Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

NASTY RATZ - ,,I Don’t Wanna Care“

Vydáno: 11.05.2015 00:00 v sekci Recenze - Michaela Petrošová

 NASTY RATZ

,,I Don’t Wanna Care“

Leviathan Music - 14:20

glam-metal/ČR

V České republice se v posledních pár letech začíná rozmáhat (tedy znovu vracet) jakýsi glam, hair či sleaze rock, jinak řečeno osmdesátá léta jsou zpět. Mladá parta NASTY RATZ, která prošla drobnými změnami členů, je tohoto faktu dost dobrým důkazem. O glamrocku nejen hrají, ale jako jedna z mála skupin jím a jeho pravidly také žijí.

V červnu 2014 pokřtili své první EP, na podzim stejného roku vydali singl ,,Angel in Me“ a letos začátkem března vypustili dokonce videoklip. Tahle kapela určitě nezahálí a vážně se snaží na sobě neustále makat.

EP s názvem ,,I Don´t Wanna Care“ začíná intrem, které mi osobně zde přijde jako naprostá zbytečnost, ale budiž. Z těch zvuků někoho či něčeho přicházejícího nechť si každý vezme co mu je jen libo, dle neomezené fantazie. 

7947

Jako druhá skladba se představuje titulní ,,I Don´t Wanna Care“, která hned během prvních pár kytarových tónů ukáže směr a styl, kterého se kapela NASTY RATZ drží. Nástroje, především kytara a její sóla, jsou na dobré úrovni a hlas zpěváka Jaka Widowa má dost zajímavou barvu na to, aby si ho posluchači zapamatovali. Přízvuk a posazení je příjemné, navíc hezky ladí s doprovodnými zpěvy ostatních členů kapely. Trochu bych vyčistila kytaru, ať v nahrávce přece jen trochu více vynikne, ale na druhou stranu, je to přece rock n‘ roll.

Třetí pecka „N.A.S.T.Y.“ je velmi chytlavou záležitostí, jejíž refrén (a nejen ten) si díky jeho jednoduchosti budete ještě dlouho pamatovat. Opět příjemná kytarová sóla a klidně by mohlo být více bicích, ať se s nimi Rikki Wild taky předvede a přidá tak na síle samotné písni. Drobné chvíle v refrénu, kdy vynikne zpěv, jsou moc dobré. Trochu bych však brzdila s vysokým ,,ječákem“ v pozadí, neb toto dost ruší a působí přeplácaně a zbytečně.

,,Hot Confusion“ je zase o trochu něčem jiném a příjemně doplňuje předchozí songy. Tímto mizí pocit, že by byly písně podobné. Po pár poslechnutí si začátek a refrén budete rádi zpívat i vy. Navíc celý text je na lepší úrovni než předchozí dva. Má v sobě více propracovanosti a větší smysl. Jde vidět, že tentokrát byl autor opravdu inspirován životem. Navíc větší práce s hlasem je jen dobrým plusem. 

Celé EP končí písní ,,Livin‘ For Today“. Opět energetický song, který jen tak někoho nezastaví a naopak rozproudí. Je pravda, že by taky bylo dost smutné, kdyby někoho text o ,,žití dneškem“ zastavil. Zkrátka toto se mladým glam-rockerům opravdu povedlo a kdo chce, klidně si to může nastavit jako ranní budík.

Celé EP bych zhodnotila jako dost povedené a plnící svůj účel. Trochu škoda, že angličtině občas nejde moc rozumět, ale to se stává i ostatním českým kapelám, které zpívají v cizím jazyce. Myslím si, že zpěvák má na daleko více, než zatím předvádí. Je citelný talent a barva hlasu je opravdu příjemná. Řekla bych, že se v tomto tak trochu fláká a kdyby šel více do sebe, pracoval na svém hlase a především se více na něj soustředil, tak z něj opravu může jednou být ta rocková hvězda o které sám sní.

Pokud se někdo nechce nudit a mít radost ze života (stejně jako celá kapela), doporučuji zajít na koncert nebo jakkoli jinak nadějné muzikanty podpořit, ať mohou brzy vydat celé CD, aby mohla tato pražská banda zpříjemňovat třeba i delší cesty autem a vůbec rozvíjet celou glamovou scénu v ČR.


Hodnocení: 4/6


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Singly z Anny Kareniny RockOpery Praha sklízejí uznání od fanoušků Singly z Anny Kareniny RockOpery Praha sklízejí uznání od fanoušků
Vydáno: 14.10.2019 v sekci RockOpera
RockOpera Praha odehraje 16. října reprízu rockové opery Anna Karenina, kterou podpořila také novým singlem "Můj Karenin". Ten se skladbami "Ona není já" a "Kopačky" tvoří první ochutnávky z chystaného dvojalba... číst dále
Oslavte s UDG dvacáté narozeniny kapely Oslavte s UDG dvacáté narozeniny kapely
Vydáno: 14.10.2019 v sekci Aktuality
Skupina UDG má za sebou vyprodané jarní turné a skvělou letní sezónu. Ke konci letní sezóny si kluci naděli krásný dárek v podobě vinylové desky s jejich akustickým živákem... číst dále
Skupina WOHNOUT má nový klip k písni Skupina WOHNOUT má nový klip k písni "Mandragora"
Vydáno: 13.10.2019 v sekci Aktuality
Hutný kytarový riff od skupiny WOHNOUT a čáry máry režiséra Michala Skořepy. To je nový klip na píseň "Mandragora" z poslední wohnoutí desky "Miss maringotka", se kterou kapela od listopadu vyráží na podzimní turn... číst dále
Otus Hobst a Martin Schuster představují společný singl Otus Hobst a Martin Schuster představují společný singl
Vydáno: 12.10.2019 v sekci Aktuality
Otus Hobst (MINORITY SOUND) a Martin Schuster (FACE THE DAY ) spojili síly, aby společně nahráli singl nazvaný "Torn to Pieces... číst dále
IMMER - Tears of Blood IMMER - Tears of Blood
Vydáno: 11.10.2019 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD, death’n’roll – 50:49... číst dále