Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
MADE BY ZERO: Děláme prostě metal

MADE BY ZERO: Děláme prostě metal

Vydáno: 01.09.2016 14:06 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Zpěvák Majk a bubeník Libor vyprávějí v rozhovoru o tom, jak se moravská formace MADE BY ZERO poprala s personálními změnami, jak se chtěla lidem pořádně připomenout a co všechno plánuje. Po změnách v sestavě je totiž prý ta aktuální daleko nejlepší.

Vaše kapela od roku 2009, kdy vznikla, prošla několika klíčovými personálními změnami. Co bylo zpravidla jejich příčinou?

Libor: Ono se těžko určuje, co bylo primárně příčinou odchodů, ale stalo se. My to bereme spíše z toho hlediska, že pokud se to stalo, tak to tak mělo být. Určitě se jednohlasně shodneme, že změny byly vždy k lepšímu a teď jsou MADE BY ZERO v nejsilnější stabilní sestavě plné kluků z plakátů... Vlastně poprvé za celou dobu existence může kapela fungovat tak, jak bychom si představovali. 

Ve vaší hudbě vládne metal, objevují se v něm i prvky metal coru. Jak se sound kapely vlastně vyvíjel?

Libor: Osobně bych až tak neškatulkoval, děláme prostě metal. Sound se vyvíjí společně s kapelou s tím, že chceme hrát poctivý metal bez nějakých elektrokudrlinek a trendových záležitostí. 

Majkl: Jednoduše se snažíme nepodlehnout aktuálním vlivům. Hrajeme to, co se nám líbí a baví nás. Ostatně jak moc nás to baví, lze vidět na našich koncertech.

Je nedávno vydané minialbum Illusion Of Who We Are předzvěstí celého alba? 

Libor: Regulérní album bylo plánováno již před pár lety. Většina nahrávky byla dokonce už hotová, ale různé klacky hozené nám pod nohy nám zabránily dotáhnout vše do zdárného konce. Pak nastaly zmiňované personální rošády. Sestava se ustálila vlastně až poslední rok, všechno si sedlo jak má, a tak jsme se rozhodli tu energii přetavit v nějakou nahrávku. A jestli je předzvěstí celého alba? Ano, ale nechtěl jsem to říct hned. Bylo potřeba nějakou omáčku.

Vaše texty jsou především o vztazích. Neláká vás pustit se do nějakých složitějších témat?

Libor: Myslím, že vztahy jsou dost složité téma. Všeobecným základem všech textů je láska - a ta může být k čemukoliv, komukoliv a jakkoliv, že?

Majkl: Po příchodu do kapely jsem dostal volnou ruku při volbě témat, ale stejně jsem přišel s textem o zlomeném srdci. Pro nás to byl jen další důkaz toho, že jsme si s kluky v kapele sedli ve všem směrech.

Je pravda, že si vašeho zpěváka nějaká slečna spletla se zpěvákem skupiny Argema?

Libor: Nejúsměvnější historka za poslední dobu. Já vlastně Argemu nikdy naživo neviděl, takže ona je to možná pravda. Podle mě ho chtěla slečna sbalit s použitím nějaké originální hlášky.

Majkl: Já si naopak myslím, že to myslela smrtelně vážně. I když ani nevím, jak zpěvák z Argemy vypadá, tak mě ta otázka natolik překvapila, že jsem nedokázal pořádně odpovědět. Za to všichni kolem se mohli potrhat smíchy.

Co vás čeká v nejbližší době?

Libor: Turné s Argemou. Ne, vážně. Spousta práce na novém materiálu a náš úplně nejvíc nejvyšší domlouvač koncertů, kytarista Mira, hlásil i nějaký ten gig. Ještě řešíme jedno takové překvapení, ale zatím překvapujeme sami sebe, a tajně doufáme, že překvapíme i někoho jiného. Určitě je na co se těšit.

Vznik: 2009

Místo: Uherské Hradiště

Styl: metal

Zajímavost: Zpěváka máte šanci sbalit tak, že mu připomenete Argemu

Diskografie

2009 Never Back Down (EP)

2015 Illusion Of Who We Are (EP)

Sestava

Majkl – zpěv

Kuba – kytara

Mira – kytara

Pavel – baskytara

Libor - bicí

Made By Zero - Reflection


 

 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rockový Malý princ zaujme i nejmenší diváky Rockový Malý princ zaujme i nejmenší diváky
Vydáno: 21.02.2019 v sekci Aktuality
RockOpera Praha uvede poprvé v letošním roce svoji rodinnou rockovou operu Milana Steigerwalda a Pavly Forest Malý princ. Dílo, které je určené jak dospělým, tak těm nejmenším, se na jevišti divadla objeví 24. února v 15 hodin... číst dále
ANACREON se chystají pokřtít novou desku ANACREON se chystají pokřtít novou desku
Vydáno: 20.02.2019 v sekci Aktuality
Kapela Anacreon po třech letech vydává své třetí, osudové album s názvem (S)VĚDOMÍ, které představí fanouškům na svém koncertu v klubu Nová Chmelnice... číst dále
Rokycanští MORRIGAN konečně našli klid Rokycanští MORRIGAN konečně našli klid
Vydáno: 18.02.2019 v sekci Aktuality
Kapela MORRIGAN byla založena na podzim roku 2011 a v původní sestavě se skládala z pěti členů. Carloss (zpěv), Fill (kytara, zpěv), Bouvard (basa, zpěv), Míra (kytara) a Vlasta (bicí). V této sestavě skupina nahrála i své prvn... číst dále
Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek Tattoo Convention Prague: festival pro milovníky kérek
Vydáno: 16.05.2018 v sekci Aktuality
Za pár dní se v Praze uskuteční jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu piercingu a tetování, který tradičně nabídne přehlídku nejlepších tetovacích studií z celého světa... číst dále
ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou ALIA TEMPORA vyjíždí na turné s megahvězdou
Vydáno: 15.05.2018 v sekci Aktuality
Švédská ikona AMARANTHE vyráží v druhé polovině května na turné do Pobaltí. Doprovázet je bude dravá brněnská formace ALIA TEMPORA, která tak opět dokazuje, že česká rocková scéna má světu co nabídnout... číst dále