Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
CREEPS - Na cestě k novému albu

CREEPS - Na cestě k novému albu

Vydáno: 08.09.2020 06:13 v sekci Rozhovory - Czech Blade

Brněnská formace se loni probudila po letech spánku znovu k životu a pustila se do psaní nových skladeb. Singlem po singlu se chce prokousat k navazující řadové desce. Za kapelu odpovídal bubeník Michal Vašín.


Na začátku června jste vydali nový singl a videoklip ke skladbě „She's totally down“. Jaké jsou doposud reakce, které se k vám dostávají?
Reakce jsou pozitivní, už proto, že je to po dlouhé době náš nový počin. Je to první singl a jedná se o lyric video. Plnohodnotný klip budeme natáčet k singlu druhému, který by měl do konce roku vyjít. Fanoušci byli zvědaví na nový zvuk kapely v nové sestavě.
Máte za sebou účast na celosvětově distribuované kompilaci Freddie Mercury Tribute. Jak jste se vlastně na prestižní výběrové album dostali?
Popravdě album nakonec nevyšlo, ale ta kompilace byla zatím jedna z největších met, kterých jsme dosáhli. Díky portálu MySpace nás tehdy oslovila britská básnířka, která na tu kompilaci všechny básně napsala. Náš úkol byl složit hudbu na jednu z jejích básní. My jsme si nakonec song „Sometimes Death Is Too Substantial“ umístili na naše druhé album „Forgotten desire“.

Jak v současnosti vypadá sestava CREEPS?
Z původní sestavy jsme zůstali zakládající členové Marek a Michal – zpěv a bicí. Loni se k nám připojil Mira Toner s kytarou a momentálně jsme ve fázi hledání ideálního člena na post basáka.

Od vydání posledního alba CREEPS uběhlo deset let. Máte v plánu vydat další počin?
Rozhodli jsme se, že půjdeme cestou postupného vydávání singlů a až nastane čas, hodí se toho víc do kupy a vydá se kompletní album.

Jakým způsobem se ve vašich očích žánrově kapela mění? Dochází k progresu výsledného zvuku?
Kapela se mění s každým příchodem a odchodem nových členů. Žánrově už nejsme v dnešní době takoví, jací jsme byli s výraznými zvuky kláves. Přitvrdili jsme a momentálně jsme asi zvukově a stylově tam, kde se cítíme dobře. A od lidí máme pozitivní reakce na náš hudební vývoj.

CREEPS - She's totally down
Vznik: 2004
Místo: Brno
Styl: rock/metal
Zajímavost: Kapela dlouhodobě stojí na dvou zakládajících členech.

Diskografie:
2006 - Destiny
2008 - Forgotten desire
2010 - *delete as appropriate

Sestava:
Marek Sedláček – zpěv, kytara
Michal Vašín – bicí, perkuse
Míra Toner – kytara

Facebook CREEPS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Post-blacková BESNA zveřejnila své debutové video Post-blacková BESNA zveřejnila své debutové video
Vydáno: 26.09.2020 v sekci Aktuality
Bratislavská kapela BESNA vydala v září pod hlavičkou vydavatelství Wolfmond Production splitko s německými blackoši ABYSS. Součástí alba byla i skladba "Jazero", ke kterému BESNA natočila a aktuálně představila videoklip. O jeho... číst dále
Lenka Dusilová dokončila album Řeka Lenka Dusilová dokončila album Řeka
Vydáno: 26.09.2020 v sekci Aktuality
Devět let po vydání svého předchozího sólového alba a šest let po posledním titulu vydaném společně s kapelou BAROMANTIKA vydává Lenka Dusilová v letošním roce nové album "Řeka", které právě dokončila ve studiu Sono Records... číst dále
SYMFOBIA představuje novou tvář SYMFOBIA představuje novou tvář
Vydáno: 25.09.2020 v sekci Aktuality
Celosvetová pandémia koronavírusu spôsobujúceho ochorenie Covid-19 ochromila život na celej planéte. Obzvlášť dotknutým odvetvím je hudobný priemysel. Svoje o tom vedia aj slovenské jednotky symfonického metalu - SYMFOBIA... číst dále
Slovenští drtiči ABYSS ABOVE představili videoklip Slovenští drtiči ABYSS ABOVE představili videoklip
Vydáno: 25.09.2020 v sekci Aktuality
Slovenští deathcoroví drtiči ABYSS ABOVE se připomínají novým videoklipem "Voidwalker... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále