Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo

POPPY SEED GRINDER - "Promo 14"

Vydáno: 23.02.2015 00:00 v sekci Recenze - Martin Černý

POPPY SEED GRINDER

Promo 14 (promo cd)

digitální release – 9:59

death metal/grindcore   Praha

5901

Pražská deathgrindová formace POPPY SEED GRINDER (oficiální stránky) brázdí vody tuzemské scény již osmnáctým rokem a za ta léta svého aktivního působení se zařadila mezi stálice extrémního metalu u nás. Od roku 2009, kdy o sobě kapela dala vědět prostřednictvím krátké demo nahrávky, s žádným novým materiálem nevyrukovala. Částečné kompenzace se lační fanoušci dočkali až v loni v únoru, kdy pánové vypustili do světa krátké promo CD obsahující celkem tři skladby.

Jestli jste na tuto smečku natrefili poprvé a čirou náhodou očekáváte bůhvíjaké progresivní orgie či dvouminutové sólové exhibice, tak urychleně odvraťte zrak od těchto řádků a raději si běžte poslechnout svou denní dávku OPETH. Na nic podobného se tu v žádném případě nehraje. Pokud naopak máte rádi pořádně tvrdý a svěží metal bez jakéhokoliv líbivého pozlátka, dozajista nebudete zklamáni. POPPY SEED GRINDER jedou po celou dobu jako smyslu zbavení a nezastaví se před ničím. Už od samého začátku jako obvykle nastolují nekompromisní tempo, což dokazuje, že kapela neztratila nic ze své pověstné dravosti a energie. Přeci jen tu však jisté změny oproti starší tvorbě můžeme zaznamenat. Protentokrát budou muset fanoušci oželet „prasečí“ vokály, kterými se pánové částečně oprostili od prvků goregrindu. Ty tam jsou taktéž deathgrindové aranže skladeb tak charakteristické pro placku „Humanophobia“ z roku 2008. Grindové šílenství bylo v tomto případě nahrazeno o něco sofistikovanějšími hardcorovými pasážemi, díky nimž skladby výrazně nabraly na rychlosti. Nejvíce je to asi patrné u první pecky „Dominant Class of Animals“, která zároveň představuje hudebně nejsilnější část celého proma. Zvukový kabát také od minula doznal jistých změn k lepšímu. Kytary zní čistěji a konkrétněji, bicí už chvála bohu nevyznívají tak plechově a vokály si po zvukové stránce též polepšily.

Těžko hodnotit po třech nových písních, ale zatím to vypadá, že POPPY SEED GRINDER se vrátí na scénu dospělejší, stylově kompaktnější, a co je nejdůležitější, v prvotřídní formě. Pokud se nová deska ponese v duchu této menší ochutnávky, budou fanoušci kapely chrochtat blahem.

Hodnocení: 5/6


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost. DOKRUHU: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Letní klip ke skladbě "Iron, The Sun" chomutovských DOKRUHU doprovázelo tvrzení o „prašném náletu z amerického středozápadu, který dorazil do Podkrušnoho... číst dále
Nové split album 0n0/OWL Nové split album 0n0 a OWL
Vydáno: 22.10.2019 v sekci Aktuality
Slovenští 0N0 a němečtí OWL spojili síly a vydávají společně album s lakonickým názvem "Owl / 0N0... číst dále
HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika HANZ´S FUCKERS - na vlastní trika
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Tuzemské Podhoubí
HANZ´S FUCKERS je česká rocková kapela původem z Kroměřížska, která několik let fungovala pouze jako boční projekt, ale od podzimu 2017 funguje jako plnohodnotná kapela a postupně nabírá na obrátkách... číst dále
HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia. HARLEJ představuje nový singl i s klipem, vyjíždí na turné a chystá se do studia.
Vydáno: 21.10.2019 v sekci Aktuality
Skupina HARLEJ natočila první singl z připravovaného studiového alba... číst dále
Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty! Spark Fresh Blood 2019 zná své finalisty!
Vydáno: 09.07.2019 v sekci Aktuality
Soutěž talentovaných kapel Spark Fresh Blood zná své 3 finalisty. Jak si kapely vedly v hlasování vás fanoušků? Podívejte se na konečný stav... číst dále