Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Básníci nu-metalu COCOTTE MINUTE vypouští temný Vlčí hrad s vraždící Karkulkou

Básníci nu-metalu COCOTTE MINUTE vypouští temný Vlčí hrad s vraždící Karkulkou

Vydáno: 15.03.2020 04:04 v sekci Aktuality - Czech Blade

„Jakej je pocit když honěj tě vlci za chladný noci?“ ptají se ve staronovém singlu "Vlčí hrad" COCOTTE MINUTE. Již čtvrtý klip ze stále aktuálního EP "Veď mě!" nás zavede do nejhlubšího lesa na Dobříšsko. Pohádku o Červené Karkulce s happy endem ale nečekejte.


Stojí za ní osvědčená autorská dvojice Zeller s Czendálem. „"Vlčí hrad" je jedna z nejsilnějších skladeb z "Veď mě!" a fanoušci si klip hodně žádali“, vysvětluje Czendál, proč padla volba zrovna na tento singl.
„Každý máme v sobě kus vlka a on chce ven“, nabízí vysvětlení významu písně Zeller. „A pokud jsou někde vlci, je jasné, že bez Karkulky a temného lesa by to nebyla ta správná party. Snad jen, že ta naše Karkulka je nějaká divná“ usmívá se Zeller při vysvětlování příběhu klipu.

„Pohádkově“ laděný klip je dílem režiséra Jakuba „Mahdiese“ Mahdala, který stál i za kamerou. Natáčení bral jako výzvu. „Videoklip je postavený na příběhu Karkulky bloudící temným lesem, ve kterém řádí vrah. Hned v první chvilce jsem věděl, že kromě vraždícího vlka musí být v lese nevinná Karkulka s košíčkem a lucernou. Do videoklipu jsme obsadili kapelu, která se snaží utéci před zlem, a Zellera jsme usadili na trůn. Jestli se někomu podaří ho sesadit, se dozvíte v klipu." S kapelou nespolupracoval poprvé. Společně už natočili vizuál k singlu "Czeko" a živák "Shoř teď!". Klipem lehce navazuje na středověký vizuál "Králům koruny".

Netradiční nebylo jen zpracování „pohádky“, ale i způsob financování klipu! Peníze daroval skupině naprosto originálním způsobem recesistický fanoušek. Celou částku předal ve stokorunách v igelitové tašce ze supermarketu.

Cocotte Minute - Vlčí Hrad
Facebook COCOTTE MINUTE


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
GLOOM posunují vydání svého alba GLOOM posunují vydání svého alba
Vydáno: 01.04.2020 v sekci Aktuality
Aby čekání na noou desku "Awaken" nebylo tak dlouhé, nabízejí ochutnávku v podobě průřezu skladeb... číst dále
Stevon a Matt Rain propojili EDM a power-metal Stevon a Matt Rain propojili EDM a power-metal
Vydáno: 01.04.2020 v sekci Aktuality
Slovenský producent elektro-dynamické hudby (EDM) Stevon vydal debutové album „Remember... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále
MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky MASTER'S HAMMER míří do Jižní Ameriky
Vydáno: 27.04.2018 v sekci Aktuality
Poptávka po vystoupení českých spiklenců ďábla utěšeně roste. Po loňské comebacku už stačili projet velký kus Evropy, což vzbudilo ještě větší pozornost zbytku světa. Štorm a jeho černá kohorta nově míří na jih... číst dále
WOHNOUT představuje píseň a klip Sladký dřevo z Afriky WOHNOUT představuje píseň a klip Sladký dřevo z Afriky
Vydáno: 24.04.2018 v sekci Aktuality
Skupina WOHNOUT v lednu natáčela videoklip v Africké Keni. Píseň s názvem Sladký dřevo nese benefiční podtext. Vznikla za účelem podpory sbírky na nákup dýchacího přístroje do místní nemocnice.„Rádi cestujeme. Teď jsme... číst dále