Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
SECRET OF DARKNESS: Touha se znovu zviditelnit...

SECRET OF DARKNESS: Touha se znovu zviditelnit...

Vydáno: 14.06.2019 00:00 v sekci Fresh Blood - Jan Moravec

Jak se zdá, dějiny varnsdorffských black-deathařů SECRET OF DARKNESS jsou dějinami vzestupů a pádu. Ze slov kytaristy Honzy je cítit, že momentálně je kapela znovu na cestě vzhůru.


Představ prosím kapelu SECRET OF DARKNESS a její historii.
Kapela původem pochází ze severu, konkrétně z Varnsdorfu. Původní iniciativa byla od kytaristů Davida a Karla, kteří zhruba v roce 2005 postupně nabíraly členy, následně odehráli pár instrumentálních koncertů. Roku 2006 přichází do kapely zpěvák Vojta a kapela se ubírá směrem temného doom metalu, kdy součástí kapely byly klávesy. Roku 2008 bylo vydáno EP „…and the dark begins“. Následně SECRET OF DARKNESS prochází mnoha změnami – personálními a ve finále i žánrovými, kapela se rozhodla, že klávesy už nebudou potřeba. Skupina vplouvá do vod melodického blackened death metalu a roku 2011 vydává album „(In)humanity“ za pomoci vydavatelství Metalgate. Následně probíhá tour k právě vydanému albu, což obnáší spoustu koncertů po Čechách a řadu koncertů v Norsku a Německu, mnohdy po boku známých metalových kapel. V kapele následně probíhají další personální změny a SECRET OF DARKNESS se postupně přesouvají do Prahy, resp. do Černošic u Prahy, kde zkouší dodnes. V prosinci 2014 je vydáno album „Neotericus universum“, které je vydáno znovu za pomoci Metalgate a žánrově stále směřuje do melodic blackened death metalu. Roku 2016 probíhají další personální změny, kapela následně experimentuje s dalšími žánry a roku 2018 vychází singl „Multiverse exploration“, který je techničtější než předchozí alba, nicméně stále se jedná o melodický death metal. Jediným původním členem zůstává už pouze zpěvák Vojta. Kapela po celou dobu existence průběžně koncertuje s většími či menšími pauzami.

Co z vaší historie považuješ za nejdůležitější okamžik či událost?
Za sebe považuji nejdůležitější okamžik živé vystoupení SoD na Brutal Assault 2013.

Co Tě nejvíc přitahovalo na soutěži Fresh Blood, s jakými ambicemi jste se do soutěže přihlašovali?
Do soutěže nás přitáhla touha se znovu zviditelnit. Kapela má za sebou sice velmi mnoho významných koncertů, ale kvůli personálním změnám je vždy paralyzována a dočasně upadne v zapomnění. Ve chvíli, kdy se o kapele přestává mluvit a není vidět, je vždy těžké se znovu dostat na předchozí pozici plnohodnotně fungující party, znovu oslovit lidi s něčím novým, něčím zajímavým, co neurazí původní fanoušky, přesvědčit je, že kapela stále funguje i přes to, že jsou v ní nové tváře.

Finále Fresh Blood bude mít koncertní podobu. V čem si myslíš, že je největší síla SECRET OF DARKNESS pro živá vystoupení, čím můžete na návštěvníky vašich koncertů nejsnáz zapůsobit?
Tvrdou hudbou plnou melodií, živou show doprovázenou líbivými sóly, chytlavými riffy, případně některou novou experimentální tvorbou (experimentální ve smyslu, že jsme se inspirovali více modernějšími žánry), která je součástí playlistu, ale zatím není nahrána. Je možné, že některé skladby ani nahrané nebudou, tudíž se jedná o jakousi unikátní možnost poslechu takových skladeb.

Jak se chystáte na letní sezónu, kde vás bude možné během léta vidět?
Vidět nás možné pravděpodobně nebude. Pouze v případě, že by klapla nějaká nabídka, která se neodmítá. Chystáme se zavřít do zkušebny a soustředit se na novou tvorbu, drtit, drtit a drtit ať jsme pořádně připravení na nahrávání a ať máme pocit, že jsme pro to udělali co možná nejvíce. A hlavně, aby hudba dávala smysl i naživo, nejen pouze jako nahrávka.

Na začátku roku jste na svých stránkách zmínili, že aktivně pracujete na nové tvorbě. Od vydání vašeho dosud posledního alba „Neotericus Universum“ uběhne brzy pět let, dá se tedy čekat nějaký nástupce této desky? Co vaše nová tvorba vašim příznivcům přinese?
Přesně tak, chystáme se vydat album, kterým bychom se chtěli posunout zase o něco dál, ale zároveň se také trochu vrátíme zpět. Zní to trochu divně, že si protiřečíme, ale věříme, že to bude fungovat. Posunout dopředu se chceme v mnohých technických pasážích, propracovanosti kytarových sól, harmonií a dvojhlasů, ale také v produkci, konstrukci skladeb a případné koncepci alba. Vracet zpět se budeme k dřívějšímu směru, kterým se kapela rozhodla ubírat, chceme, aby z hudby smrděl ten severský black, bude to asi občas více špinavé, ale jindy zase více harmonické a třeba i vyloženě hezké. Chceme, aby album nebylo nudné, skladby stejné, ale aby bylo pestré a zábavné. Zároveň, aby se album drželo zmíněného žánru, s decentním propojením dalších stylů, s tím, aby to jako celek mělo ten smrad SECRET OF DARKNESS.

Profil SECRET OF DARKNESS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové album je na cestě, hlásí NOISEBLEED Nové album je na cestě, hlásí NOISEBLEED
Vydáno: 27.05.2022 v sekci Aktuality
Pražská metalcore kapela NOISEBLEED kutí novou desku, kterou by pod názvem "Terminus" chtěla vydat v letošním roce, na což poukazuje singlem "Exodus", k němuž si připravila i videoklip. Noisebleed – ExodusFacebook NOISEBLEED... číst dále
ASPERRA napoví, zda být či nebýt vlastním vězněm ASPERRA napoví, zda být či nebýt vlastním vězněm
Vydáno: 27.05.2022 v sekci Aktuality
"Mash-up metal" kapela ASPERRA z Hýskova vystrčila pomyslné metalové rohy a vypustila do světa klip s názvem "Own Prisoner". Námět, zabývající se filozofickou a ezoterickou tématikou, inspirovanou mýtem jeskyně naprogramovaným v... číst dále
MADAM ROYAL vydali debutovou desku MADAM ROYAL vydali debutovou desku
Vydáno: 27.05.2022 v sekci Aktuality
Kapela MADAM ROYAL v roce 2022 přichází s debutovou deskou" HardPop", do distribuce se album dostalo 11. května. Frontman Jerry Grulich uvádí: "Den vydání jsme nezvolili náhodně, číslo 11 Madam Royal z různých aspektu... číst dále
Vydání živáku SIGNUM REGIS se blíží Vydání živáku SIGNUM REGIS se blíží
Vydáno: 26.05.2022 v sekci Aktuality
Živé album "Made In Switzerland" vydají slovenští melodici SIGNUM REGIS 10.června. Album bylo nahráno v loňském roce ve švýcarském Wiedlisbachu a masteroval ho Tony Lindgren (AMORPHIS, DRAGONFORCE, POWERWOLF). Ronnie Könnig komentuje... číst dále
IQ:60 - Pivo není voda IQ:60 - Pivo není voda
Vydáno: 26.05.2022 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD - 48:30, punk rock... číst dále