Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
ORDOS: Black metal o druhé světové válce

ORDOS: Black metal o druhé světové válce

Vydáno: 27.02.2017 12:36 v sekci Tuzemské Podhoubí - Jaroslav Špulák

Zatímco na svých předešlých nahrávkách se sokolovská kapela ORDOS poctivě vměstnala mezi death a black metal, na nové tíhne více k druhému uvedenému stylu. Na světě je od roku 2001 a loni v červnu vydala album „Memories“. Přináší osm skladeb plus dva bonusy v podobě kompozic z před dvaceti let, kdy ještě kapela neexistovala a multiinstrumentalista a zpěvák Cabrall ji jen plánoval. Dnes ho v sestavě doplňuje ještě baskytaristka Susanne Ordos.
Na svých stránkách mají ORDOS napsáno, že jsou „nábožensko-fanatická kapela“. Je tomyšleno lehce v nadsázce, ale i tyto motivy se v jejich tvorbě také vyskytují.
„Distancujeme se od jakýchkoli náboženství, ideologií a podobných věcí. Jde nám hlavně o muziku a vyjma jedné skladby, která je o zbytečném zabíjení zvířat, na novém albu zpíváme o druhé světové válce. Vyobrazujeme hrdinství lidí, kteří v ní trpěli,“ vysvětlují.
Téma druhé světové války se na „Memories“ dostalo proto, že Cabrallo ní hodně čte a sleduje dokumenty. Podle něho je to téma v dnešní době stále aktuální. Tvrdí, že se v písních a klipech kapely příběhy lidí zavřených v koncentračních táborech zhmotňují.
Aktuálníalbum nahráli ORDOS ve dvou, nicméně shánějí k sobě bubeníka. „Ještě jsme ho nenašli. Cabrall je ale multiinstrumentalista, který si skoro všechno nahraje sám. Jeho jsou i všechny pěvecké polohy na albu,“ říká Susanne Ordos. 

Ordos - Pigro Monaco




DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Jaké Zprávy přináší BUDOÁR STARÉ DÁMY? Jaké Zprávy přináší BUDOÁR STARÉ DÁMY?
Vydáno: 26.08.2026 v sekci Aktuality
Brněnská kapela BUDOÁR STARÉ DÁMY představuje druhý singl "Zprávy" z chystaného alba "V úplně pitomé době". Chrchlavá apelativní kytarovka zpracovává přetlak dnešního světa i záplavu negativních zpráv. Podobně jako kdy... číst dále
OBYVATELÉ CIHLOVÉHO DOMU - Teorie žánrového třesku OBYVATELÉ CIHLOVÉHO DOMU - Teorie žánrového třesku
Vydáno: 25.08.2026 v sekci Rozhovory
Těleso, které je skutečně jen velmi těžko uchopitelné. OBYVATELÉ CIHLOVÉHO DOMU se nám pokusili nastínit fungování této mladé, žánrově rozkročené skupiny, kde se punk střetává s metalem i jazzem. Společně nám odpovídali... číst dále
JEDEN KMEN promlouvá vlastní jazykem JEDEN KMEN promlouvá vlastní jazykem
Vydáno: 25.08.2026 v sekci Aktuality
Nový singl kapely JEDEN KMEN s názvem "Wext ko Danain" se stal i úvodním hudební motivem počítačové hry Kromlech. Pro potřeby hry vytvořila zpěvačka Skrík původní jazyk, jehož podoba vychází z atmosféry keltských jazyků a... číst dále
A NEW CHAPTER otevřeli novou kapitolu A NEW CHAPTER otevřeli novou kapitolu
Vydáno: 21.08.2026 v sekci Aktuality
Děčínská crossover/nu-metalová parta A NEW CHAPTER  vydává po dvou letech od posledního singlu novou nahrávku. EP pojmenované po jedné ze skladeb „Teorie patosu" obsahuje čtyři nové písně, nesoucí se v duchu moderněji pojatého... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále