Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

Vydáno: 27.06.2020 14:35 v sekci Aktuality - Czech Blade

V rámci Rock for People Home, letošní zmenšené verze jednoho z nejstarších a největších tuzemských festivalů, ohlásili organizátoři Rock for People ročník 2021 i první dvě desítky potvrzených umělců.


„Sejít se v královéhradeckém Festivalparku naživo s fanoušky a zároveň moci komunikovat s těmi, co sledovali livestream na Mall.tv bylo po měsících nejistoty a bez koncertů skvělé. Atmosféra byla i přes vydatný déšť nesmírně příjemná až rodinná. Těší nás, že se plní slib daný návštěvníkům a postupně můžeme znovu potvrzovat toužebně očekávané umělce. Děkujeme všem za podporu a povzbuzení, “ říká ředitel festivalu Michal Thomes.

Ve dnech 10. - 12. června 2021 vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři GREEN DAY, které v rámci Hella Mega Tour doprovodí rockeři FALL OUT BOY a WEEZER, svou účast znovu potvrdili velikáni THE 1975, glam metalisté BLACK VEIL BRIDES, po vyprodaných koncertech v Praze a Brně se vrátí SKILLET.

GREEN DAY, pětinásobní držitelé Grammy vydali letos v únoru třinácté studiové album "Father of All Morherfuckers". Novinku vydali před několika týdny také THE 1975. Skupina, nominovaná na cenu Grammy a označovaná magazínem NME za nejlepší živou kapelu světa, přizvala na aktuální desku "Notes on a Conditional Form" coby hosta švédskou aktivistku Gretu Thunberg.

Festival přiveze žánrově pestrý výběr ostrovní hudby. Představí se pop-punkeři NECK DEEP, zástupci britského indie-rocku FICKLE FRIENDS, THE PALE WHITE a SPECTOR, velšský post-hardcore DREAM STATE v čele se zpěvačkou CJ Gilpin, art - pop v podání CHILDCARE, čerstvý objev scény DO NOTHING, o jejichž post - punkové energii mluví žurnalisté i promotéři se značným nadšením nebo THE SCRATCH spojující metal s tradiční irskou hudbou.

 Rock for People nabídne také nizozemské DOPE D.O.D, kombinující hardcore rap s dubstepem, australské elektro - industriální SKYND, metalcore NORTHLANE, alternativní pop z Kalifornie CEMETERY SUN i kanadské duo DEADLY APPLES, které loni předskakovalo na turné Robu Zombiemu i Marilynu Mansonovi. Z tuzemských zástupců se do festivalového line - upu vrací JOHN WOLFHOOKER.

Festival Rock for People v těchto dnech dokončuje refundace vstupenek 2020 těm, kteří z důvodu krize zažádali o vrácení částky. Vstupenky 2020 zůstávají v platnosti i na Rock for People 2021. Vzhledem k vyprodanému ročníku 2020 připravili organizátoři možnost registrace na oficiálním festivalovém Bazaru vstupenek. Registrovaní zájemci získají jako první možnost koupě uvolněných vstupenek.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
ALCHEMIST - Anti-Atheist ALCHEMIST - Anti-Atheist
Vydáno: 23.09.2020 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD - 50:47, power/thrash... číst dále
PAGAN SPIRIT sú späť PAGAN SPIRIT sú späť
Vydáno: 23.09.2020 v sekci Rozhovory
Kežmarčania PAGAN SPIRIT sa vrátili späť na scénu a to vo veľkom štýle – s novým album. Nesie názov „The Record Of The Returning Race“ a už sa dostal na svetlo digitálneho sveta. Kedy sa opäť dali dokopy? V akej zostave hraj... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále