavost: Muzikanti hráli či fungují ve známých kapelách DARK GAMBALLE, HAZYDECAY nebo SOUTHPAW.

Facebook HANZ´S FUCKERS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
MAKAR ČUDRA - 1987 - 2014 MAKAR ČUDRA - 1987 - 2014
Vydáno: 20.01.2021 v sekci Recenze
MARS GROUP – 38:39, heavy metal... číst dále
Kapela FROZEN POPPYHEAD vydává údernou egoistickou šlehu Egoeater Kapela FROZEN POPPYHEAD vydává údernou egoistickou šlehu Egoeater
Vydáno: 20.01.2021 v sekci Aktuality
Máš hlad? Českobudějovická kapela FROZEN POPPYHEAD ti naservíruje pořádnou porci egoismu v podobě nekompromisního nářezu s odvážným videoklipem. Servítky si rozhodně nebere! Nicméně všechnu tu aroganci makovci zvládli... číst dále
ROSA NOCTURNA - Noční růže rozkvetla ROSA NOCTURNA - Noční růže rozkvetla
Vydáno: 19.01.2021 v sekci Rozhovory
Brněnská ROSA NOCTURNA už není kapelou jednoho muže. Tonda Buček ji opět postavil na nohy, a co víc, právě přichází s pozoruhodným albem „Andělé a bestie“. Nový materiál má všechny znaky předchozí tvorby formace, ale je... číst dále
POWER 5 zveřejňují první ukázky z alba Adrenalin POWER 5 zveřejňují první ukázky z alba Adrenalin
Vydáno: 19.01.2021 v sekci Aktuality
Heavy metalová skupina POWER 5 zveřejňuje první ukázky nových skladeb z připravovaného alba "Adrenalin". „Finišujeme s kampaní na Startovači a zároveň finišujeme ve studiu. Nahrávání je tak daleko, že jsme se rozhodli zveřejnit... číst dále
NO FACE NO CASE nový klip Nová beatdownová nakládačka od NO FACE NO CASE
Vydáno: 19.01.2021 v sekci Aktuality
Mladá pražská beatdown HC skvadra NO FACE NO CASE představila singl "Out of the Blue" a vymakaný doprovodný videoklip z pandemické Prahy... číst dále