Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
REBEL na chystaném EP představí své různé tváře

REBEL na chystaném EP představí své různé tváře

Vydáno: 26.06.2020 06:00 v sekci Tuzemské Podhoubí - Czech Blade

Letos to budou již tři roky, co power melodici REBEL vydali v roce 2017 své první EP s názvem "Krvavá růže". Za tu dobu kapela pilně pracovala na novém materiálu a získávala zkušenosti vystupováním na koncertech po českých klubech a festivalech.


Letos to budou již tři roky, co power melodici REBEL vydali v roce 2017 své první EP s názvem "Krvavá růže". Za tu dobu kapela pilně pracovala na novém materiálu a získávala zkušenosti vystupováním na koncertech po českých klubech a festivalech.

Historie REBEL sahá až do roku 2013, kdy se dva spolužáci z gymplu sešli o letních prázdninách, aby si zahráli skladby svých oblíbených skupin. Jádro kapely tehdy vytvořili Adam Langr (zpěv, kytara) a Roman Bína (bicí). Kompletní sestava byla doplněna až v roce 2016, kdy kapela dostává název REBEL a začíná aktivně vystupovat. Po drobných personálních změnách tak dnes můžete vidět na pódiu po boku obou zakladatelů také Marka Bahníka (baskytara) a Vojtěcha Dytrycha (kytara).

Mezi známé kapely, kterým REBEL za svou historii předskakoval, patří např. ALKEHOL, ARGEMA, TRAKTOR, WALDA GANG, MORČATA NA ÚTĚKU, ALEŠ BRICHTA PROJECT, METAL JAN, HARLEJ a DYMYTRY. Kromě větších akcí jako je Rychtářfest v Hlinsku a několik koncertů v klubu Vagon (Golčův Jeníkov) má za sebou REBEL několik desítek koncertů se spřátelenými kapelami po českých klubech.

Minulý rok v létě kapela zavítala do úpického studia Dark Chamber Sounds. Zde se o produkci a celkový zvuk nových skladeb zasloužil baskytarista české metalové smečky SEBASTIEN – Petri Kallio. „Zkušenost to pro nás byla ohromná, jak po stránce přístupu k nahrávání, tak využití aranží v jednotlivých skladbách. Petr nám poskytl mnoho podnětů pro budoucí skládání a celkový pohled na muziku,“ říká frontman Adam.

V Dark Chamber Sounds se nahrály tři zbrusu nové skladby, z nichž každá ukazuje odlišnou tvář kapely. Uslyšíte tedy jak melodic metal a power metal, tak agresivní metal-core. Rebel v následujících měsících představí tyto pecky v zajímavě pojatém EP a pánové slibují, že se je na co těšit.

Facebook REBEL


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
ALCHEMIST - Anti-Atheist ALCHEMIST - Anti-Atheist
Vydáno: 23.09.2020 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD - 50:47, power/thrash... číst dále
PAGAN SPIRIT sú späť PAGAN SPIRIT sú späť
Vydáno: 23.09.2020 v sekci Rozhovory
Kežmarčania PAGAN SPIRIT sa vrátili späť na scénu a to vo veľkom štýle – s novým album. Nesie názov „The Record Of The Returning Race“ a už sa dostal na svetlo digitálneho sveta. Kedy sa opäť dali dokopy? V akej zostave hraj... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále