Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Electro post-hardcoroví FALL FROM EVEREST přicházejí se svým debutem

Electro post-hardcoroví FALL FROM EVEREST přicházejí se svým debutem

Vydáno: 17.09.2020 14:16 v sekci Aktuality - Czech Blade

Mířit vysoko a mít velké cíle. Nejen tímto heslem se od začátku řídí pražská čtyřčlenná electrocore kapela FALL FROM EVEREST, která na začátku letošního roku o sobě nechala slyšet s předzvěstí nadcházejícího vydání debutové desky "St.Nightmare's Day".


Dva již vydané singly “k.” a “gasoline, ready!” ukázaly, na jak rozmanitou nahrávku se můžeme těšit. Nejen skvělé ohlasy fanoušků daly za pravdu, že se bude jednat o prvotřídní album. Na konci července se podařilo kapele naplnit pražské divadlo Archa a představit tak třem stovkám posluchačů novou tvorbu i se skvělým doprovodným vizuálem.

Pouštět se do koncepční desky je v dnešní době tak trochu sázka na nejistotu. To byste ovšem nesměli v životě mít za sebou tolik, co členové FALL FROM EVEREST. 

Neštěstím a jizvami protkaná nahrávka dává prostor pro všechny fajnšmekry, kteří se vyžívají v hledání detailů a drobností, jež nahrávku spojují. Ať už se jedná o lyrickou stránku, či tu hudební, dvanáct skladeb Vás nenechá ani na vteřinu vydechnout. A pokud by Vám i tento fakt byl málo, můžete se těšit na čtyři vynikající hosty v podobě Lukáše Sochora (VELKATLUSTA0), Hellwany, Honzy Kašpara (GLAD FOR TODAY), nebo Kikiho Diószegi (DOWN FOR WHATEVER).

"St.Nightmare's Day" bylo nahráno spolu s Pavlem Chyškou v Dark Deer Studio a o vizuální stránku celého alba se postarala ilustrátorka Eliška Poláková s grafickým mistrem zvaným Jsem Venca.

Úzkostná a melancholická deska je propletená desítkami vzájemných textových i instrumentálních referencí. Ať už jste fanoušci daného žánru, či nikoliv, jasné je, že se u debutu FALL FROM EVEREST nudit nebudete. 

Na venek pochmurná a depresivní "St.Nightmare's Day" se sice může zdát černým oblakem, nesoucím se nad hlavou posluchače, pravdou však je, že skrze něj prosvítá silné světlo naděje, které vás po celou dobu poslechu bude hřát. 

Den, kdy si společně připomeneme naše nejskutečnější a nejzlejší sny je tu. Přivítejme "St.Nightmare's Day"!

Fall From Everest - gasoline, ready!

Facebook FALL FROM EVEREST


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
THE FIALKY vydali akustický soundtrack k audio knize THE FIALKY vydali akustický soundtrack k audio knize
Vydáno: 21.10.2020 v sekci Aktuality
Nový videoklip k písničce "Černý ovce" v akustické verzi doprovází jednu z šesti skladeb, které kapela digitálně vydala jako EP "Bez proudu". To má být bonusem k chystané audio knize, která by měla stejným způsobem vyjít za... číst dále
Asgard padl, přichází Ragnarok, tvrdí DELORAINE Asgard padl, přichází Ragnarok, tvrdí DELORAINE
Vydáno: 20.10.2020 v sekci Aktuality
Brněnští fantasy pohani DELORAINE v rámci příprav své druhé desky představili novou skladbu "Ragnarok", na kterou lákají velmi poeticky: "Zhasněte světla, zapalte svíce a pohleďte k severu. Vědma má již v rukou kosti a sudba boh... číst dále
BLITZ UNION vydávají nový singl a videoklip s názvem TV BLITZ UNION vydávají nový singl a videoklip s názvem TV
Vydáno: 20.10.2020 v sekci Aktuality
EDM-Rocková kapela BLITZ UNION se po roce od vydání debutového EP „Revolution“ hlásí s novým klipem k singlu „TV“, který vychází pod německým labelem Dreamstart Music & Management. ,,Song "TV" ironicky pojednává o tom... číst dále
ARCH OF HELL dokončili novou desku Arrival ARCH OF HELL dokončili novou desku Arrival
Vydáno: 20.10.2020 v sekci Aktuality
Jedná se o koncepční dílo, věnující se mimozemským bytostem... číst dále
RUBICON RIVER to stihli v poslední vteřině RUBICON RIVER to stihli v poslední vteřině
Vydáno: 19.10.2020 v sekci Aktuality
Vlašimští heavíci RUBICON RIVER vzpomínají na své dva roky staré album "V poslední vteřině", k jehož titulní skladbě natočili videoklip. RUBICON RIVER- V poslední vteřiněFacebook RUBICON RIVER... číst dále