Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
REMEDY REMAINS - Singlová smršť

REMEDY REMAINS - Singlová smršť

Vydáno: 14.01.2020 00:00 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Severomoravská kapela překonala těžké časy a ubírá se vstříc světlé budoucnosti. I když cesta je místy opravdu trnitá a nelehká.


Kapelu jste založili v roce 2014. Měli jste od počátku jasno ve svém žánrovém zaměření, nebo jste postupně hledali tvář?
V žánrovém zaměření jsme neměli jasno nikdy, teda samozřejmě jsme chtěli hrát tvrdý metalový riffy smíchaný se screamem a čistými vokály, ale nikdy jsme to neuměli pojmenovat. Vliv na nás v té době měly kapely s melodickýma prvky jako BULLET FOR MY VALENTINE, PARKWAY DRIVE a WHILE SHE SLEEPS, tyto kapely nás utvářely. Vždycky jsme říkali, že hrajeme metalcore, jenomže to spoustu metalcorových kapel nerado slyšelo. Bylo tam oproti nim méně breakdownů a moc melodických prvků. Myslíme, že melodic metalcore nás vystihuje nejlíp.

Po dvou vesměs úspěšných letech přišel rozkol a tvůrčí pauza. Nešlo tehdy kapelu jen personálně občerstvit?
Nemyslíme si, že by tehdy šlo kapelu nějak personálně občerstvit, v REMEDY to tenkrát hodně vřelo, každý chtěl kapelu vést jiným směrem a zároveň měl každý svůj boční projekt, kde mohl svoje vize realizovat. Pár personálních změn za tu dobu už proběhlo, hlavně na postu kytary, ale v té době už to pauzu opravdu potřebovalo.

V jakém stavu jsou REMEDY REMAINS dnes? Nehrozí další ponorka?
Ponorka teď určitě nehrozí, jsme kámoši větší než kdy předtím a každý problém řešíme společně, vlastně v mnoha ohledech jsme i oproti dřívějšku nad věcí. Momentálně jsme čtyřčlenná kapela a funguje to.

Můžete představit své nejnovější EP?
Na posledním EP jsme pracovali skoro rok, většinu jsme si nahráli sami doma, až na zpěvy, které jsme nahrávali ve studiu. Od předešlého EP se liší hlavně větším počtem čistých vokálů a melodických kytar. Textově jsme se taky posunuli. Celé EP je o pocitech našeho zpěváka, který trpí depresemi. Ty jsme do nahrávek zachytili, jak v porozchodové době, tak vlastně v celém jeho životě. Tomu jsme přizpůsobili i obal EP, vyjadřující boj světla a tmy v každém z nás.

Existují plány na velkou studiovou desku?
Plány na velkou desku samozřejmě existují, ale na to je ještě brzo. Momentálně máme v plánu pracovat na nových singlech, protože tvorba desky zabere spoustu času a financí. Se singlem si můžeš vyhrát, dopilovat ho k dokonalosti. Navíc v dnešní rychlé době je snazší vydávat postupně singly, protože mají větší dosah na sociálních sítích.

Diskografie:
2015 EP
2019 Remedy Remains (EP)

Vznik: 2014
Místo: Šumperk
Styl: melodic metalcore
Zajímavost: Zpěvákovy inspirace z depresí.

Sestava:
Martin Svítil – vokály, kytara
Adam Vepřek – baskytara, vokály
Michal Kašpar – kytara
Matouš Felner – bicí


Facebook REMEDY REMAINS

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nová krev, nová atmosféra, nová energie, ale stále RIMORTIS! Nová krev, nová atmosféra, nová energie, ale stále RIMORTIS!
Vydáno: 22.02.2020 v sekci Aktuality
Po třech letech svého působení kapelu opustili bubeník Vojta Zapadlo a zpěvák Láďa Spilka, RIMORTIS obratem představili jejich náhradu... číst dále
BAD VICTIM dští síru a chlad BAD VICTIM dští síru a chlad
Vydáno: 21.02.2020 v sekci Aktuality
Kapela BAD VICTIM vydává aktuálně svoje čtvrté cd " Síra a chlad... číst dále
DVD RockOpery Praha DVD RockOpery Praha "Bardo Thödol" pokřtí Jitka Čvančarová
Vydáno: 21.02.2020 v sekci RockOpera
V únoru se na jevišti RockOpery Praha objevuje řada speciálních host... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále