Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

LEE BANDA - "Záhir"

Vydáno: 16.07.2015 00:00 v sekci Recenze - Michal Křížek

LEE BANDA - „Záhir“
vlastní náklad 49:22

folk(rock) - ČR

 

Debutová deska jen v málo případech oslní a výjimku netvoři ani folková sebranka LEE BANDA se svou prvotinou „Záhir“. Ta neurazí, ani nenadchne, na druhou stranu ale zpříjemní volné chvíle.

Hlavním tahounem kapely je bezpochyby zpěvačka Mija Peterková, která disponuje příjemnou barvou hlasu a velkou dávkou na míle sršící energie. Tu bohužel místy sráží mužský doprovodný zpěv, který zbytečně směřuje spíše k táborovému přednesu u ohně, přičemž texty mají naopak daleko větší ambice.

                                             10171

Témata jsou různá a v podání skupiny LEE BANDA zní neotřele a zajímavě a posluchači jsou kladena jasně a srozumitelně. Deska pak moc chyb nemá, jen ji trochu chybí výraznější hudební nápady, které by přidaly tvorbě potřebnou šťávu nebo by je odlišily od ostatních. Takhle z toho vychází „jen“ příjemná a nenáročná folk(rock)ová deska, která sice dobře funguje jako celek, její jednotlivé části vám však budou snadno splývat. Výjimkou je pro mě snad jen skladba „Mystická revoluce“, která baví svoji pozitivní náladou i spojením s rockovou muzikou, či píseň v bluesrockovém rytmu „Blues o tom, kam nemůže čert“. Ani ty však nepředstavují žádný překvapivý zlom.

LEE BANDA určitě nebude chtít bavit davy či svou hudbou šokovat. U desky „Záhir“ mám naopak spíše pocit, že ji hraje někdo, koho to prostě jen baví. Otázkou je, zda to dneska není už trochu málo.

Hodnocení: 3/6


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
NEUROTIC MACHINERY vydávají novou desku a vyráží na turné NEUROTIC MACHINERY vydávají novou desku a vyráží na turné
Vydáno: 20.02.2020 v sekci Aktuality
NEUROTIC MACHINERY představují prvních šestnáct zastávek víkendového turné „Nocturnal Misery Tour“, které pojedou v rámci podpory své chystané studiové desky... číst dále
ENOLA GAY ve virtuálním světě ENOLA GAY ve virtuálním světě
Vydáno: 20.02.2020 v sekci Aktuality
"Virtuální svět" je název nového alba, které vydali mladoboleslavští ENOLA GAY... číst dále
SLIGHT LIE - Countdown SLIGHT LIE - Countdown
Vydáno: 19.02.2020 v sekci Recenze
VLASTNÍ VYDÁNÍ - 29:42, metal... číst dále
ZPUTNICI to rozjeli s MONKEY BUSINESS. Z punky funky pařby se zrodil nový klip Kalhotky štěstí. ZPUTNICI to rozjeli s MONKEY BUSINESS. Z punky funky pařby se zrodil nový klip Kalhotky štěstí.
Vydáno: 19.02.2020 v sekci Aktuality
Že to králům pop funku z MONKEY BUSINESS a pražské elektro-punkové partě ZPUTNIK spolu pěkně šlape, už dávno není žádným tajemstvím. Kapely spolu koncem loňského roku odehrály několik koncertů a z neobvyklého hudebního... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále