Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Vítězná kapela Spark Fresh Blood 2019 PURNAMA dnes vydala nové album

Vítězná kapela Spark Fresh Blood 2019 PURNAMA dnes vydala nové album

Vydáno: 24.01.2020 13:00 v sekci Aktuality - Czech Blade

Vážení přátelé, dámy a pánové, válečnice a válečníci! Na tento den jsme všichni dlouho čekali. Právě dnes totiž vychází „Flame of Rebellion“, dlouho očekávaná druhá studiová deska turnovské death/black metalové hordy PURNAMA!


Věhlas této formace, založené v roce 2011, v posledních letech strmě stoupá, takže dnes byste v našich končinách jen těžko našli milovníka daného žánru, který by o skupině neměl ponětí. Skutečným fenoménem se pak PURNAMA stává díky naprosto ojedinělému vztahu, jenž udržuje se svými fanoušky (pro které se vžil příhodný termín válečníci), jejichž početný zástup si kapela získala nejen díky koncertním aktivitám či dobročinnému projektu Metal for Hope, ale také díky své studiové desce „Lioness“ (2017), jež se právě nyní dočkává svého pokračovatele. O kvalitách této kapely nota bene svědčí i triumf v šestém ročníku soutěže Spark Fresh Blood, ve kterém PURNAMA změřila své síly s pětistovkou dalších kapel a vybojovala první místo.

PURNAMA_cdMezi „Lioness“ a „Flame of Rebellion“ jsou dva roky. A byly to dva roky tvrdé práce, které jsou na vyznění kapely opravdu znát. To se pochopitelně promítá i do finální podoby „Flame of Rebellion“. PURNAMA si dala záležet nejen na tom, aby každá jednotlivost byla dotažena do posledního detailu, ale také aby spolu jednotlivé prvky souvisely, doplňovaly se a tvořily dohromady jeden komplexní celek. „Flame of Rebellion“ je tak mnohem dospělejší než jeho předchůdce. Objektivně vzato je třeba přiznat, že tohoto výsledku hudebníci dosáhli nejen díky své píli, ale také díky pečlivému dozoru dvou pánů, kteří jsou mistry svého oboru. Tím prvním je Dan Friml, který (kromě své vlastní kapely MEAN MESSIAH) vede dnes již velmi dobře známé studio The Barn. Právě u něj probíhalo samotné nahrávání desky. Druhým esem je Anders Allhage, jenž je však všeobecně známější jako Andy LaRocque. Tento věhlasný kytarista KING DIAMOND má ve švédském Varbergu studio Sonic Train, kde probíhal mix a mastering novinky. Jistě nepřekvapí, že s finálním zvukem jsou všichni zúčastnění nadmíru spokojeni.

S naprosto stejnou důkladností a perfekcionismem pak bylo přistoupeno i k vizuální stránce alba. O cover, který je kombinací ruční kresby a digitálního kolorování, se postaral indonéský výtvarník M. Luth Slaughter. Obálka je doslova prošpikovaná symbolikou a odkazy na veškeré tematické oblasti, jichž se PURNAMA dotýká. Dominují tak motivy svobody, vzdoru, schopnosti překonat veškeré životní trable a též respektu a úcty k přírodě.

PURNAMA má tedy nyní připravené dílo, které dosáhlo maximální možné úrovně. Jedná se o velice kompaktní záležitost, jež drží pevně pohromadě. Za každým akordem, každým cinknutím činelu jsou hodiny práce, která byla vždy odvedena na 100 %, přesně v souladu s duchem a filosofií skupiny. A takové album zaslouží náležitou pozornost nejen u vaší domácí aparatury, ale také na živo! PURNAMA se za vámi pochopitelně vydá i na koncertní štace. Tour k „Flame of Rebellion“ startuje v takřka domovském Liberci, kde 25. ledna svůj nový počin pokřtí. Pokračovat se pak bude ve velkém stylu, takže nezapomeňte zkontrolovat kapelní Facebook, ať PURNAMU neminete.

Druhá studiová deska „Flame of Rebellion“ vychází u MetalGate Records ve formátu jewel case with sleeve a k dostání je na MetalGate e-shop. Album bude v dohledné době k dispozici i v digitální podobě na Spotify, Google Play, Amazon, Deezer, Apple Music, Supraphonline a dalších online platformách.

Recenzi alba přinese březnový SPARK.

Facebook PURNAMA


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
GAIA MESIAH přiveze na Flédu posílené vokály a nové aranže GAIA MESIAH přiveze na Flédu posílené vokály a nové aranže
Vydáno: 29.02.2020 v sekci Aktuality
Úřadující královna českého crossoveru Gaia Mesiah je na turné k aktuální desce "Refresh in Golden Hive Live... číst dále
LATE - The One And I LATE - The One And I
Vydáno: 28.02.2020 v sekci Recenze
VLASTNÍ VYDÁNÍ - 51:04, progresivní rock... číst dále
Prog-deathová formace INCEPTION OF FALL vydává debutní EP Prog-deathová formace INCEPTION OF FALL vydává debutní EP
Vydáno: 28.02.2020 v sekci Aktuality
INCEPTION OF FALL jsou kroměřížsko-přerovská pětka, která hraje technicky orientovaný progresivní death metal ve stylu CYNIC, OBSCURA či BEYOND CREATION. "Builders of the World" je debutní EP této začínající kapely, ale je třeba... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále