Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
ŠTAMGAST - Deska, klip a litva

ŠTAMGAST - Deska, klip a litva

Vydáno: 18.08.2020 05:34 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Věrni hospodské kultuře tvrdého rocku válcují už desátým rokem svou existenci Jihočeši ŠTAMGAST. Za soubor savců odpovídá kapelník, basák a textař Belzy.


Prozraďte prosím čtenářům, kde jste se usnesli, že vaše kapela ponese název ŠTAMGAST?
Tenkrát jsme seděli po zkoušce u Kyldy v kuchyni (já, Kylda, Vlčák a Oliver) nad lahváčem a přemýšleli nad názvem. Moc návrhů nepadlo anebo to byly blbosti typu CINKAJÍCÍ LAHVÁČI, CSSST!...apod. Když byla zábava v plným proudu, napadlo mně slovo ŠTAMGAST a bylo rozhodnuto.

Měli jste pro začátek mezi českými kapelami nějaký vzor pro vlastní tvorbu?
Přímo vzor jsme neměli, i když texty připomínají tvorbu ALKEHOLU. Každý poslouchal něco jinýho (punk, metal, HC). My jsme vždycky chtěli hrát jenom něco k pivu. Nikdy jsme nechtěli kopírovat jiné kapely. Revivaly moc v lásce nemáme, a tak jsme si začali dělat muziku po svým.

Dá se říci, že jádrem ŠTAMGAST jste dlouhodobě ty a Kylda?
Jasně, s Kyldou jsme v kapele už od začátku. Na podzim to bude deset let, co ŠTAMGAST funguje. Zažili jsme těžký chvíle, myslím tím odchody bývalých členů kapely, kdy už jsme se na to chtěli i vykašlat. Jenomže když si člověk připomene ty skvělý kalby a super zážitky, tak má chuť pokračovat dál.

Byl impulsem pro změnu stylu jen samotný nový bubeník?
Neřekl bych, že byl impulsem jen bubeník Hlen, ale má na tom velký podíl. Je rychlejší a technicky líp vybavený než předchozí bubeník, ale nechci ho moc chválit. On by pak zpychnul a nebylo by s ním k vydržení. Dalším aspektem byl i George, který je spíš kytarista metalovej. Tyhle dva uličníci, když přišli do ŠTAMGASTU, přinesli i nový nápady, ze kterých jsme začali čerpat a styl se stáčel k thrash metalu.

Jak vypadá situace s dalším řadovým cédéčkem?
O nahrávání jsme přemýšleli hned, jak jsme začali dělat nový skladby, abychom se stále neprezentovali starýma věcma. Jenomže nás zbrzdil ten prokletej koronapičus, kdy jsme nemohli zkoušet. Většina materiálu na nové CD je hotová a do konce roku bychom to chtěli nahrát. Pak máme v plánu natočit ještě nějakej ten klip, a nakonec se pořádně vožrat.

Vznik: 2010
Místo: Jankov u Českých Budějovic
Styl: thrash metal
Zajímavost: Změna stylu, původně ŠTAMGAST drtili punk metal.

Diskografie:
2013 – Prohibice
2014 - Dáme ještě jedno a jdem
2017 - Jako zvíře

Sestava:
Kylda – zpěv
Belzy – basa
George – kytara
Hlen – bicí

Facebook ŠTAMGAST


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Post-blacková BESNA zveřejnila své debutové video Post-blacková BESNA zveřejnila své debutové video
Vydáno: 26.09.2020 v sekci Aktuality
Bratislavská kapela BESNA vydala v září pod hlavičkou vydavatelství Wolfmond Production splitko s německými blackoši ABYSS. Součástí alba byla i skladba "Jazero", ke kterému BESNA natočila a aktuálně představila videoklip. O jeho... číst dále
Lenka Dusilová dokončila album Řeka Lenka Dusilová dokončila album Řeka
Vydáno: 26.09.2020 v sekci Aktuality
Devět let po vydání svého předchozího sólového alba a šest let po posledním titulu vydaném společně s kapelou BAROMANTIKA vydává Lenka Dusilová v letošním roce nové album "Řeka", které právě dokončila ve studiu Sono Records... číst dále
SYMFOBIA představuje novou tvář SYMFOBIA představuje novou tvář
Vydáno: 25.09.2020 v sekci Aktuality
Celosvetová pandémia koronavírusu spôsobujúceho ochorenie Covid-19 ochromila život na celej planéte. Obzvlášť dotknutým odvetvím je hudobný priemysel. Svoje o tom vedia aj slovenské jednotky symfonického metalu - SYMFOBIA... číst dále
Slovenští drtiči ABYSS ABOVE představili videoklip Slovenští drtiči ABYSS ABOVE představili videoklip
Vydáno: 25.09.2020 v sekci Aktuality
Slovenští deathcoroví drtiči ABYSS ABOVE se připomínají novým videoklipem "Voidwalker... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále