Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
HI-FLY - Tvrdosti není nikdy dost

HI-FLY - Tvrdosti není nikdy dost

Vydáno: 23.12.2019 00:00 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Plzeňská kapela jede stále na euforii, která ji provází od jejího vzniku před dvěma lety. Ro(c)k se s ro(c)kem sešel a banda má na světě nové EP. Nejen o něm si s námi povídal bubeník Jakub Bayer.


V současnosti vám vychází nový minidisk, jak se bude jmenovat a čím jste ho naplnili?
Album se bude jmenovat „Metal Crystal Space“ a naplnili jsme jej čtyřmi novými songy, včetně singlu „Maniak“, který vyšel koncem září v podobě klipu. Posluchači už měli možnost slyšet ještě jednu věc z této desky a tou je skladba „Kdo neskáče“, která se dostala na veřejnost už na prvního máje. Nicméně zbylé dvě věci se ještě oficiálně ven nedostaly. Myslíme, že skladby jsou velice pestré. Obsahují prvky moderního metalu, ale příznivci komerčnější hudby si tam najdou třeba i pěkné zpěvné melodické refrény.

Lze na novém EP vysledovat určitý posun oproti první nahrávce „Povznášející pocit“?
Bezesporu ano. A to jak po zvukové stránce, tak i po té hudební. Skladby nového EP na nás působí usazeněji, jelikož na prvních singlech jsme se ještě tak trochu hledali. Jakým konkrétním stylem se vydáme, nebylo v té době tak úplně jasné. Teď už víme, že chceme kráčet svojí vlastní cestou a tvořit si svůj vlastní styl. Nicméně chceme stále přitvrzovat a třetí desku, kterou budeme tvořit pravděpodobně příští rok, udělat mnohem důraznější a tvrdší, než je ta současná.

Představili jste také nové klip „Maniak“. Kde a pod čí taktovkou vznikal?
Když byly všechny skladby ve studiu dokončeny, usoudili jsme, že nejsilnější věcí je právě tento singl. „Maniaka“ jsme složili na podzim 2018 a autorem hudby i textu je zpěvák Ota. Už tenkrát bylo jasné, že to bude velmi úspěšná píseň. Proto jsme se domluvili s Janem „Lichťou“ Lichtenbergem, zda by to s námi natočil a pomohl nám vymyslet scénář. Lichťu napadla výborná věc – že by se dal do klipu vložit i takový minipříběh o bláznivém maniakovi, kterého jsem ztvárnil shodou okolností já sám. Natáčení trvalo jeden celý den a jednu celou noc.

Vaše koncerty oplývají skvělou atmosférou. V čem tkví tajemství dobrého ohlasu publika?
Nejspíš to bude tím, že Oťas je skvělý frontman, který to s lidmi umí. Na jeho gesta publikum reaguje dost dobře. Naším snem je stát na pódiu a pod sebou mít obrovský kotel lidí a fanoušků. A proto když se přijede někam hrát, kde ty lidi jsou, jsme najednou všichni jak utržení ze řetězu a vydáme ze sebe maximální výkon. Ne vždy je velká návštěvnost, ale i když hrajeme jen pro dvacet lidí někde v klubu, dokážeme ze sebe vymáčknout tu největší energii a zahrát skvělý koncert, protože víme, že oni tam přišli na nás a jsou tam kvůli HI-FLY!

Daří se vám expandovat i za hranice domovského plzeňského kraje?
Do budoucna věříme, že se zadaří, ale zatím jsme obehráli pouze Plzeň a okolí. Jediným koncertem za hranicemi kraje byla Vlašim, místní bar Sokolka. Tam jsme hráli přesně před rokem. Naším cílem je hrát samozřejmě po celé České republice, postupně získávat fanoušky ze všech koutů a budovat si svůj cíl. V začátcích to není vůbec lehké, a proto budeme rádi za jakoukoliv pomoc v oblasti managementu.

Diskografie:
2018 Povznášející pocit (EP)
2019 Metal Crystal Space (EP)

Vznik: 2017
Místo: Plzeň
Styl: metal
Zajímavost: Generační pestrost

Sestava:
Ota „Mysty“ Husák – zpěv, kytara
Karel „Karlos“ Stehlík – kytara, zpěv
Stanislav „Stanley“ Štrunc – basová kytara, zpěv
Jakub „Jacob“ Bayer – bicí

Facebook HI-FLY


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
FLOWERWHILE se připomínají novým videoklipem FLOWERWHILE se připomínají novým videoklipem
Vydáno: 24.02.2020 v sekci Aktuality
Je to už více než rock, co brněnští FLOWERWHILE představili své výborné album "Vzdálen... číst dále
METALCRAFT - Nebyl čas ztrácet čas METALCRAFT - Nebyl čas ztrácet čas
Vydáno: 24.02.2020 v sekci Rozhovory
V polovině ledna oznámili METALCRAFT, že se s nimi loučí zpěvák Hanz Fuhrmann. Na začátku měsíce kapela odtajnila, kdo bude novu posilou u mikrofonu. O necelé dva týdny později už Mr. Steely (jehož hlas můžete znát z revivalu Judas... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále
WOHNOUT představuje píseň a klip Sladký dřevo z Afriky WOHNOUT představuje píseň a klip Sladký dřevo z Afriky
Vydáno: 24.04.2018 v sekci Aktuality
Skupina WOHNOUT v lednu natáčela videoklip v Africké Keni. Píseň s názvem Sladký dřevo nese benefiční podtext. Vznikla za účelem podpory sbírky na nákup dýchacího přístroje do místní nemocnice.„Rádi cestujeme. Teď jsme... číst dále