Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
RYBIČKY 48 se hlásí nejen s klipovou novinkou

RYBIČKY 48 se hlásí nejen s klipovou novinkou

Vydáno: 20.01.2020 00:00 v sekci Aktuality - Czech Blade

Kapela slaví plnoletost. Na jaře v halách ostužkuje fanoušky a společně s nimi složí na podzim na svém životním vystoupení rockovou maturitu v pražské v O2 areně.


Skupina vstupuje do osmnáctého roku svého fungování. Tento rok bude zásadní, plný oslav, velkých halových koncertů. Nejdříve představí svoji singlovou a klipovou novinku, nazvala ji krátce a zcela výstižně – „Muži“. Nový videoklip s tímto názvem volně navazuje na hit „Ženy“, vydaný před dvěma lety. Nyní se kluci z kapely pokusili podívat do duše muže. A jak to tak bývá, ke vzniku nového singlu přispěla náhoda.

„Písnička muži vznikla velkou náhodou. Měli jsme točit reportáž pro jednu televizi a ta po nás chtěla, abychom v ní ukázali, jak vzniká písnička ve zkušebně. Nechtělo se nám to předstírat, a tak jsem večer před natáčením napsal tuhle věc. Byla z těch, které jsou hotové za pět minut, až mám pocit, že jsem ji nepsal já. Písničku jsme zkusili na první dobrou a byla vlastně hned hotová.“, říká Kuba Ryba.

V klipu vidí diváci a fanoušci dvanáct neherců, členů týmu kapely, a naopak jediného herce Pavla Martince v roli terapeuta. Na první pohled zlomení muži si připomínají na terapii radosti i strasti života. Když jeden z nich tajně něco propašuje na tuto skupinovou terapii, začnou se dít věci. „Tenhle klip není oslavou alkoholu, ale života! Někdy jsme s klukama rádi, že i my jsme těch osmnáct let v kapele společně přežili!“ dodává Kuba. 

Novinka „Muži“ zazní v premiéře na každém z pouhých pěti samostatných koncertů, které letos skupina odehraje. Na jarní čtyři Rockové stužkováky, naváže Rockovou maturitou 28. 11. 2020 v O2 areně v Praze. Kromě koncertní show a speciálního playlistu dostanou fanoušci na prvních čtyřech halových akcích skutečné stužky, jak je většina zná ze stužkováků a maturitních plesů. Majitelé stužek, kteří dorazí i do O2 areny, obdrží certifikát o absolvování Rockové maturity a taky jako jediní budou mít možnost setkat se s kapelou.

RYBIČKY 48_stužkováky

Seznam koncertů:
14.2. Pardubice – hala Enteria Arena
21.2. Plzeň – hala TJ Lokomotiva
29.2. České Budějovice – Výstaviště
6.3. Brno, Výstaviště
28.11. Praha – O2 arena 

Petr Lebeda upřesňuje: "Rockové stužkováky budou zatím naším největším turné. Na tyto koncerty jsme připravili zbrusu novou show a nový stage design. Kromě toho, že na nich zazní v premiéře singl „Muži“, v prodlouženém koncertním setu zahrajeme i několik starších songů, které jsme už dlouho na živo nehráli. Takže se kromě nových písniček učíme znovu i svoje staré songy".

 Kapela RYBIČKY 48 odehrála třináct set koncertů v České republice i zahraničí. Z malých klubů se za tu dobu posunula k vyprodaným turné a do pozice headlinera největších tuzemských festivalů. Přes posun mezi českou hudební špičku nezapomíná na své začátky a v rámci svého benefičního projektu „Pomáháte nám pomáhat“ se rozhodla pomoci mladým kapelám soutěží Rockový katapult.

Kuba Ryba vysvětluje: „Velmi dobře si pamatujeme naše začátky, spoustu koncertů pro pár lidí, první úspěchy i prošlapávání slepých uliček. Už několik let běží náš benefiční projekt „Pomáháte nám pomáhat“, díky kterému jsme několika set tisíci korunami pomohli nejrůznějším charitativním projektům či konkrétním lidem, kteří mají svou cestu za štěstím komplikovanější než my. Tentokrát jsme se rozhodli pomoci mladým kapelám. Proto jsme dali dohromady s našimi partnery projekt, který by mohl být opravdovým Rockovým katapultem, jenž může pomoci kapelám vystřelit vzhůru. 

Více o projektu se dozvíte zde: http://www.rybicky48.cz/rockovykatapult

Do Rockového katapultu se přihlásilo celkem 178 kapel. Aktuálně soutěž dospěla do finále, ve kterém fanoušci vyberou vždy jednu kapelu pro daný Stužkovák. Soutěžící skupina kromě vystoupení na akci získá i jackpot, tedy balíček cen, který by jí měl výrazně pomoci na její cestě.

Rybičky 48 jednohlasně dodávají: "I po bezmála osmnácti letech si plníme svoje klukovské sny a jsme rádi, že prostřednictvím Rockového katapultu si budou moct plnit své sny skvělé mladé kapely."

RYBIČKY 48 - MUŽI
Facebook RYBIČKY 48


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
FLOWERWHILE se připomínají novým videoklipem FLOWERWHILE se připomínají novým videoklipem
Vydáno: 24.02.2020 v sekci Aktuality
Je to už více než rock, co brněnští FLOWERWHILE představili své výborné album "Vzdálen... číst dále
METALCRAFT - Nebyl čas ztrácet čas METALCRAFT - Nebyl čas ztrácet čas
Vydáno: 24.02.2020 v sekci Rozhovory
V polovině ledna oznámili METALCRAFT, že se s nimi loučí zpěvák Hanz Fuhrmann. Na začátku měsíce kapela odtajnila, kdo bude novu posilou u mikrofonu. O necelé dva týdny později už Mr. Steely (jehož hlas můžete znát z revivalu Judas... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále
WOHNOUT představuje píseň a klip Sladký dřevo z Afriky WOHNOUT představuje píseň a klip Sladký dřevo z Afriky
Vydáno: 24.04.2018 v sekci Aktuality
Skupina WOHNOUT v lednu natáčela videoklip v Africké Keni. Píseň s názvem Sladký dřevo nese benefiční podtext. Vznikla za účelem podpory sbírky na nákup dýchacího přístroje do místní nemocnice.„Rádi cestujeme. Teď jsme... číst dále