Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
ARCHEONIC - Plnohodnotní rockeři

ARCHEONIC - Plnohodnotní rockeři

Vydáno: 05.02.2020 00:00 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Mohelnická banda propadla již před lety kouzlu metalu, který nově produkuje pod hlavičkou ARCHEONIC. Kromě dobré muziky se snaží i o hlubší textové poselství, které kritizuje digitální společnost.


Na jaký popud jste vlastně na sklonku roku 2016 ARCHEONIC založili?
S Lerrym jsme dlouho před tímto termínem zvažovali možnost dát dohromady nějakou novou kapelu za již dlouhodobě stagnující a vlastně už i aktivně nefungující SCENERY. Nastínili jsme si styl, koncept skladeb, vyřešenou jsme měli i textovou záležitost, ale pořád jsme vlastně jen tak diskutovali, dolaďovali detaily a prakticky se nic nedělo. Nějak podvědomě jsme asi čekali na nějaký vnější impuls. Tím spouštěčem, impulsem, který všechno posléze rozjel, bylo oslovení Radese na jednom nejmenovaném koncertě. S jeho příchodem se pak věci daly rychle do pohybu a kapele začalo naplno a definitivně tlouct srdce a začala žít plnohodnotným rockerským životem.

Podle vašich muzikantských profilů jste se rekrutovali především z kapely SCENERY, byla ona přímým předchůdcem ARCHEONIC?
Jak už jsem se zmínil, SCENERY byli už dlouhou dobu kapelou neaktivní. A i když jsme měli tendenci a chuť začít zase znovu hrát, vzkřísit tuto kapelu už nám nepřišlo příliš rozumné. Rozhodli jsme se proto začít úplně od nuly, s čistým štítem, s novým materiálem a s novými lidmi. Historii jsme tudíž nechali definitivně za sebou a začali pracovat na novém materiálu a nové tváři zcela nové kapely.

Součástí vaší kapelní historie jsou i „exotické“ koncertní štace v Rumunsku a na Ukrajině u moře. Jak jste se k zahraničním show dostali?
Koncert „Revolution Extreme festival“ v rumunské Timisoaře domlouval Marťa Brňovjak, náš první vokalista. Byl to příjemný zážitek a výborný koncert, stejně jako koncert v ukrajinské Oděse na vyhlášeném festivalu „Black Sea Metal Festival“. Tam aspoň za mě šlo o fakt silný zážitek, protože z pódia bylo vidět přímo na pláž Černého moře, což se člověku hned tak nestane. A pokud se dobře pamatuji, s touto akcí nám pomohl dlouholetý kamarád Ivoš z DRACO HYPNALIS.

Byl příchod nového zpěváka významným impulsem pro další tvorbu?
Rozhodně ano. Příchod každého nového člena do kapely by měl být přínosem a impulsem k novým, lepším zítřkům. A P.T. tím přínosem určitě je. Je mladý, nadějný, energický a kapelu příjemně rozproudil a otevřel další možnosti tvorby, co se nových vokálních partů týče a obecně i nového soundu kapely. Přesvědčit se můžete sami díky singlu „Virtual Cramp“.

Archeonic - Virtual cramp
V jaké fázi jsou přípravy vašeho nového CD?
Na novém materiálu pro nové CD pilně makáme. Víceméně už máme vše hotové a skladby už jen pozvolna dolaďujeme. Některé z těchto skladeb již můžete slyšet i na našich koncertech, v rámci našeho stávajícího koncertního setu. Touto nenásilnou formou posluchače na nové album pomalu připravujeme a sledujeme jejich reakce a názory. Ohlasy jsou zatím více než kladné, tudíž to vypadá, že jsme se vydali správnou cestou. Začátkem jara roku 2020 bychom rádi opět do studia, vše řádně natočili a co nejdříve vydali.

Můžete prozradit, zda se opět budete zaobírat problémy současné konzumní společnosti?
Co se textové stránky týče, zachovali jsme stávající koncept pranýřování digitální společnosti i v dalších skladbách určených pro naši novou desku. Jako u prvního EP jsme se zaměřili na problémy dnešní společnosti ve smyslu závislosti na nových technologiích, sociálních sítích, jejich zneužívání a podobných přidružených nešvarů dnešní sterilní sociální společnosti. Silným tématem je odcizení se lidí díky vymoženostem této doby, ale i možným nebezpečím a problémům, které doba umožňuje. Jen pro vysvětlení, nekritizujeme tuto digitální epochu lidí jako takovou, vyzdvihujeme jen negativa, která tuto dobu paralelně provází.

Diskografie:
2016 16th Dimension (EP)

Vznik: 2016
Místo: Mohelnice
Styl: metal
Zajímavost: Koncerty na exotických štacích.

Sestava:
P.T. – vokál
Rades – kytara
Lerry – kytara
Mik – baskytara
Mirek – bicí

Facebook ARCHEONIC


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
ORBITAL DAMAGE zvou na thrashový masakr ORBITAL DAMAGE zvou na thrashový masakr
Vydáno: 07.07.2020 v sekci Aktuality
Kapela ORBITAL DAMAGE, která založil na konci loňského roku v Partizánském kytarista a zpěvák Ďurike, má jediný cíl - hrát metal. Snahu o dosažení této mety demonstruje ve svém prvním videoklipu ke skladbě "Thrashov... číst dále
OKULT malují ďáblovo znamení OKULT malují ďáblovo znamení
Vydáno: 06.07.2020 v sekci Aktuality
Black-thrash-deathová smečka OKULT vydala minulý měsíc debutové album "Signum Diabolica". Kapela působící ve složení Láďa Wolek (baskytara, zpěv), Tomáš Kejkrt (bicí), Honza Vitebský (kytara, řev), Michal Kejkrt (kytara... číst dále
EX ANIMA - Melancholickejší feel je zámerný. EX ANIMA - Melancholickejší feel je zámerný.
Vydáno: 06.07.2020 v sekci Rozhovory
Jednočlenný (black metalový) projekt EX ANIMA, ktorý prekvapil vydareným albumom „Pliaga“, dáva opäť o sebe vedieť. Do sveta vypúšťa novú skladbu s názvom „Blind Descent“, ktorá zaujme doom metalovým „feelingom... číst dále
ARTHEMION - Inner ARTHEMION - Inner
Vydáno: 06.07.2020 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD - 28:04, melodic metal... číst dále
KOSMONOPOL oslavili Mezinárodní den proti rozšiřování pouští a sucha KOSMONOPOL oslavili Mezinárodní den proti rozšiřování pouští a sucha
Vydáno: 05.07.2020 v sekci Aktuality
Olbramovická modern-rocková parta KOSMONOPOL představila nový videoklip ke skladbě "Gaia". Klip měl symbolicky premiéru 17.6. na Mezinárodní den proti rozšiřování pouští a sucha, jelikož toto téma souvisí s tématem písničky... číst dále