Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel

NASTY RATZ - ,,I Don’t Wanna Care“

Vydáno: 11.05.2015 00:00 v sekci Recenze - Michaela Petrošová

 NASTY RATZ

,,I Don’t Wanna Care“

Leviathan Music - 14:20

glam-metal/ČR

V České republice se v posledních pár letech začíná rozmáhat (tedy znovu vracet) jakýsi glam, hair či sleaze rock, jinak řečeno osmdesátá léta jsou zpět. Mladá parta NASTY RATZ, která prošla drobnými změnami členů, je tohoto faktu dost dobrým důkazem. O glamrocku nejen hrají, ale jako jedna z mála skupin jím a jeho pravidly také žijí.

V červnu 2014 pokřtili své první EP, na podzim stejného roku vydali singl ,,Angel in Me“ a letos začátkem března vypustili dokonce videoklip. Tahle kapela určitě nezahálí a vážně se snaží na sobě neustále makat.

EP s názvem ,,I Don´t Wanna Care“ začíná intrem, které mi osobně zde přijde jako naprostá zbytečnost, ale budiž. Z těch zvuků někoho či něčeho přicházejícího nechť si každý vezme co mu je jen libo, dle neomezené fantazie. 

7947

Jako druhá skladba se představuje titulní ,,I Don´t Wanna Care“, která hned během prvních pár kytarových tónů ukáže směr a styl, kterého se kapela NASTY RATZ drží. Nástroje, především kytara a její sóla, jsou na dobré úrovni a hlas zpěváka Jaka Widowa má dost zajímavou barvu na to, aby si ho posluchači zapamatovali. Přízvuk a posazení je příjemné, navíc hezky ladí s doprovodnými zpěvy ostatních členů kapely. Trochu bych vyčistila kytaru, ať v nahrávce přece jen trochu více vynikne, ale na druhou stranu, je to přece rock n‘ roll.

Třetí pecka „N.A.S.T.Y.“ je velmi chytlavou záležitostí, jejíž refrén (a nejen ten) si díky jeho jednoduchosti budete ještě dlouho pamatovat. Opět příjemná kytarová sóla a klidně by mohlo být více bicích, ať se s nimi Rikki Wild taky předvede a přidá tak na síle samotné písni. Drobné chvíle v refrénu, kdy vynikne zpěv, jsou moc dobré. Trochu bych však brzdila s vysokým ,,ječákem“ v pozadí, neb toto dost ruší a působí přeplácaně a zbytečně.

,,Hot Confusion“ je zase o trochu něčem jiném a příjemně doplňuje předchozí songy. Tímto mizí pocit, že by byly písně podobné. Po pár poslechnutí si začátek a refrén budete rádi zpívat i vy. Navíc celý text je na lepší úrovni než předchozí dva. Má v sobě více propracovanosti a větší smysl. Jde vidět, že tentokrát byl autor opravdu inspirován životem. Navíc větší práce s hlasem je jen dobrým plusem. 

Celé EP končí písní ,,Livin‘ For Today“. Opět energetický song, který jen tak někoho nezastaví a naopak rozproudí. Je pravda, že by taky bylo dost smutné, kdyby někoho text o ,,žití dneškem“ zastavil. Zkrátka toto se mladým glam-rockerům opravdu povedlo a kdo chce, klidně si to může nastavit jako ranní budík.

Celé EP bych zhodnotila jako dost povedené a plnící svůj účel. Trochu škoda, že angličtině občas nejde moc rozumět, ale to se stává i ostatním českým kapelám, které zpívají v cizím jazyce. Myslím si, že zpěvák má na daleko více, než zatím předvádí. Je citelný talent a barva hlasu je opravdu příjemná. Řekla bych, že se v tomto tak trochu fláká a kdyby šel více do sebe, pracoval na svém hlase a především se více na něj soustředil, tak z něj opravu může jednou být ta rocková hvězda o které sám sní.

Pokud se někdo nechce nudit a mít radost ze života (stejně jako celá kapela), doporučuji zajít na koncert nebo jakkoli jinak nadějné muzikanty podpořit, ať mohou brzy vydat celé CD, aby mohla tato pražská banda zpříjemňovat třeba i delší cesty autem a vůbec rozvíjet celou glamovou scénu v ČR.


Hodnocení: 4/6


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Milan Šteindler natočil nový klip kapely ZPUTNIK k hitu Všichni jsou svině Milan Šteindler natočil nový klip kapely ZPUTNIK k hitu Všichni jsou svině
Vydáno: 16.07.2020 v sekci Aktuality
Oblíbený „love song“ pražské elektro-punkové party Zputnik se konečně dočkal svého videa. Režie se ujal scenárista a režisér Milan Šteindler, který si v erotikou jiskřícím klipu také zahrál. Samotné natáčení proběhlo jako... číst dále
GRIDE natočili desku, budou pokračovat v nové sestavě GRIDE natočili desku, budou pokračovat v nové sestavě
Vydáno: 16.07.2020 v sekci Aktuality
Českobudějovičtí grindeři GRIDE během své skoro pětadvacetileté kariéry získali uznání doma i v zahraničí, Jejich poslední dlouhohrající deska "Záškuby chaosu" vyšla v roce 2011, nyní kapela oznámila, že pro nové album... číst dále
Nový album od KILLCHAIN klope na dvere Nový album od KILLCHAIN klope na dvere
Vydáno: 15.07.2020 v sekci Rozhovory
Košickí death metalisti KILLCHAIN oznamujú, že sa čoskoro dočkáme nového albumu, ktorý ponesie názov „Rottenness“. Keďže nemáme o ňom veľa informácií, nadišiel čas na pár otázok. Nový album nám priblížili Stano s Gabim... číst dále
Žijeme a zvedáme hlavu: Rockeři sobě – Nároďák sobě Žijeme a zvedáme hlavu: Rockeři sobě – Nároďák sobě
Vydáno: 15.07.2020 v sekci Aktuality
28. 2. 2020 se v Nároďáku konal Thrash Fest a nikdo z nás netušil, že to bude poslední akce v jarní sezoně. Plně ponořeni do příprav Hard & Heavy Festu jsme sledovali dění okolo coronavirové krize a doufali, že se tato akce... číst dále
V.A.R.- Nový živák a reedice V.A.R.- Nový živák a reedice
Vydáno: 15.07.2020 v sekci Tuzemské Podhoubí
Liberecká thrashmetalová legenda vydala na sklonku loňského roku své nové sedmé řadové album „...Temná“ u Pařát Records. V letošním roce ho měla propagovat, nicméně doba nepřeje koncertním akcím, takže na jeho live propagaci... číst dále