Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
CZ – SK Glam Session

Ostravský večer českého a slovenského glamu

Vydáno: 23.11.2015 17:00 v sekci Naživo - Michaela Petrošová

Ostravský Music Club Barrák zažil 17.10.2015 neobvyklou nálož česko-slovenského glamu. Po delší odmlce se v ČR ukázala typicky glam-rocková banda FRIDAY WHISKEY (SK), a to spolu s novodobějšími WILD SIXTEE NEIN (SK). Domácími hostiteli byla hard rock/glamová parta BAD JOKER´S CREAM (CZ).


CZ - SK Glam Session

WILD SIXTEE NEIN

BAD JOKER'S CREAM
FRIDAY WHISKEY

Ostrava - Music Club Barrák - 17.10. 2015

Postmoderní WILD SIXTEE NEIN, vycházející z hudby osmdesátých let, kterou svým kořením posouvají do jednadvacátého století, to v aktuální sestavě nemají jednoduché. V současnosti jsou sice bez zpěváka, ale za to mají na pomoc šikovného houslistu. Hlavního vokálu se prozatím ujal kytarista Axi, kterému s backvokálem pomáhá baskytarista Oliver. Z vystoupení šlo vidět, že kluci zatím hledají tu správnou cestu odlišnosti od konkurence. Tentokrát na pódium naklusali s šátky přes tvář typu rockeři ala banditi. Jak se ihned ukázalo, tak tahle volba nebyla úplně nejšťastnější. Vzhledem k tomu, že jim byly vidět sotva oči a měli plné ruce nástrojů, tak celkem selhávala neverbální komunikace. Nikdo neměl tušení, jak se cítí a jelikož se přes zavázané pusy obtížně zpívá, tak ani anglicky zpívaným textům nebylo moc rozumět. A to nemluvím o tom, že dýchání bylo jistě také komplikované. Chalani si vzali na sebe asi trochu moc, než zatím dokáží zvládnout.

WILD SIXTEE NEIN - "Run for Your Life"

Nicméně prvek, který je posunul o příčku výše, byly určitě housle. Třeba v klidnější baladě mladý houslista báječně podporoval atmosféru. Hudba tak byla melodická a uklidňující, přesto energická a emočně nabitá. V rychlejších skladbách byl citelný vliv stylově odlišných vzorů jako jsou např. MÖTLEY CRÜE, UK SUBS, FALLING IN REVERSE nebo HOLLYWOOD UNDEAD. Bohužel v podání prešovské bandy to zatím nevyznělo úplně tím správným způsobem. Měli sice dobré pasáže, ale celkově působili chaoticky až předimenzovaně. Navíc k dobrému zvuku v klubu byly slyšitelné výrazné nedostatky ve všech vokálech. Bubeník sice mikrofon neměl, ale očividně texty dobře znal. Navíc jako jediný neměl šátek přes obličej, a proto byl ve finále nejviditelnější osobností. Obecně vzato bylo toto vystoupení zklamáním, ale pravou je, že je úctyhodné, že se akce účastnili v tak oslabené sestavě. O nějakou dobu později jsem tu samou partu shlédla znovu v Košicích, kde již měli nového zpěváka. Mohu tedy říct, že se zase pevně staví na nohy.

Uplynulá necelá hodinka nebyla zrovna vydařená, nicméně po zběsilé až zmatené jízdě přišel na scénu systém a řád v podání frýdecko-místecké formace BAD JOKER´S CREAM. Tahle skupina dala hned ze startu jasně najevo, která bije, což potvrdilo i publikum, které zaplnilo prostor pod stage. Hlavní vokál Jestera Sparkse byl na dobré úrovni, ale určitým způsobem se lehce držel opodál. Tímto šla show po pár skladbách trochu dolů a většina zájmu tak přešla na backvokalisty. Občasné covery jako třeba "Hysteria" od DEF LEPPARD nebo "I´m Always Here" od JIMIHO JAMISONA z Pobřežní hlídky byly skvělým zpestřením a oživěním už tak příjemné nálady v klubu.

BAD JOKER'S CREAM - "Love Symetry"

Bylo zřetelné, že publikum vážně dorazilo za svými vzory a oblíbenci, kterým dávalo velkou zpětnou vazbu. Nejenže se náležitě bavili, ale brzy začali vyvolávat název celé kapely, u čehož neskončili. Tímto způsobem projevili obdiv také samotnému kytaristovi Staceemu Roxxi, kterému šly skvěle i vokály, a baskytaristovi Tommymu Aceovi, který měl neobvykle načechrané háro. Bylo cítit, že lidé si to užívali a tak se rozřáděný dav brzy pustil i do známé hry s létajícím toaletním papírem. V průběhu došlo na chytlavou a jednoduchou zpěvnou linku typu ,,ooo…ooo…ooo“, které se posluchači chytli tak vydatně, jak si vždy BJC přáli. To však nebylo jediné ,,překvápko“. Tommy Ace už dlouhou dobu uvádí píseň, kterou začíná třemi slovy. Toto heslo nemusel tentokrát říkat, jelikož slavné ,,Just One Day“ na něj konečně zakřičeli fanoušci. Naopak při plouživých písních romanticky tancoval v páru každý, kdo mohl. Tahle show byla celkově na dobré úrovni s ucházející účastí, jen škoda té mlhy, která neustále účinkující schovávala.

Kdo vydržel předešlé vystoupení, tak toho čekala perfektní perlička na závěr a to v podání známé bratislavské kapely FRIDAY WHISKEY. Tohle je jedna z mála kapel, o které se dá říct, že opravdu vtáhnou zpět do osmdesátých let, kdy svět šílel po glam rocku. Pořádně objemně načesané hřívy, přepracované outfity a černé čáry pod očima – to je přesně to, díky čemu na první pohled nezaměnitelně poznáte FW. Velký obdiv téhle bandě, která se táhla takovou dálku, hrála jako poslední a přesto vypadala čerstvě a nekonečně předávala energii všem, co vydrželi. Její hudba byla zpěvná, jednoduchá, melodická a především chytlavá. FW fali tak celé akci nabitý a dostatečně uspokojivý závěr.

FRIDAY WHISKEY - "Hard Night"CZ – SK Glam Session byla vydařenou hair – sleaze párty, na které se sešli nejen vystupující kapely obdobného žánru, ale kvůli podpoře kolegů se zastavili také kluci z FORTY LIES či SWEET LEOPARD, které 28.11. na stejném místě čeká již několikátý SWEET FEST.


NAŠE HODNOCENÍ:
8/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové album je na cestě, hlásí NOISEBLEED Nové album je na cestě, hlásí NOISEBLEED
Vydáno: 27.05.2022 v sekci Aktuality
Pražská metalcore kapela NOISEBLEED kutí novou desku, kterou by pod názvem "Terminus" chtěla vydat v letošním roce, na což poukazuje singlem "Exodus", k němuž si připravila i videoklip. Noisebleed – ExodusFacebook NOISEBLEED... číst dále
ASPERRA napoví, zda být či nebýt vlastním vězněm ASPERRA napoví, zda být či nebýt vlastním vězněm
Vydáno: 27.05.2022 v sekci Aktuality
"Mash-up metal" kapela ASPERRA z Hýskova vystrčila pomyslné metalové rohy a vypustila do světa klip s názvem "Own Prisoner". Námět, zabývající se filozofickou a ezoterickou tématikou, inspirovanou mýtem jeskyně naprogramovaným v... číst dále
MADAM ROYAL vydali debutovou desku MADAM ROYAL vydali debutovou desku
Vydáno: 27.05.2022 v sekci Aktuality
Kapela MADAM ROYAL v roce 2022 přichází s debutovou deskou" HardPop", do distribuce se album dostalo 11. května. Frontman Jerry Grulich uvádí: "Den vydání jsme nezvolili náhodně, číslo 11 Madam Royal z různých aspektu... číst dále
Vydání živáku SIGNUM REGIS se blíží Vydání živáku SIGNUM REGIS se blíží
Vydáno: 26.05.2022 v sekci Aktuality
Živé album "Made In Switzerland" vydají slovenští melodici SIGNUM REGIS 10.června. Album bylo nahráno v loňském roce ve švýcarském Wiedlisbachu a masteroval ho Tony Lindgren (AMORPHIS, DRAGONFORCE, POWERWOLF). Ronnie Könnig komentuje... číst dále
IQ:60 - Pivo není voda IQ:60 - Pivo není voda
Vydáno: 26.05.2022 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD - 48:30, punk rock... číst dále