Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
RAVENLAW - Soundcheck není kapela?

RAVENLAW - Soundcheck není kapela?

Vydáno: 29.04.2020 10:35 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Medouchu, vaše začátky byly věru celkem krušné, neodradily vás nesnáze při rozjezdu kapely, jako například mizerné návštěvy?
Je to pořád těžký, doteď si vybavuju jeden koncert na Slovensku, kam přišel jenom zvukař. Co máš pak dělat? Není odkud brát energii, stojíš jako pecka, nevíš, pro koho hraješ, máš pocit, že co děláš, je úplně zbytečný, veřejná zkouška. Jediný, kvůli čemu to pak za to stojí, je samotný tourování, hodiny na dálnici v dodávce, pivní zastávky na benzínkách, bizarní historky během pokoncertních pitek, znáš to. Nechci, aby to vyznělo, že si stěžuju, z velký části je to naše chyba, protože propagaci moc nedáváme, ale zároveň už není ta doba, že by se lidi sebrali a naslepo zašli na neznámou kapelu. Každopádně jsou dny, kdy pochybuješ, jestli to má cenu. Pak ale přijde koncík, kterej to všechno zase zvrátí, stačí, aby bylo aspoň trochu lidí, aby šli dopředu a pařili, vyřvali si přídavek a necouvli, když jim máváš před hlavou motorovkou.., a najednou seš si zas jistej, že to dělat musíš, a ten pocit ti vydrží měsíce. Cesta do německýho Dorsheimu byla přesně tohle. Nijak zvlášť narváno, ale fantastická odezva, skvělý lidi, spousta piva zadarmo, chcíplej startér, rozjíždění dodávky z kopce a následná oslava, když chytla, tankování s nastartovaným motorem, pořadatel balící nám trávu, protože to nikdo v kapele neumí, pořvávání oplzlostí na německou zpěvačku, ze který se vyklubala Češka, co celou dobu rozuměla, málem prošvihlý vystoupení, když jsme nepochopili, že „Umbau“ a „Soundcheck“ na rozvrhu nejsou kapely, co hrajou před náma… prostě tour. A celou tu dobu jsi s klukama z kapely, s kterýma by ses vydal klidně do Mordoru nebo i dál, do Brna. Ne, neodradilo nás to.

Tématy vašich textů jsou dle vašich slov staré zapomenuté videohry, sci-fi knížky a filmy. A co takhle nějaké příběhy ze života?
Jojo, anebo taky o lásce a trápení, o vztazích na pracovišti, o zahraniční politice a problémech ekologie třetího světa…, v tomhle jsem za jedno s Joey DeMaiem z MANOWAR - když máš k těmhle věcem co říct, tak to řekni, jinak drž hubu a zpívej o dracích, Valhalle a krvi panen. Nechci psát texty, který by mě samotnýho nebavilo číst. Vyrůstal jsem u her jako Doom, Heretic, Diablo, System Shock apod. a v textech se do tohohle období moc rád vracím, spoustu těch věcí vytvořili kluci, co vyrostli na heavy metalu a my tím takhle parádně uzavřeme kruh. Víš, o čem je Heretic? Z toho námětu metal teče jako láva z očí železnýho Liche, co dostal zásah krystalem z elfí hole… mám chuť si to zas zahrát.

Jak jste daleko s přípravou druhého řadového alba?
Zbývá napsat jeden song a jeden dodělat. Pak se zamknout do zkušebny, všechno nacvičit, a na podzim jedeme do studia nahrávat. Album se bude jmenovat „For the Sign of Trident Crossed“ a bude to koncepční deska, kde všechny songy tvoří příběh z jedné staré zapomenuté videohry. A fanouškům slibujem, že si dáme zvlášť pozor, abychom se v textu vyhnuli jakémukoliv příběhu ze života. (smích)

Diskografie:
2010 - Torturer's Chamber (demo)
2014 - King Imperial

Vznik: 2010
Místo: Hořovice
Styl: power metal
Zajímavost: Popravy plyšáků motorovkou

Sestava:
Hříbek - kytara, zpěv
Jarda - kytara, zpěv
Robo - basa, zpěv
Medouch - klávesy, zpěv
Haďo - bicí

 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
FOUL LIGHT - Keď sú veci zaobalené do tajomstva – javia sa charizmatickejšie. FOUL LIGHT - Keď sú veci zaobalené do tajomstva – javia sa charizmatickejšie.
Vydáno: 27.05.2020 v sekci Rozhovory
Black metalové podzemie privítalo nové meno – FOUL LIGHT. Projekt jedného človeka s black metalom surovým, ničivým a nekompromisným. V týchto dňoch vypustil do sveta prvé demo „Blood Of Venomous Curses a ja som sa pokúsil odhali... číst dále
HARLEJ - Smutku dávám sbohem HARLEJ - Smutku dávám sbohem
Vydáno: 27.05.2020 v sekci Recenze
WARNER MUSIC – 40:54, rock... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále
WOHNOUT představuje píseň a klip Sladký dřevo z Afriky WOHNOUT představuje píseň a klip Sladký dřevo z Afriky
Vydáno: 24.04.2018 v sekci Aktuality
Skupina WOHNOUT v lednu natáčela videoklip v Africké Keni. Píseň s názvem Sladký dřevo nese benefiční podtext. Vznikla za účelem podpory sbírky na nákup dýchacího přístroje do místní nemocnice.„Rádi cestujeme. Teď jsme... číst dále