Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
BUTTERFLY KISS - Uvnitř atmostrachu

BUTTERFLY KISS - Uvnitř atmostrachu

Vydáno: 19.12.2019 00:00 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Kapela ze slezského podhoubí žongluje s rockovými styly jako zručný artista. Aktuálně představuje nový singl, a připouští, že žena vládne nejen světu, ale i BUTTERFLY KISS.


Hudbu BUTTERFLY KISS popisujete jako crossover rock. Máte pocit, že jste hodně rozkročeni mezi žánry?
Jsme milovníci dobré písně v jakémkoli žánru, tudíž inspirace přichází od KORN přes DREAM THEATER po SIU. Naprosto nemáme problém si tohle zapnout v playlistu doma nebo v autě. V raných dobách naší kapely jsme měli písně i s growlem a rapem, pak i discorytmy, do toho smyčce, ženský vokál, akustika, progrese, takže to celé považujeme za crossover. Dnes je to hlavně o hutných kytarách s elektronikou, ženském zpěvu a progresivních pasážích. A budeme to tak dělat dále, přičemž připojíme víc akustických kytar a více elektroniky.

O čem tematicky pojednává vaše poslední album „Inside a Good Atmosfear“? Je jeho název slovní hříčkou?
Přesně tak, je to narážka na dnešní dobu. Nám se žije dobře a kousek odsud letadlem narazíme na marast a utrpení lidí, kteří měli smůlu, že se narodili tam, kde se narodili. Lidé se bouří kvůli Gretě, jelikož zastává nějaký směr a názor chránící přírodu, a v Brazílii a na Sibiři je katastrofa, což takovou diskuzi nevyvolává. Album je tematicky vcelku rozvolněné, ale vždy jde o vztah mezi lidmi. O ztrátě synů ve válce, viz píseň „Slunéčko“ (jediná v češtině), o ztrátě dětí kvůli rozvodu rodičů, kvůli odloučení. Pak se věnujeme pocitům bezstarostných lidí, lidí, kteří jsou šikanováni za to, že se narodili s lepšími dispozicemi než většina, oproti tomu máme písně o sebevědomých ženách, o manipulátorech atd. Album je o postoji, životní situaci, o boji.

Vydali jste ho kromě digitální stopy také fyzicky? Pokud ne, proč?
Album jsme si nechali vyrobit pro merch na koncertech, fyzicky vydáno oficiálně není. Teď ale půjde nejen toto album, ale i ta předchozí dvě na e-shop MetalGate, smlouva je před podpisem. Tak nějak jsme si všimli, že je doba streamů, tudíž jdeme touto cestou. Pokud někdo CD bude chtít, tak mu jej pošleme sami nebo ho předáme na koncertě, a teď nově to půjde i právě přes MetalGate.

V současné době natáčíte nový singl. Jak se jmenuje a o čem vypráví?
Singl je už natočen, je zmixovaný a klip k němu oficiálně vyleze ven v prosinci. Sledujte ho na našich stránkách. Singl se jmenuje „In My Eyes“. Je o páru, který se rozešel. Ona jej opustila, protože nechtěla vést život, jaký do té doby vedli, a on ji stále miluje a snaží se ji přesvědčit, že udělala chybu. Ona si tohoto zájmu užívá, ale už není šance k návratu. Je tam popěvek „… budeš otrokem v mých očích…. vše, co potřebuji, je Tvé otevřené srdce plné bolesti v mých očích“. Je to anglicky. Tento singl je předzvěstí naší chystané desky, která vyjde příští rok. Tahle píseň odráží to, co chceme dále tvořit, a tuto píseň chceme prezentovat i na soutěži Global Battle of the Bands, v níž jsme se dostali do pražského finále a zahrajeme si o postup do mezinárodního finále v Aténách, věříme, že si píseň získá lidi a bude se dobře poslouchat.

Dá se říci, že vaše zpěvačka Paulee Kayzer je dominantní postavou celé kapely?
Každá žena je dominantním prvkem v mužském kolektivu. (smích) Máme to postaveno tak, že my jako kluci nahráváme naší Paulee na smeč svým doprovodem a ona to střelí lidem v plné síle. Myslíme si, že její zpěv má co lidem dát. My se vyřádíme v progresivních instrumentálních pasážích.

Vaším cílem je zahrát si na festivalu před tisíci párů očí. Jak daleko myslíte, že je splnění vašeho přání?
Zahráli jsme si pětkrát na Masters of Rock a na festu Juwenalia 2019 ve Varšavě. Rádi bychom si zajezdili v létě po velkých festivalech. Musíme makat, skládat kvalitní zpívánky a snad to přijde už příští rok, i když se booking řeší v těchto měsících, snad se nějaký slot najde. Varšava byla asi the best zkušenost, co jsme zatím zažili.

Diskografie:
2011 The Best of Arrogant Egoists
2013 Pop Core
2019 Inside A Good Atmosfear

Vznik: 2010
Místo: Havířov
Styl: crossover/rock
Zajímavost: Účast v soutěži Global Battle of the Bands

Sestava:
Paulee Kayzer – zpěv a klávesy
Standa Ferko – kytara
Jakub Moj – baskytara
Martin Ferko – bicí

Facebook BUTTERLY KISS

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
GAIA MESIAH přiveze na Flédu posílené vokály a nové aranže GAIA MESIAH přiveze na Flédu posílené vokály a nové aranže
Vydáno: 29.02.2020 v sekci Aktuality
Úřadující královna českého crossoveru Gaia Mesiah je na turné k aktuální desce "Refresh in Golden Hive Live... číst dále
LATE - The One And I LATE - The One And I
Vydáno: 28.02.2020 v sekci Recenze
VLASTNÍ VYDÁNÍ - 51:04, progresivní rock... číst dále
Prog-deathová formace INCEPTION OF FALL vydává debutní EP Prog-deathová formace INCEPTION OF FALL vydává debutní EP
Vydáno: 28.02.2020 v sekci Aktuality
INCEPTION OF FALL jsou kroměřížsko-přerovská pětka, která hraje technicky orientovaný progresivní death metal ve stylu CYNIC, OBSCURA či BEYOND CREATION. "Builders of the World" je debutní EP této začínající kapely, ale je třeba... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále