Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

PERSEUS - Heavy metal bez strachu z cimbálovky

Vydáno: 04.06.2015 00:00 v sekci Tuzemské Podhoubí - Honza Sedlák

 

 

Olomoučtí PERSEUS přísahají na melodický heavy metal a jde jim to setsakra od rukou. heavy metalový fanda prostě musí nad albem „Říše vlků“ spokojeně mlaskat.

Vlastně to začalo už za komančů. V té době působil zpěvák Mirek Spilka v kapele SKRAMASAX. Čas oponou i dobou mohutně trhl a Mirek již trápil hlasivky v nové kapele CALIBOS. Tam působil zpěvem, skladatelsky a textově asi dvacet let. Potom odešel s bubeníkem Robertem Vémolou a založil skupinu CALLIBOS M.S.

Ta natočila poměrně oblíbené CD „Nosferatu“. Přibližně po čtyřech letech se skupina na přání své i bývalé kapely CALIBOS přejmenovala na PERSEUS. Sestava se ustálila na osmi lidech: zpěv Miroslav Spilka, kytaristé Honza Krmela a Jaroslav Jeff Novák, klávesy Kamil Rozsypal. baskytara Lukáš Vymětal, bicí Robert Bob Vémola, vokalisté Marian Beneš a Hanka Vajčnerová. Roku 2014 skupina PERSEUS natočila úspěšné album „Říše vlků“. Pořádný nástup kapely nastartoval nejnovější příchozí člen skupiny, Marián Beneš, který nejen vokály, ale především svým manažerským uměním pozvedl kapelu o level výš. Od té doby je již několik měsíců PERSEUS na TV Rebel a bude letos účinkovat na festivalech po celé celé republice včetně třeba Masters Of Rock. Skupina taky navázala kontrakt s cimbálovkou z Vizovic, tak že na vybraných koncertech bude hrát písničky PERSEA až sedmnáct lidí. Do budoucna se chystá kapela natočit několik klipů a taky vydat další CD.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost. DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Letní klip ke skladbě "Iron, The Sun" chomutovských DOKRUHU doprovázelo tvrzení o „prašném náletu z amerického středozápadu, který dorazil do Podkrušnoho... číst dále
Nové split album 0n0/OWL Nové split album 0n0 a OWL
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Slovenští 0N0 a němečtí OWL spojili síly a vydávají společně album s lakonickým názvem "Owl / 0N0... číst dále
HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
HANZ´S FUCKERS je česká rocková kapela původem z Kroměřížska, která několik let fungovala pouze jako boční projekt, ale od podzimu 2017 funguje jako plnohodnotná kapela a postupně nabírá na obrátkách... číst dále
HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia. HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia.
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Aktuality
Skupina HARLEJ natočila první singl z připravovaného studiového alba... číst dále
Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty!
Vydáno: 09.07.2019 v sekci Aktuality
Soutěž talentovaných kapel Spark Fresh Blood zná své 3 finalisty. Jak si kapely vedly v hlasování vás fanoušků? Podívejte se na konečný stav... číst dále