Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
BAD VICTIM - Hrůzy válek

BAD VICTIM - Hrůzy válek

Vydáno: 17.01.2020 00:00 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Vysočinská tlupa už nahání hrůzu téměř dvě dekády, během kterých prožila celkem turbulentní kariéru, jejímž vyvrcholením bude nová deska, která slibuje překvapení v podobě cover artworku.


Můžete na úvod vysvětlit název kapely BAD VICTIM?
Název kapely byl jen o něco méně šílenější než jméno PSYCHOPATS FRISCO, z něhož byla současná kapela vysoustružena. BAD VICTIM bylo v pravěku bandy, tzn. kolem léta 2002, zamýšleno jako „chybná oběť“, což korespondovalo s myšlenkou omylem zabitého nebo omylem odstraněného jedince. Později jsme se dozvěděli, že někde na území Států je to i slangový výraz pro jatka. To se nám zamlouvalo ještě mnohem více.

Jak jste sami uvedli, BAD VICTIM kdysi vznikli jako numetalová kapela, co vás přimělo k odklonu z původně nastoupené cesty?
Jako numetalová kapela BAD VICTIM začínali a několik let tu linii kapela i skutečně držela, ale po plynulé obměně členů přicházeli do smečky kojoti slyšící na jména GOD DETHRONED nebo UNANIMATED. Druhý podstatný důvod ve vývoji kapely je postupný rozvoj dovedností, a hlavně načerpání zkušeností „živým“ hraním. To vám žádná zkušebna nikdy nenahradí.

Postupem času se váš rank ustálil na kombinaci deathu a blacku. Proč právě tyto dva extrémy?
Ten odér black metalu do kapely tutově propašoval kytarista Eda, protože severský melodický death/black je přesně jeho parketa. A pokud se BAD VICTIM už řádku let nacházejí ve složení s jednou kytarou, je to o to zřetelnější. Dalším faktorem bylo doplnění sestavy o bubeníka Tympána, a protože je z BAD VICTIM jasně nejlepší instrumentalista, obzory pro skladby brutálních songů se hodně rozšířily. Není nad to mít za sebou v metalové kapele mašinu! U mě (Miland –growling) je co se skupiny týče směřování zcela jasné a preference death metalu jsou na denním pořádku. Myslím, že jména jako Benton, Barnes, Tardy nebo Drunen budou i do budoucna pojmem na metalových mapách.

Zvláštností při živé produkci BAD VICTIM je maskovaný growler a používání plynové bomby jako ozvláštnění produkce. Je pro vás důležité působit unikátně?
Je to nesmírně důležité. Odlišovat se, něčím zaujmout, přesvědčit posluchače nebo návštěvníka koncertu, že zrovna na téhle kapele „něco“ je. Proto je „normální“ se navléci do hadrů a potit se v masce. Za každým rohem dnes číhají desítky, ne-li stovky hladových a čekajících na svou šanci. Jediná šance je se snažit dát tomu, co je potřeba a dnes je do kapely nezbytné i něco investovat. Promo se samo neudělá.

Na letošní prosinec je naplánováno vydání čtvrté řadové desky BAD VICTIM? Co o ní můžete prozradit?
Nová placka je od prosince venku. Křest proběhl ve Velkém Meziříčí (klub Rock Depo) 7.12.2019. Tato akce byla i prvním prodejním místem nového cd. Nahrávali jsme ho v průběhu roku ve studiu Shaark v Bzenci. Jinak jsme si vše kolem nahrávky (s pomocí přátel) dělali „svépomocí“. Na druhou stranu pro extrémní kapelu se asi dnes těžko hledá vydavatel, který by kapelu i nezištně podporoval. Takto máme vše plně pod kontrolou a není si tedy na koho stěžovat. Nahrávka se ponese ve stopách předchozí desky „Epicentrum“. Žádný odklon do komerčnějších vod nebo dnes tolik populárních melodických vokálů se nekoná. Sázíme na temný metal s texty tentokráte o protektorátu, víře nebo zbytečnosti zmařených životů ve válečných konfliktech. A určitě jsem zvědavý na reakce na obal nové fošny, tam máme malé překvápko. Zůstaňte s metalem!

Diskografie:
2005 Blindness 254/506
2007 Střepina
2014 Epicentrum
2019 Síra a chlad

Vznik: 2000
Místo: Velké Meziříčí
Styl: death/black
Zajímavost: Nové texty o protektorátu

Sestava:
Miland – growling,bomba
Eda – kytara
Laca – basa
Tympán – bicí

Facebook BAD VICTIM
DOPORUČENÉ ČLÁNKY
GAIA MESIAH přiveze na Flédu posílené vokály a nové aranže GAIA MESIAH přiveze na Flédu posílené vokály a nové aranže
Vydáno: 29.02.2020 v sekci Aktuality
Úřadující královna českého crossoveru Gaia Mesiah je na turné k aktuální desce "Refresh in Golden Hive Live... číst dále
LATE - The One And I LATE - The One And I
Vydáno: 28.02.2020 v sekci Recenze
VLASTNÍ VYDÁNÍ - 51:04, progresivní rock... číst dále
Prog-deathová formace INCEPTION OF FALL vydává debutní EP Prog-deathová formace INCEPTION OF FALL vydává debutní EP
Vydáno: 28.02.2020 v sekci Aktuality
INCEPTION OF FALL jsou kroměřížsko-přerovská pětka, která hraje technicky orientovaný progresivní death metal ve stylu CYNIC, OBSCURA či BEYOND CREATION. "Builders of the World" je debutní EP této začínající kapely, ale je třeba... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále