Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
PROCRASTINATION - Dvojsmyslná živelnost

PROCRASTINATION - Dvojsmyslná živelnost

Vydáno: 10.12.2019 00:00 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Máte pocit, že grunge a metal jsou dvě nesourodé entity, které proti sobě v devadesátých letech vedly nevyřčenou válku na rockovém poli? Dokážou existovat i v symbióze! Za jihočeskou kapelu odpovídal kytarista Tomáš Tourek.


Jak jste došli ke svému originálnímu stylu grunge metal?
V podstatě je to směs žánrů, které nás všechny silně hudebně zasáhly. A tudíž bylo vcelku přirozené, že se v prvních měsících kapely vyvinul tento nezvyklý hudební mix. Obecně jsme kapela sestavená z milovníků metalu a grunge.

Má vaše debutové album „Rooster“ nějakou spojitost s legendárními ALICE IN CHAINS?
Určitě to spojitost nemá, možná trochu hudební, nicméně to je spíš spojitost hudebního stylu než nějaké pouto. Název vychází z názvu skladby „Rooster“, která je na albu, a samotná skladba je parafrází knihy Kohout plaší smrt od Františka Halase.

Proč nese vaše nejnovější album název „Untitled“? Nedokázali jste se shodnout, a proto jste zvolili neutrální výraz?
Název jsme zvolili, protože má v sobě ukrytý dvojsmysl. Ten první je, že se na albu vyskytuje track s tímto názvem. A pak jsme také chtěli desku nazvat-nenazvat. Padly i návrhy jako II, nebo úplně bez názvu, takže „Untitled“ nám přišlo jako vcelku dobrá volba. (smích)

Deska byla natočena hromadným způsobem. Jak se vám osvědčil?
Musíme jako skupina říct, že je to pro nás skvělý způsob záznamu. Do nahraného materiálu se dostane mnohem víc energie z živého hraní. Muzikanti jsou víceméně vedle sebe, jako ve zkušebně, tudíž se mezi nimi odehrává pozitivní interakce. Jemné nuance mezi nahranými stopami do sebe díky tomu plynule pasují, vše je podstatně živelnější. Další velkou výhodou je časová úspora, jelikož se všechny stopy základu nahrávají současně. Samozřejmě jsme se při nahrávání neobešli bez pomoci moderní techniky. Na pás jsme ale bohužel nenahrávali. Je to sice nejlepší způsob, co snad existuje, ale dostat se k němu pro nás není reálné.

Ve vaší hudbě hraje roli také polyrytmika, kde se inspirujete?
Zejména u kapel, které milujeme. (smích) Je to pro nás jedna ze stěžejních částí progresivněji pojatých písniček. Pokud občas frázujete rytmus zajímavým způsobem, můžete krásně zpestřit šeď čtyřčtvrťového taktu.

Diskografie:
2012 Procrastination (EP)
2014 Rooster
2019 Untitled

Vznik: 2011
Místo: Tábor
Styl: grunge metal
Zajímavost: Jedna z mála českých kapel zabývajících se polyrytmikou.

Sestava:
Michal Haggim Klimeš – kytara, zpěv
Tomáš Tourek – kytara
Zdeněk Kabíček – baskytara
Filip Ambrož – bicí

Facebook PROCRASTINATION


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
RockOpera Praha oslaví začátek tibetského Nového roku RockOpera Praha oslaví začátek tibetského Nového roku
Vydáno: 24.01.2020 v sekci RockOpera
RockOpera Praha přivítá v neděli 23. února tibetský Nový rok, takzvaný Losar 2147, který se ponese ve znamení Krysy, hned dvěma akcemi... číst dále
ELYSIUM - The Path of No Return ELYSIUM - The Path of No Return
Vydáno: 24.01.2020 v sekci Recenze
SLOVAK METAL ARMY – 36:03, technický death core metal... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále
WOHNOUT představuje píseň a klip Sladký dřevo z Afriky WOHNOUT představuje píseň a klip Sladký dřevo z Afriky
Vydáno: 24.04.2018 v sekci Aktuality
Skupina WOHNOUT v lednu natáčela videoklip v Africké Keni. Píseň s názvem Sladký dřevo nese benefiční podtext. Vznikla za účelem podpory sbírky na nákup dýchacího přístroje do místní nemocnice.„Rádi cestujeme. Teď jsme... číst dále