Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Smells Like $, říkají DEAF HEART

Smells Like $, říkají DEAF HEART

Vydáno: 13.08.2020 06:21 v sekci Aktuality - Czech Blade

Nový singl skupiny DEAF HEART nese název "Smells Like $" a definuje charakter kapely, v jejíž tvorbě nechybí cynismus a rocková arogance.


V čele DEAF HEART stojí Thomas Lichtag (ex-Airfare) s osobitým hlasem a sebejistým nadhledem, přináší renesanci rock’n’rollu a „kytarovku“, která české scéně chyběla. Skupina se na hudební scéně uvedla loni debutovým singlem "Blood", jež bodoval v Music Chart Evropy 2. Nyní přichází s novinkou "Smells Like $“ a vertikálním surovým videoklipem, za nímž stojí Michal Havlíček.

Vertikální pojetí kompozice obrazu videoklipu není v České republice příliš obvyklá technika, dnešní doba sociálních sítí si ji však žádá. „Nápad na videoklip přišel spontánně. Song je takovej pochodující a tak to přímo vybízelo natočit ho někde syrově na ulici. No a nejbizarnější ulice je Koněvka u nás na Žižkově, kde každý den procházíme a zažili jsme tu už hodně zvláštních situací. Zaujala nás myšlenka vertikálního videa, hned jsme se shodli na tom, že to bude cool. Nejspíš jsme první kapelou v ČR, která má vertikální videoklip,“ říká kytarista a spoluzakladatel DEAF HEART Michael Vácha, který zároveň stojí za scénářem videa.

Klip diváky provede po pražském Žižkově a zavede do mnohdy málo známých zákoutí, objevuje se v něm také řada přátel kapely v podivně typických žižkovských situacích.

„Smells Like $" vznikl asi během dvaceti minut po propařenym víkendu, kdy jsme měli jen tvořit. Je o tom, jak nás už nebaví věčně řešit prachy. Nakonec je to ale jeden z našich nejoblíbenějších songů,“ komentuje frontman Thomas.

Základy songu se natáčely ve studiu Svárov pod dohledem Lukáše Martínka a Yardy Helešice. O finální produkci se pak postaral Lukáš Chromek. Skupina pracuje na nové tvorbě a do konce roku se chystá vydat své debutové album.

DEAF HEART - Smells Like Cash
Facebook DEAF HEART


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Slovenští drtiči ABYSS ABOVE představili videoklip Slovenští drtiči ABYSS ABOVE představili videoklip
Vydáno: 25.09.2020 v sekci Aktuality
Slovenští deathcoroví drtiči ABYSS ABOVE se připomínají novým videoklipem "Voidwalker... číst dále
INSANIA odpálila Bombu v kabaretu INSANIA odpálila bombu v kabaretu
Vydáno: 24.09.2020 v sekci Aktuality
Počátkem letošního roku crossoverová INSANIA natočila dva nové singly a po skladbě "Haka starýho Nicka", představené na jaře, aktuálně odpálila "Bombu v kabaretu". A jak INSANIA dodává - "Bomba v kabaretu" právě vybuchla! Pro vás... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále